Autor Wątek: 40 lat Poloneza  (Przeczytany 18976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 04, 2018, 08:22:52 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Zdarzają się. Parę lat temu to wycackanych było stosunkowo mało na większych zlotach. Dziś jest z tym trochę lepiej.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 04, 2018, 09:54:29 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tyle, że i sama liczebność zlotów się zmniejszyła, a co za tym z automatu zostały tylko te zadbane egzemplarze. Starczy zobaczyć archiwum zdjęć ze zlotów sprzed 10 lat a np. sprzed 2 lat, jaka była frekwencja.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 29, 2018, 19:30:39 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Gdybym miał dwa razy mniej Polonezów to bym przyjechał, bo miałem jednego, a mam dwa i brakło trochę czasu na taką trasę, zwłaszcza że jeden jest mechaniczne sprawny ale papiery wymagają i inwestycji, a drugi papiery ma w porządku ,ale mechanicznie wymaga inwestycji.  <lol2>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 29, 2018, 21:57:02 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3427
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Gdybym miał dwa razy mniej Polonezów to bym przyjechał, bo miałem jednego, a mam dwa i brakło trochę czasu na taką trasę, zwłaszcza że jeden jest mechaniczne sprawny ale papiery wymagają i inwestycji, a drugi papiery ma w porządku ,ale mechanicznie wymaga inwestycji.  <lol2>

Więc nasuwa się morał taki że lepiej mieć jednego idealnego niż 10 złomów.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 30, 2018, 14:26:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie tam złomy...
Jedyne co muszę zrobić to wymienić uszczelniacze zaworowe, sprzęgło się kończy i pospawać pas przedni- a nie chcę tego robić co chwila tylko raz a porządnie, czyli wszystko będzie wycięte i zamienione na grubą blachę.
A boję się jechać gdzieś dalej bo uszczelniacze wału korbowego nie były nigdy zmieniane i akurat wymiana sprzęgła będzie dobrą okazją żeby je wymienić.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 30, 2018, 15:25:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pospawać pas przedni- a nie chcę tego robić co chwila tylko raz a porządnie, czyli wszystko będzie wycięte i zamienione na grubą blachę.
zebys sie qwa nie przespawal, bo obstawiam,ze po wycieciu pasa auto wyladuje na zlomie z powodu rozejscia sie podluznic ;]
pas wystarczy odciazyc przez polaczenie gniazd drazkow reakcyjnych dodatkowym elementem np. grubym plaskownikiem


A boję się jechać gdzieś dalej bo uszczelniacze wału korbowego nie były nigdy zmieniane

« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2018, 15:27:03 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 04, 2018, 10:00:18 am »

Offline posiekany

  • Boreł Driver
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,4 LS 16V
    • FSO Boreł
Minęło już trochę czasu więc odpowiem. Myśmy się wcale się nie alienowali, tylko jak mówiliśmy od momentu braku zgody zarządcy że jesteśmy tam z bomby i nielegalnie, kulminacja naszej wizyty nastąpiła w Piastowie. Niestety daliśmy tyłka, nie da się tego ukryć i Jamnik miał poważną awarię, w sumie to był jego pierwszy wyjazd za bramę siedziby Stowarzyszenia, po całokwietniowej pracy nonstop, ostatnie śrubki były przykręcone o 3:30 w nocy 3 maja, a o 5 wyjeżdżaliśmy, dlatego musieliśmy zrewidować naszą wizytę i skończyć ją szybciej w Piastowie, gdzie jeden z przyjaciół stowarzyszenia, który wspierał nas częściami byśmy jamnika ukończyli na 3 ciego maja, organizował wystawę.

Odpowiem też dlaczego nastąpiła taka sytuacja: brak zgody, o jaką wystąpiliśmy jako Stowarzyszenie FSO Pomorze, jak się później wyjaśniło ma związek z pewnymi osobami z kręgów miłośników FSO, którzy na wieść że staramy się o zgodę, życzliwie zaczęli nas jako Stowarzyszenie oczerniać i wysyłać różne maile do Zarządu Nieruchomości FSO, zostaliśmy przez zarządce poinformowani że w przypadku zorganizowania na dziko nasze zrzeszenie zostanie pociągnięte do odpowiedzialności, na co nie mogliśmy sobie pozwolić z racji współpracy z Miastem Gdańsk, które wspiera nasze Stowarzyszenie.

