Autor Wątek: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu  (Przeczytany 3953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« dnia: Kwiecień 01, 2018, 21:51:09 pm »

Offline Sizymon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r 163tys km Obecnie: FSO Polonez Atu+ 1.6GSI LPG 302tys km, FSO Polonez Caro 1.4 94 rok
Witam. Chciał bym się dowiedzieć oczywiście w przybliżeniu +/- jakie były bo koszty poprawek blacharsko lakierniczych w moim plusie.Oto lista:
-dół drzwi kierowcy i jeden mały kalafior pod listwą drzwi pasażera przód
-nadkola tył, jedno tylko do listwy bocznej drugie już trochę więcej- widać na zdjęciu niżej
-dwa lewarki
-wgniecenie koło wlewu paliwa





« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2018, 22:09:27 pm wysłana przez Sizymon »

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2018, 22:03:17 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Widać że ktoś tam już grzebał więc ciężko stwierdzić ile pod lakierem blachy a ile szpachli.

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2018, 12:30:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
W przypadku kalafiorów na drziach, po doczyszczeniu zostanie blacha grubości papieru (o ile zostanie), więc trzeba by albo zmieniać całe poszycie dolne, zawiajać blach itd. albo wyciąć uszkodzone fragmenty, zalakierować i bawić się w laminowanie i szlifowanie na kształt.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2018, 14:29:01 pm »

Offline Sizymon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r 163tys km Obecnie: FSO Polonez Atu+ 1.6GSI LPG 302tys km, FSO Polonez Caro 1.4 94 rok
Co do drzwi kierowcy domyślałem  się że trzeba będzie wstawiac reparaturkę. Ogólnie zastanawiam się czy cały koszt zamknął by się do 2 tys ale zaczynam wątpić

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2018, 14:33:42 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
W drzwiach to nie ma co się bawić tylko kupować idealne i lakierować, szkoda zabawy a i tak wyjdzie po jakimś czasie, a i tak wyjdzie taniej.

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2018, 16:27:57 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Idealnych będziesz szukać do usranej śmierci i jeden dzień dłużej - pod warunkiem, że nie muszą być koniecznie pod kolor, lecz do lakierowania. Jeżeli zaczniesz wybrzydzać z kolorem, to na szukanie poświęcisz jeszcze drugie tyle. I powiem tak: reparaturki też są dla ludzi. Do lublinowych drzwi wewnętrzna plus zewnętrzna kosztowały mnie 60 zł i pasowały idealnie. Oczywiście, bez spawania się nie obeszło, ale szybciej, taniej i bez nerwów. Za całe (i to używane!) drzwi, które i tak byłyby do roboty, musiałbym zapłacić min 3×tyle.

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2018, 17:00:09 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Szukanie drzwi pod kolor w przypadku tak rzadkiego koloru jest bez sensu, ja ogólnie tylko kilka takich plusów widziałem w ogóle :D Zdrowe drzwi to 50-100zł.

Co do roboty tego wszystkiego to akurat w 2000zł powinieneś się zmieścić.

Sierp ,,zlany" z plastikowym progiem wygląda tragicznie  ;-|

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2018, 17:05:09 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Szlifiera w dłoń i sprawdzić co pod spodem, bo się może okazać że ulepiony ze szpachli jak sierp.

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2018, 18:09:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Ja bym zaczął od zdjęcia nadkoli i naprawy/zabezpieczenia krytycznych części takich jak podłużnice, wnęki kół, podłoga itd. a nie od kosmetyki części których może nie być i nie wpłynie to zwartość nadwozia.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2018, 20:39:15 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Sam sobie bym to zrobił w ~800-1000 zł z lakierowaniem. Gdyby ktoś i to zlecił to pewnie zaśpiewalbym 2x tyle.

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2018, 21:06:46 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Reparaturka kosztuje ok 40zł. Jej wspawanie i polakierowanie to koszt (przynajmniej u mnie) 250zł. Pomalowanie całego elementu ok 400zł. Łatwo policzyć ile wyjdzie całość.

