Autor Wątek: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE  (Przeczytany 6677 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 09, 2018, 05:37:33 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ja ten kabelek wziąłem na warsztat i wpięty w szereg z żarówką 12 V oraz baterią z wkrętarki trochę miętoliłem, co wykazało ku mojemu zdumieniu, iż jego drożność jest zależna od tego, jak się on ułoży. Zadowolony z namierzenia usterki, zrobiłem sobie taki kabelek z kawałka nowego przewodu ekranowanego.
I powiem tak...
Gówno to dało.  <blee>

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 09, 2018, 05:43:36 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Bardziej zastanawia mnie ten elektrozawor. Do czego dokladnie on służy?
Też się nad tym zastanawiałem; tym bardziej, że przy którejś próbie odpalenia, przewód od niego się zajarał, bo ktoś "mądry inaczej" usunął gniazdo bezpiecznika, które powinno znajdować się na nim i którego resztki znalazłem w kabinie.
Po podłączeniu "na krótko" słychać jednak, jak tyka, więc pozostało mi uznać, iż jest sprawny.

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 09, 2018, 08:10:08 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Z tego co kiedyś byłem u gaźnikowca żeby zregenerował mi gaźnik do PNa to powiedział mi, że ten elektrozawór ma zapobiegać samozapłonom - odcina paliwo do gaźnika. W praktyce powiedział, że więcej z tym problemu niż pożytku i równie dobrze może tego nie być (u siebie nie mam - elektrozawór jest wkręcony ale jest wybebeszony jeszcze przez poprzedniego właściciela) Czy mnie robił w wała czy nie tego nie wiem, bo wcześniej też się zastanawiałem po co ten zawór. Wiem, że gaźnik po regeneracji śmiga i w końcu wróciły mi wolne obroty, z którymi były problemy. ;-)

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 09, 2018, 14:08:28 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja ten kabelek wziąłem na warsztat i wpięty w szereg z żarówką 12 V oraz baterią z wkrętarki trochę miętoliłem, co wykazało ku mojemu zdumieniu, iż jego drożność jest zależna od tego, jak się on ułoży. Zadowolony z namierzenia usterki, zrobiłem sobie taki kabelek z kawałka nowego przewodu ekranowanego.
I powiem tak...
Gówno to dało.  <blee>

Albo masz to auto ulepione z gówna i liści, albo coś robisz źle, nie wierzę, że tyle miesięcy nie możesz odpalić tego trucka...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 09, 2018, 19:15:19 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A gdzie wspomniałem, że to truck?

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 09, 2018, 20:40:15 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A gdzie wspomniałem, że to truck?

Myślałem, że masz problem z odpaleniem trucka, jak coś mi się pokiełbasiło, lub chodzi o inne auto, to sorry :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 09, 2018, 21:46:30 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Tego nie komentuję, bo nie wiem, od czego zacząć; długo by opowiadać  <lol2>  <milczek> Zaś co do trucka, którego prawdopodobnie masz na myśli... ;)


Wyjechał o własnych siłach.

...tylko że to 1,6i  <marzyciel>

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 12, 2018, 12:36:26 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To ten, którego nie mogłeś tyle czasu odpalić jest na wtrysku?  ;-|
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 12, 2018, 16:14:54 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie, tego też nie mogłem przez pewien czas odpalić, ale to był tylko epizod. Z wiadomym skutkiem szukałem kogoś, kto mógłby mi pożyczyć czujnik położenia wału albo kogoś, kto sprawdzi mi ten, który mam, czy w ogóle dobry. W końcu odpuściłem i po jakimś czasie wykonałem kolejną próbę odpalenia, która zakończyła się sukcesem.
Złoma na gaźniku też bardzo długo próbowałem odpalić, i zdecydowanie bardziej się w to zaangażowałem; nie udało się jednak.  :(

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 12, 2018, 21:16:33 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Kupiłem nowy zielony kabelek, wybebeszyłem elektrozawór i ch....j.
Po raz kolejny uświadamiam sobie że ten silnik to porażka. Jedynie co potrafi teraz zrobić to odpalić trzymać z 500 obrotów na minutę, nie reagować w ogóle na gaz, po chwili strzelić w gaźnik i zgasnąć.
Postanowiłem że przyspieszam decyzję na swapa na rovera.

