Autor Wątek: Ile trzeba będzie dystansu do felgi?  (Przeczytany 2781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ile trzeba będzie dystansu do felgi?
« dnia: Listopad 20, 2017, 16:47:33 pm »

Offline karp

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
    • MR'87 1.5SLE
Polonez na wąskim rozstawie.
Felgi 15 cali, 7j, ET38, opony zapewne 195/45, raczej balona nie przewiduje.

I teraz pytanie - ile trzeba dystansu, żeby nie tarło o wahacz? 25mm styknie, czy trzeba z 30mm? Wolałbym uniknąć szlifowania wahacza :p

Odp: Ile trzeba będzie dystansu do felgi?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2017, 16:51:01 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
20 mm starczy

Teraz doczytalem że chodzi o waski rozstaw,a ja napisalem jak w szerokim :p

Odp: Ile trzeba będzie dystansu do felgi?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2017, 16:58:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
10mm jest na styk w moim ZF w C+ ,felga ociera wahacz na maks skrecie przy cofaniu, a przy jezdzie do przodu nie ociera (tzn. kiedys tak bylo,bo teraz mam inne felgi),
w waskim to bez roznicy dla przedniego zawieszenia, predzej sprezyna bedzie przeskadzac (albo i nie,zalezy jak sie wybrzuszy na podnosniku)

rozumiem, ze chcesz przy okazji poszerzyc zawieszenie, wiec czy dasz dystans 25mm czy 30mm to powinno tak samo dobrze nie ocierac,
za to musisz dac z tylu dystans koniecznie,bo inaczej opony beda ocierac o karoserie (o wneke kola przy podluznicy),
tutaj 10mm powinno zalatwic sprawe,ale mozesz dac i 30mm ,czyli uzyskac rozstaw szerokiego mostu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ile trzeba będzie dystansu do felgi?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2017, 17:05:21 pm »

Offline karp

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
    • MR'87 1.5SLE
Z tyłu też daję dystanse, myślałem co prawda o wymianie mostu na szeroki, ale jakimś dziwnym trafem mój aktualny nie wyje (!), więc chyba zostawiam ten co jest i dokładam dystanse :D

Super, wielkie dzięki za pomoc ;)

Odp: Ile trzeba będzie dystansu do felgi?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2017, 17:36:17 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
opon raczej jeszcze nie kupiles skoro piszesz "zapewne"
195/45 nie nadaja sie do Poloneza,za mala srednica kola,
najlepiej zalozyc 195/55 ewentualnie 185/55 (ale na 7j beda naciagniete,wiec lipa) ,
niektorzy w ramach oszczednosci kupuja wyraznie tansze 195/50 - to jest takie absolutne dopuszczalne minimum, ale jezdzilem na takich kilka lat i wiecej nie chce,
teraz mam 195/55
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ile trzeba będzie dystansu do felgi?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2017, 17:45:06 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
u siebie mam 15x6,5j et38 z przodu przy max skręcie trze, przy zeszlifowaniu wahacza jest jeszcze trochę miejsca. Jest tam fabrycznie dystans 5mm to myślę, że po dolożeniu 10-15mm obejdzie się bez szlifowania
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Ile trzeba będzie dystansu do felgi?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2017, 07:16:25 am »

Offline karp

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 9
    • MR'87 1.5SLE
opon raczej jeszcze nie kupiles skoro piszesz "zapewne"
195/45 nie nadaja sie do Poloneza,za mala srednica kola,
najlepiej zalozyc 195/55 ewentualnie 185/55 (ale na 7j beda naciagniete,wiec lipa) ,
niektorzy w ramach oszczednosci kupuja wyraznie tansze 195/50 - to jest takie absolutne dopuszczalne minimum, ale jezdzilem na takich kilka lat i wiecej nie chce,
teraz mam 195/55

Felgi są z oponami, ale opony już raczej do przejeżdżenia przez jakiś czas i trzeba będzie je zmienić, więc akurat - zobaczę jak pojeździ na tych i potem ewentualnie zmienię na takie o wyższym profilu. A jak będzie bardzo źle to i zmienię od razu.