Autor Wątek: Twardy tył  (Przeczytany 1201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Twardy tył
« dnia: Marzec 11, 2018, 23:57:43 pm »

Offline Sizymon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r 163tys km Obecnie: FSO Polonez Atu+ 1.6GSI LPG 302tys km, FSO Polonez Caro 1.4 94 rok
Witam.W moim polonezie od kupna tył dziwnie wysoko wisi jeśli jadę sam, załadowany w 4/5 osób lub z towarem siedzi niżej to wiadomo i wtedy jest o wiele miększy i można normalnie jeździć po dziurach, ale samemu skacze jak jakaś piłeczka ping pongowa co  jest dla mnie uciążliwe. Jeśli dobrze mi się wydaje były klepane resory przez co się podniósł i usztywnił ?   


Odp: Twardy tył
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2018, 22:10:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Daj fotkę resorów.
Albo tam ktoś wsadził trzypiórowe resory i to niewyklepane (widać że za wysoko stoi), albo to efekt tego że nie sklepano dwupiórowych przed założeniem.

W każdym razie dorwij jakieś dwupiórowe resory wyciągnięte z innego Poloneza, niewytarte w miejscu gdzie koniec pióra pomocniczego styka się z głównym i będzie dobrze, albo z tych wyjmij trzecie najkrótsze pióro (jeżeli jest) i daj do sklepania, bo nie powinien stać aż tak wysoko.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Twardy tył
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2018, 00:32:02 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pewnie trzy pióra, miałem to samo - wtedy tył jest twardy i tańczy na drodze, jak chce. Ale za to da się przewieźć świniaka i złom żeliwny :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Twardy tył
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2018, 05:13:02 am »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Albo trzy pióra albo ktoś wymieniał resory, i z nimi jest wszystko w porządku, tylko dokrecił sruby jak auto stało na lewarku a nie na ziemi i teraz dochodzi jeszcze sprężystość tulei met-gum, dlatego tak stoi wysoko. Nie wierzę, że nowe resory trzeba klepać, żeby pasowały, o ile to nie jest rzemiosło.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 05:16:11 am wysłana przez marian. »

Odp: Twardy tył
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2018, 17:19:29 pm »

Offline Sizymon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r 163tys km Obecnie: FSO Polonez Atu+ 1.6GSI LPG 302tys km, FSO Polonez Caro 1.4 94 rok
Są 2 pióra, ale fakt można sporo przewieść ostatnio wiozłem 13 worków węgla to ładnie płynął :P ale głównie jeżdżę sam to na dziurach jest tragedia.Kupiłem już komplet resorów, nie zamontowane są tak zgięte jak te które mam teraz i są pod obciążeniem, także powinien usiąść :) temat chyba można już zamknąć