Autor Wątek: Przewód akumulatora  (Przeczytany 931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przewód akumulatora
« dnia: Marzec 01, 2018, 23:30:54 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Mam pytanie czy któryś z tych przewodów pasuje do atu plus gsi bez jakiegoś przerabiania ich?
http://sklep.regmot.com.pl/przewod-akumulatora-plus-z-klema-fso-polonez-fia,3,14959,2514
http://allegro.pl/przewod-akumulatora-plus-z-klema-polonez-fiat-125-i7149952423.html
Zauważyłem teraz przy tych mrozach że coś jest nie tak z przewodami akumulatora.
Czyli cały czas przerywa rozrusznik i silnik nie jest w stanie odpalić, nawet zdarza się taka sytuacja że zaczyna przerywać i potem już wogóle nie kręci.
Ale znalazłem na to sposób, wystarczy że poruszam przewodem od akumulatora co idzie do rozrusznika i odrazu kręci z malymi przerywaniami że silnik bez problemu odpala i ten problem występuje tylko jak jest tak zimno. jak jest ciepły silnik to normalnie kręci bez przerywania. Nawet jak ostygnie czyli po paru godzinach postoju tez normanie kręci. jedynie codziennie teraz po całej nocy z rana mam ten problem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2018, 23:32:33 pm wysłana przez Paki68 »

Odp: Przewód akumulatora
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2018, 00:09:47 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kup zwykłą klemę mosiężną (grubą) w sklepie, idź do do dobrego elektrycznego po przewód spawalniczy (na miejscu najczęściej zaciskają gruby, solidny zacisk oczkowy jak ładnie poprosisz), na miejscu też dostaniesz konektorki i przewód do elektromagnesu. Można od razu kupić termokurcze z klejem, żeby zabezpieczyć końcówki przed korozją. Wyjdzie taniej, a przewody będą solidniejsze od fabrycznych, o większym przekroju, więc z mniejszymi stratami. Ja w fiacie montowałem bodajże 35mm2.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Przewód akumulatora
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2018, 22:34:15 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Też myślałem nad takim rozwiązaniem żeby zrobić ten przewód