Autor Wątek: Zaślepki/broki wału korbowego OHV  (Przeczytany 1114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zaślepki/broki wału korbowego OHV
« dnia: Luty 17, 2018, 14:22:32 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Panowie, zgłupiałem...

Chce kupić broki do wału korbowego, pomierzyłem swoje broki i wyszło mi, że szerokość to ok ~22mm (brak suwmiarki) a wysokość ~7mm.

Przeglądając ogłoszenia natrafiłem na dwa typy:

a) 10mm średnicy - http://sklep.regmot.com.pl/zaslepka-metalowa-10mm-walu-korbowego-fso-fiat-12,3,15956,1381

b) 22mm średnicy - http://sklep.regmot.com.pl/zaslepka-walu-korbowego-fso-polonez-fiat-punto,3,15956,1395

Przy obu pisze, że do Poloneza. Niby logiczny wybór, ale skoro przy obu pisze, że do Poloneza i wału korbowego to może coś gdzieś przeoczyłem i są jeszcze w wale jakieś broki poza tymi czterema o śr. 22mm ?  <co>


Wiem, głupie pytanie, ale jak to mówią - kto pyta nie błądzi.  :]
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Zaślepki/broki wału korbowego OHV
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2018, 17:54:16 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
jeśli nie będzie zimno to odkręcę miskę i zmierzę zaślepkę wału. wstrzymaj się z kupowaniem.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Zaślepki/broki wału korbowego OHV
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2018, 22:49:12 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Będę Ci wdzięczny.  :]

Nie wiem czy to przez pośpiech się źle przyjrzałem czy były dwa typy broków, bo na swoim starym wale wydłubałem 4x 22mm broki, więc te 10 mm broki mnie zastanawiają gdzie mogą przychodzić, bo głupio by było wyczyścić kanały olejowe w wale, dać nowe broki a tutaj niespodzianka bo gdzieś się jakiś brok ukrył.  <lol2>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?