Nie mam pojęcia jaka idea przyświecała tym Panom (wiem kto to zrobił, ale nie ujawnię, bo po co to komu), ale o mailach i osobistej wizycie zostaliśmy przez Zarządcę poinformowani. Nie wiem jak jest u Was w Warszawie, ale my staramy trzymać się razem i coś budować zamiast podkładać jeden drugiemu świnie, czego dowodem jest to że chyba jako jedyne zrzeszenie FSO w Polsce nawiązaliśmy współpracę z miastem, od którego otrzymaliśmy w ramach konkursu budynek do wynajęcia na preferencyjnych warunkach, i to że zbudowaliśmy Poloneza Jamnika i na tym nie poprzestajemy.

Serdecznie pozdrawiam wszystkie osoby, które przyczyniły się do takiego stanu rzeczy jakie nastąpiły w maju, a są na tym forum, jednocześnie nadmieniam że to że o nas się mówi nie jest zasługą tego że staramy się wciskać wszędzie, po prostu robimy, mało tego działamy RAZEM i wspólnie, a media same do nas przychodzą

Staramy się wspierać w miarę możliwości każdą inicjatywę mającą na celu promocję Polskiej Motoryzacji, ale jak nasza nazwa wskazuje głównie w województwie Pomorskim (choć i udało się wygrać naszemu stowarzyszeniu konkurs, w ramach którego mogliśmy wspomóc zlot Polskiego Fiata na Węgrzech), w Mazowieckim możemy liczyć (o czym dotkliwie się przekonałem) zaledwie na kilka osób, reszta nazywa nas szczurami bez honoru, czy alienami, czy innymi obelgami typu k...wy z FSO Pomorze, ale radzę się pilnować co się mówi publicznie, bo nigdy nie wiadomo kto przechodzi za Waszymi plecami.

Tak czy siak, nie zamierzam chować urazy i to co miałem do powiedzenia w tej materii powiedziałem, Stowarzyszenie nadal jest otwarte do współpracy i do wizyt każdego miłośnika w naszym budynku

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 04, 2018, 12:35:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Masakra, współczuję wam takiej historii - ale jak widać po niektórych dyskusjach ostatnio na forum, są wśród nas ludzie zdolni do uprzykrzania innym życia nawet bez żadnego powodu - nieważne, że łączy nas pasja. Wielki szacunek z mojej strony za to, że skręcając auto w ostatniej chwili odważyliście się nim puścić w trasę, wiedząc, co was może czekać na miejscu ze strony "życzliwych". Ja bym odpuścił.

Szkoda, że w tak małym środowisku dochodzi do takich akcji. Nie słuchajcie takich buców, którzy was obgadują za plecami, i siedzą z nami tu na forum. Ważne, że robicie swoje, i jesteście skorzy do pomocy innym miłośnikom FSO - o czym sam się przekonałem, jak parę godzin przed wjazdem na prom do Szwecji zardzewiałym, rozpadającym się wąskim caro z "zapiekanką" na haku i rozwalonym sprzęgłem zadzwoniłem do kilku osób z waszego stowarzyszenia, i nagle znalazł się warsztat, którego właściciel składający w pośpiechu kombi na złombol bezinteresownie udzielił nam pomocy i w moment w aucie siedziało nowe sprzęgło i dodatkowo sprawdzone przed trasą, a na prom zdążyliśmy w ostatniej chwili... :)

A jamnik jest świetny, mam nadzieję, że będę miał okazję zobaczyć go na żywo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2018, 13:05:29 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 04, 2018, 14:39:49 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
jak widać po niektórych dyskusjach ostatnio na forum, są wśród nas ludzie zdolni do uprzykrzania innym życia [...]
Ależ mądrości... Primo, to jamnik trasę jechał... lawetą a secundo, to nie chodzi o petek, zdaje się.