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 12, 2018, 21:33:02 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Jak jest iskra na świecach, paliwo w gazniku, zapłon dobrze ustawiony, zawory jak dobrze ustawione to niema bata musi odpalić, lepiej gorzej ale musi, no chyba że wałek się skończył, ale to by pokazał pomiar ciśnienia w cylindrach. A jak strzela w gaznik to zapłon jest za wczesny i trzeba troszkę opóznić i znów próbować. Dobrze by było jakby ktoś drugi kręcił rozrusznikiem a Ty delikatnie kręcił zapłonem to w jedną to w drugą stronę.

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 12, 2018, 21:38:30 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Miałem pomocnika do kręcenia rozrusznikiem przed niedzielą i nic. Paliwo jest, iskra na wszystkich świecach jest, zawory ustawione na 0,2 mm, kompresja po 12 bar. Zastawia mi jeszcze to że po wykręceniu świecy zaraz po po tym jak coś zagadał z cylindra wyleciało pełno dymu. Zapchany wydech? Ale przecież on wcześniej normalnie pracował.

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 12, 2018, 21:45:02 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mylisz silnik z jego osprzetem,
gaznik potrafi narobic problemow, z jednej prostej,a jednak upierdliwej przyczyny : brud,
sam w sobie to praktycznie bezawaryjne urzadzenie,ale jakis brudek w dyszce rozwala system,
za to zaplon bezstykowy jest prosty w diagnozie i naprawie, bo trzeba wymieniac uszkodzone moduly,
jezeli nie poradziles sobie z ta prosta elektornika, to nie wroze sukcesow z roverkiem, ktorego osprzet jest zdecydowanie bardziej skomplikowany - wiecej czujnikow, wiecej urzadzen wykonawczych (pompa,wtryski,regulator),
dopóki dziala cos dziala dobrze, to wszystko jest cacy, ale gdy sie popsuje i nie potrafisz naprawic, to wszystko bedzie porazka,
wez to pod uwage, bo w koncu caly Polonez okaze sie porazka i pozostanie wziecie auta w lizing i wymiana po koncu kazdej gwarancji
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 13, 2018, 00:18:55 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jak mi minie wkur....wienie to biore sie za czyszczenie gaźnika. Innej przyczyny nie znajduje.

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 13, 2018, 05:39:38 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ja tylko podpowiem, że rozrusznikiem można kręcić bez czyjejś pomocy, stojąc przed samochodem. Odłączasz od rozrusznika przewód stacyjki, w jego miejsce podłączasz jakikolwiek sprawny przewód, i jak chcesz zakręcić, podłączasz go bezpośrednio do plusa na akumulatorze. Żeby była iskra itp., klucz w stacyjce musi być w pozycji "zapłon" - to wiadomo.

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 13, 2018, 07:07:15 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Innej przyczyny nie znajduje.
Zaplon jest zle. kręć aparatem jak juz zapali. i nie o milimetr, tylko konkretnie. skoro zapala, to jest blisko. Nie patrz na znaczki, ustaw by chodził.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 13, 2018, 10:39:23 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
A czy lampa strobo bedzie poprawnie dzialac jak silnik bedzie obracany rozrusznukiem lub mial tylko 500obr?

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 13, 2018, 11:36:02 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Lampa jest wyzwalana napięciem indukowanym w wyzwalaczu, gdy przez przewód zapłonowy przepływa prąd. Także wariować może dopiero, gdy iskra będzie bardzo słaba/nie będzie jej w ogóle/ będzie występowała co ileś cykli/wyzwalacz będzie uszkodzony.

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 13, 2018, 12:09:04 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Czyli  jest szansa sprawdzić zapłon wtedy kiedy silnik jest kręcony tylko rozrusznikiem. Jutro to sprawdzę.

Odp: Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 13, 2018, 19:39:28 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
po co lampa? Jak zapala to 95% sukcesu, tylko wyregulować. aparatem można zrobić bardzo duży ruch, jak nie starcza zakresu przestaw o ząbek na wałku.
Oczywiście zakładam, że przyspieszacze zapłonu oba są sprawne.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r