Autor Wątek: Problem z polonezem caro plus 1.6 gli benzyna+lpg  (Przeczytany 1033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z polonezem caro plus 1.6 gli benzyna+lpg
« dnia: Kwiecień 02, 2018, 17:19:33 pm »

Offline Michał 1915

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1.6 gli
Witam mam problem z moim polonezem prędkość maksymalna jaką osiaga to 115 km.Nie ma mocy i nie chce przekroczyć tej prędkości proszę o pomoc co może być przyczyną nie ma różnicy czy jest na benzynie czy gazie

Odp: Problem z polonezem caro plus 1.6 gli benzyna+lpg
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2018, 17:55:46 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Przyczyny mogą być różne- zapchany filtr powietrza, jednocześnie źle wyregulowany gaz i padnięta pompa paliwa, trzymające hamulce, w Plusie skoszony wałek rozrządu.

Zetknąłem się też z przypadkiem kiedy ktoś "wyregulował" gaz zapychając układ dolotowy gąbkami -takich mamy fachowców w Polsce.

Zacząłbym od otwarcia puszki filtra powietrza, sprawdzenia czy nie ma tam niczego czego być nie powinno, i w jakim stanie jest filtr powietrza, następnie regulacji gazu, jeżeli są stare to wymiany świec i kabli WN.

Aa, w Roverze jeszcze miałem podobny przypadek jak wypadło mocowanie linki gazu  <lol2>

Aaa, jeszcze jest możliwość że rozrząd jest po prostu źle ustawiony lub sam sobie przeskoczył bo pasek jest stary.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2018, 18:14:35 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Problem z polonezem caro plus 1.6 gli benzyna+lpg
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2018, 19:13:43 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Tak poza konkursem, to jaki masz tam olej? Dziadki lubiły do Polonezów lać mineralny, a hydropopychacze w Plusie takiego oleju nienawidzą.
Także przy najbliższej okazji polecam wlać pełny syntetyk 5W40, choćby z Lotosa. Niedrogi a dobry.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Problem z polonezem caro plus 1.6 gli benzyna+lpg
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2018, 22:20:22 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Przybliż cokolwiek o aucie-przebieg, ile ja masz i czy to tak od zawsze w Twoim posiadaniu, co zmieniałeś itp., będzie nam łatwiej.

Ja moim Caro Plus na LPG wyciągałem licznikowe 160km/h (aczkolwiek nie jest to prędkość podróżna :) ) więc na pewno coś nie tak.Aha, na LPG nie regulowanej raczej od dawna :)

Bosch to nie jest demon, ale w bajki typu 120km/h maks nie Masz co wierzyć.

Lucas-owe hamulce nie powinny aż tak trzymać, chociaż jak to jakiś pojazd wyciągnięty z krzaków lub zastany z parkingu, to kto wie? :)

Odp: Problem z polonezem caro plus 1.6 gli benzyna+lpg
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2018, 22:45:49 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Paliły by się gdyby to hamulce tak trzymały, nie mniej nie można wykluczyć złożenia się naraz kilku czynników dających osobno słaby efekt.

Jednak obstawiałbym że to coś z wałkiem rozrządu, ustawieniem lub wuj wie czym w dolocie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E