Autor Wątek: OFF TOPIC Kupno fabrycznie nowego auta  (Przeczytany 883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tales

• Sympatyk
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
OFF TOPIC Kupno fabrycznie nowego auta
« dnia: Kwiecień 26, 2018, 22:46:37 pm »
Witam

Temat zupełnie nie o FSO wiec jeśli nieodpowiedni dział to proszę o przeniesienie.
Może ktoś coś poradzi, doradzi, odradzi itp.  :]
Noszę się z zamiarem zakupu nowego samochodu o wartości 50-55 tys zł. Mój obecny dupowóz (Seicento) raczej nie nadaje się na auto rodzinne, a Polonez to auto hobbystyczne. Wstępnie wybór padł na nową Astrę IV sedan. Samochód chciałbym zakupić wpłacając 10% wartości reszta na kradyt lub leasing konsumencki. Brałem pod uwagę też ofertę auto abonamentu w Skodzie, ale Octavia jest za droga natomiast Rapid jest sporo mniejszy niż Astra. Oferta kredytu czy leasingu jest taka że raczej nie maiłbym problemu ze spłatą. Wg wstępnych ustaleń (czekam na dokładną ofertę leasingu) leasing wypada korzystniej niż kredyt, choć o firmie która go oferuje (net4car) krążą rożne opinie. Problem w tym że nie mam pojęcia czy mam zdolność kredytową aby dostać kredyt na auto. Zarabiam nieco powyżej średniej krajowej, koszty miesięczne (rachunki, raty, spłata kredytu studenckiego i kradytówki) to ok 1000zł. Nie mogę dużo przeznaczyć na wkład własny bo w tym roku się żenię więc wszystkie wolne pieniądze idą na wesele. Może ktoś był w podobnej sytuacji i doradzi czy mogę dostać taki kredyt lub leasing czy raczej odpuścić temat.  :]

Offline Tomasz#1969

• Klubowicz
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83
Odp: OFF TOPIC Kupno fabrycznie nowego auta
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2018, 23:11:05 pm »
Ja na kredytach się nie znam, ale ostatnio udzielam się jako doradca przy zakupie auta - jedyna różnica, że auto ma być max 3 letnie. W tej cenie da się kupić Octavie, ale bardziej moimi faworytami są Aurisy lub nowe Tipo. Przejdź się po salonach i zobacz, myślę że na używkę dostaniesz podobne warunki leasingu, przynajmniej nam oferowane na te auta leasingi.
OHV roxx

Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Offline jacek2

• Sympatyk
    • borewicz 89
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2018, 12:54:34 pm »
Proponuję nowe tipo. Sam kupiłem 5 m-cy temu za podobną kwotę i jestem mega zadowolony. Jeśli chcesz, zajrzyj na portal fiatklubpolska.pl, znajdź dział o nowym tipo i poczytaj opinie i porównania z innymi markami m.in i z astrą. wszystko jest tam opisane...

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2018, 15:45:57 pm »
Zdolność kredytową teraz każdy ma w bankach komercyjnych, więc spodziewając się najgorszego, w samochodowych oczekiwałbym podobnej sytuacji.  :] Teraz nie ma bankierów tylko są wciskacze kredytów. Policz czy Cię stać na spłatę rat kredytu przy zaspokojeniu pozostałych potrzeb, plus nieprzewidzianje wydatki. Weź pod uwagę że na nowym aucie na kredyt będziesz korzystał z serwisu ASO który skosi pewnie co rok 1000zł, plus Autocasco które będzie kosztować kolejny 1000zł jak nie więcej.

Co do auta, ja bym się rozejrzał wpierw szerzej, bo nie wiem jak teraz, ale parę lat temu nie dało się kupić gołej Astry za cenę Kii z klimą, halogenami i pełną elektryką.

Tipo dobre, bo proste konstrukcyjnie jak samochody sprzed 30 lat, i silniki z prostej linii wywodzą się z lat 80tych. Nawet wersja T-Jet jest uważana za najtrwalszy mały silnik turbo na rynku.
Generalnie Kia, Hundai, Fiat, to są marki w które bym celował przy zakupie kompaktu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2018, 15:47:37 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
części nadwozia w kolorze 44E i rogal do Rovera

Offline Tales

• Sympatyk
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2018, 17:52:59 pm »
Nie mialbym raczej problemu ze spłatą. Ta Astra jest w promocji, stoi w salonie i czeka na klienta. Nie jest samochodem demonstacyjnym, przebieg 6km. Normlanie niby kosztuje 65tys. Wg tego co mowil pracownik salonu to coroczny przeglad kosztuje 480zl a pakiet ubezpieczeń 2000zl.