@ posiekany
Może obawiali się, że odbierzecie status gwiazdorów - miłośników FSO i Obchodów Pod Fabryką... <lol2>

Nie wiem, czy po takim czasie jest sens wracania do tematu, był przecież przepracowany na FB...
Z naszej strony - gawiedzi, która przybyła na (jednak) wasze wezwanie, to było właśnie wyalienowanie. Rozumiem te formalne argumenty, jednak wtedy trochę nie trzymało się to kupy, była fejsbukowa umowa spotkania pod fabryką i odjazdu pod Stadion i do Piastowa i tak się działo. Niby nie mogliście pod bramą a jednak pod tę bramę podjechaliście z fasonem, by stamtąd przeturlać na boczny parking (który zresztą ma swój niezależny wjazd), nie skrzykując całej reszty oczekujących na Jamnika i "zlot" - do opuszczenia parkingu pod bramą i przejazdu na były parking pracowniczy (przecież nielegalne zgromadzenie polonezów na placu Gomułki i tak można przypisać Wam), nie chcieliście też rozmawiać... ; wisienka na torcie to pomorski kolega, który uparł się, że podczas naszego robienia zdjęć przeciśnie się ale mu nie szło, bo stały gazony i barierki i mamy przestawiać kilka aut, bo on "nie zdążył przejechać do swoich" :)

Zważ, że obecni na tej rocznicy ludzie spoza FSO Pomorze (między nimi było też kilku "krawaciarzy z tej złej warsiafki") pojechali za (czy przed) Wami, i pod Stadion Narodowy i do Piastowa (jak było wcześniej pisane na FB). Jak mówią: "nie każdy z widłami to Zeus".
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 04, 2018, 14:51:37 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Och Lesor, Lesor, jak Ty coś napiszesz... Nie napisałem, że to cały petek, ale, że osoby które zachowywały się "życzliwie" mogą siedzieć z nami na forum, i wcale mnie to nie zdziwi. Nie obwiniam całej społeczności PTK o takie zachowanie, wyluzuj. :) Na czym przyjechał, nieważne - mam szacunek do chłopaków z Pomorza, że zrobili replikę prototypu, a nie mam szacunku do osób, którzy w jakikolwiek sposób próbowali im utrudniać życie, gdyż to:

Cytuj (zaznaczone)
życzliwie zaczęli nas jako Stowarzyszenie oczerniać i wysyłać różne maile do Zarządu Nieruchomości FSO, zostaliśmy przez zarządce poinformowani że w przypadku zorganizowania na dziko nasze zrzeszenie zostanie pociągnięte do odpowiedzialnośc

Nie jest według mnie normalnym zachowaniem, jeżeli rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce. Tyle.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2018, 14:58:51 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 04, 2018, 15:19:57 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Nie napisałem, że to cały petek, ale, że osoby które zachowywały się "życzliwie" mogą siedzieć z nami na forum, i wcale mnie to nie zdziwi. Nie obwiniam całej społeczności PTK o takie zachowanie, wyluzuj. :)

Jestem wyluzowany, myślę, że nie siedzą, poza tym mamy zbieżne poglądy na temat szkodników.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 04, 2018, 18:20:18 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus






Bylo jak bylo wazne ze pogoda dopisala i zostanie ta chwila w pamieci . Pozdro

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 07, 2018, 05:47:05 am »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Widzę, że i moje Atutututu załapało się na dwa zdjęcia :D Miło sobie przypomniec.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 04, 2020, 20:17:19 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Witam, szykuje się jak co rok jakiś zlot ma najbliższy weekend pod FSO?

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 04, 2020, 21:02:22 pm »

Offline Franz Maurer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były: Polonez Caro 1.6 GLE, Polonez Caro 1.6 GLI 16v, Polonez Atu 1.6 GLI, Polonez Caro Plus 1.6 GSi Jest: Polonez Caro 1.9 GLD
Szykuje się fotospot organizowany przez FSOAK
W życiu cenię sobie spokój. Dlatego wybrałem Poloneza z silnikiem OHV

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 05, 2020, 23:44:06 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
SO, którzy na wieść że staramy się o zgodę, życzliwie zaczęli nas jak

Dwa lata po fakcie ale dopiero teraz tu zajrzałem...

Zaleski przyjechał! Nie dziwię się że się nie udziela w internecie, natomiast zdziwiło mnie że przyjechał na zlot.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 07, 2020, 02:24:41 am »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA

Zaleski przyjechał! Nie dziwię się że się nie udziela w internecie, natomiast zdziwiło mnie że przyjechał na zlot.

Zaleski to może raz na jakiś czas je odwiedza, Wóz jest w Warszawie i kto inny się nim opiekuje