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2018, 21:11:52 pm »

Offline Sizymon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r 163tys km Obecnie: FSO Polonez Atu+ 1.6GSI LPG 302tys km, FSO Polonez Caro 1.4 94 rok
co do podłużnic progów wszystko zdrowe poza 2 lewarkami z czego jeden jest tylko delikatnie, najgorsze jest właśnie to 1 nadkole  <co> co do koloru fakt rzadki lakier w plusach.

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2018, 21:15:11 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
W plusie rzadki ale minusów było sporo w tym lakierze
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2018, 01:49:48 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
co do podłużnic progów wszystko zdrowe poza 2 lewarkami z czego jeden jest tylko delikatnie
Za dużo tego remontowałem, żeby w to uwierzyć, na zewnątrz może jest ok, ale co się dzieje w środku/pod baramkiem nie ugadniesz. Jak Ci zależy na jakim takim podratowaniu to to będzie dość tania naprawa, ale jak chcesz na lata to i w 10k możesz się nie zamieścić.

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 03, 2018, 12:37:52 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Reparaturka kosztuje ok 40zł. Jej wspawanie i polakierowanie to koszt (przynajmniej u mnie) 250zł. Pomalowanie całego elementu ok 400zł. Łatwo policzyć ile wyjdzie całość.
Kto chce, niech sobie szuka "idealnych" całych drzwi, które i tak okażą się do roboty, i to bynajmniej nie tylko w zakresie malowania. Niektórych nie przekonasz. Tylko jeżeli chodzi o korytko drzwi - słyszałem, że dostępne jest jedynie truckowe i trzeba skracać, jeśli ma podejść do zwykłych drzwi, ale zdaje się, że problem korytka bohatera tego wątku akurat nie dotyczy.

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:09:08 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Ludki, zejdźcie na ziemię. Nie ma czegoś takiego i już nie będzie jak "idealne drzwi". No chyba że sami sobie je wystrugacie. Spóźniliście się o 15 lat  :]
Remontować to co jest a nie napędzać koniunkturę na szrotach z i tak już chorymi cenami.

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:52:30 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Wystarczy założyć na kątówkę ściernicę listkową trochę wyczyścić , jakimś siuwaksem  pomalować od rdzy, prysnąć lakierem i starczy na rok, a jak ktoś lubi i ma sprzęt to wyciąć   zardzewiały kawałek wspawać coś ładnego i na dłużej starczy pewnie.

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2018, 19:00:44 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Ludki, zejdźcie na ziemię. Nie ma czegoś takiego i już nie będzie jak "idealne drzwi".
Pokazać ci ? Od 50 do 100 na szrocie, kolega kiedyś kupił komplet, ja w przeciągu roku idealne lewe do trucka i komplet na przód do osobowego, i mówiąc idealne mam na myśli prawie jak nowe od razu do lakierowania, wystarczy poszukać a nie spawać jakieś gówniane blaszki. Oczywiście mówię o ogólnym problemie bo akurat w przypadku kolegi z tematu wystarczy jakaś łatka. Nikt kto robi Poloneza na poważnie nie będzie spawał blaszek tylko kupi nowe elementy albo ładne używane, zwłaszcza że usługi blacharskie o ile się ich samemu nie robi są na bardzo niskim poziomie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 19:20:24 pm wysłana przez Trojan »

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 03, 2018, 20:26:29 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
co do podłużnic progów wszystko zdrowe poza 2 lewarkami z czego jeden jest tylko delikatnie, najgorsze jest właśnie to 1 nadkole  <co> co do koloru fakt rzadki lakier w plusach.

Też mi się tak w moim Plusie wydawało, dopóki nie zdjąłem nadkoli plastikowych. Widzę, nalot rudej, czyszczę, czyszczę, rudej co raz więcej. W końcu przyłożyłem kątówkę i blacha wybuchła- momentalnie kawałek 10x10cm zamienił się w chmurę rdzy i wyszła ogromna dziura na podłużnicy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Koszt naprawy blacharki w przybliżeniu
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 03, 2018, 20:27:58 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Wystarczy założyć na kątówkę ściernicę listkową trochę wyczyścić , jakimś siuwaksem  pomalować od rdzy, prysnąć lakierem i starczy na rok, a jak ktoś lubi i ma sprzęt to wyciąć   zardzewiały kawałek wspawać coś ładnego i na dłużej starczy pewnie.

Rok to to samo wytrzyma bez fuszerki.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E