Offline Michał M

• Sympatyk
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2018, 19:49:10 pm »
Również proponuję Tipo. Jeśli się postarasz to można całkiem konkretny rabat wyciągnąć. Jakiś czas temu dealer w Gliwicach proponował mi Tipo z pełnym wyposażeniem i dieslem 1.6 za 68 tys. zł. Cennikowo kosztował 80 tys. zł.

Offline pold1980

• Nowicjusz
    • Polonez plus
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2018, 20:15:17 pm »
Nie wiem, czy taki przedzial cenowy, ale mi bardzo przyjemnie jezdzi sie giulią, nie jest to moze jakis segment premium, ale jakosc wykonania naprawde jak za ta cene jest ok.

Offline Nole

• Sympatyk
    • Były, są i będą...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2018, 20:47:59 pm »
przyjemnie jezdzi sie giulią

trochę nie ten przedział cenowy...

Offline Mardas#1946

• Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2018, 22:24:07 pm »
Dodam od siebie ,że Tipo oferowane jest ,tez z instalacją gazową u mnie na dzisiaj w salonie Fiata stał taki w full wersji za jedyne o ile pamiętam 66 tys od ręki ,także i ja powoli myślę o zakupie coś nowego z compactu ,a poldka odesłać na zasłużoną 
'emeryturę" co by sobie trochę odpoczął  <lol> oczywiście nadal pod moją opieką  <spoko> <jupi> <jupi> <jupi>

https://stock.fiat.pl/73339/fiat-tipo-sedan-easy-14-16v-t-jet-lpg-120km?marka=fiat&model=tipo-sedan&sortowanie=od-najtanszej&pokaz=10&opened=0&adv=0&poziom_wyposazenia=easy

https://stock.fiat.pl/73340/fiat-tipo-sedan-easy-14-16v-t-jet-lpg-120km?marka=fiat&model=tipo-sedan&sortowanie=od-najtanszej&pokaz=10&opened=0&adv=0&poziom_wyposazenia=easy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2018, 22:31:50 pm wysłana przez Mardas#1946 »
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!

http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Offline Tales

• Sympatyk
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2018, 23:31:27 pm »
Fiat Tipo jest korzystną ofertą ale tylko z silnikiem 1.4 95 KM. W przypadku mocniejszych silników cena jest już mniej korzystna. Ogólnie nie interesują mnie diesle ani LPG. Za 55 tys można mieć astrę IV sedan z silnikiem 1.6. Wstępnie wybrałem tą bądź podobną:
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-sedan-1-6-115km-2018-rok-nowy-promocja-ID6zYt0e.html
Auto większe od Tipo i wg mnie ładniejsze.

Offline lesor#1973

• FSO:1993-1996 B-1078
  • Klubowicz
    • Borewicz_81 Caro_95 Jesion4 i inne graty
    • forum miłośników big-bike'a CB1300
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2018, 23:56:42 pm »
Fiat Tipo jest korzystną ofertą ale tylko z silnikiem 1.4 95 KM.
Mam ten silnik w Musie i to jest muł. Jak OHV-ka. Pod małą górkę w 3 osoby trzeba srogo redukować.

Offline mati_lecha

• Sympatyk
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2018, 00:00:22 am »
Jak szukasz rodzinnego autka to sedan będzie funkcjonalny?
Może np Vitara?
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vitara-nowa-suzuki-vitara-1-6-2wd-comfort-2017-ID6y4Ua7.html (ta cena jest do zbicia)

Za 55 jest jeszcze np Ford Bmax.

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2018, 00:05:46 am »
Mam ten silnik w Musie i to jest muł. Jak OHV-ka. Pod małą górkę w 3 osoby trzeba srogo redukować.

Daj mu komputer z normą Euro 5 zamiast Euro 6, znany problem wolnossących Fiatów, komp. na podjazdach zmniejsza moc bo motor nie potrafi bez tego wydolić normy Euro 6.
W UK był to skandal swego czasu bo Fiaty 500 o mocy 69KM pod górkę ledwo wjeżdżały na 2gim biegu  <lol2>, gdy moja Panda z silnikiem 1.1 54 KM na normie Euro 3 pod ostrą górę długości dowolnej wjeżdża na trzecim, a nawet czwartym biegu.
Nawiasem mówiąc, jak robiłem w 2008 roku prawo jazdy, to uczyłem się na skatowanym Grande Punto z gazem, z wersją 77KM silnika 1.4, był wyraźnie słabszy niż identyczne auto egzaminacyjne, a kłopotów na podjazach nie miał.

https://www.motoringresearch.com/news/fiat-500-powerful-enough-hills-says-bbcs-watchdog/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2018, 00:18:29 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
części nadwozia w kolorze 44E i rogal do Rovera

Offline lesor#1973

• FSO:1993-1996 B-1078
  • Klubowicz
    • Borewicz_81 Caro_95 Jesion4 i inne graty
    • forum miłośników big-bike'a CB1300
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2018, 00:29:22 am »

Daj mu komputer z normą Euro 5 zamiast Euro 6, znany problem wolnossących Fiatów, komp. na podjazdach zmniejsza moc bo motor nie potrafi bez tego wydolić normy Euro 6.

<lol2> <rotfl2>

ale ja mam Euro 4!

Online KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2018, 00:42:23 am »
przy silniku opla 1.6 to rownolegle ze splacaniem kredytu trzeba odkladac na remont silnika, albo miec beczke 200l i gromadzic olej na dolewki,

ale padlo tu kilka propozycji nowych samochodow, temat chwytliwy, bo kazdy ma marzenia, tutaj akurat marzenia o nowosci, bo na pewno nie fajnosci - taki nowy samochod za 50klocow nie jest fajny z zadnej strony, wiec zostaje tylko magia nowosci,
tylko nikt nie zauwazyl pewnej kwestii, i ten przykry obowiazek znowu spada na mnie,
jak mawia pewien chytry zboczony dziad w czarnej sukience : trzeba siac, siac, siac !
wiec i ja zasieje ziarno zwątpienia
troche powyzej sredniej krajowej to ~3500pln na reke - niby calkiem sporo, balansuje sie na linii 80% spoleczenstwa (od dolu), albo 20% od gory jak kto woli,
ale jednak jakos cholernie malo jezeli chce sie sobie kupic zabawke za 50 klockow,
jak sam wspominasz masz stale wydatki na poziomie 1 klocka, wiec zostaje tylko 2500pln miesiecznie i wspominasz o jeszcze jednej zabawie, czyli weselu - pewnie tez 50 klockow, bo teraz taka moda,
no sorki, ale kalkulacje mi sie nie zgadzaja, wg. mnie nie stac Cie na nowy samochod z salonu, nie wiem z czego masz zamiar go splacac, bo tego nie powiedziales - moze twoja zona bedzie placila za taki kaprys o ile ma zamiar pracowac,
sadze, ze bank nie bedzie robil problemow, bo wszystkim ktorzy maja z tego zysk zalezy na tym, zebys kupil ten nowy samochod i wlasciwie tylko Tobie nie powinno zalezec, bo tylko Ty mozesz zatrzymac ta spirale nierozsądku - inaczej machina ruszy na zasadzie zesraj sie, a zastaw sie,
dochodzi jeszcze ryzyko (wiadomo: no risk, no fun), ze prace mozna stracic za rok lub dwa, ale kredycik na auto przez 7 lat nie stracisz na pewno ;]

dobre auto mozna kupic za 10kpln, tylko szukajac dobrego auta,a nie jak najmlodszego w tej cenie, lub najbardziej wypasionego,
na taka uzywke tez mozna wziac kredyt, ktory bedzie duzo bardziej znosny, pod jakis zastaw nie bedzie potrzebne AC, nie bedzie problemu z gwarancja przy montażu instalacji LPG, nie bedzie takiego placzu, gdy sie zarysuje, albo zona roztrzaska,
normalnie same plusy

Lancia Musa 1.4 16v - charakterystyka jak roverek 1.4 16v ,
masa jak Alfa 156, rostaw osi jak PN ,dlugosc jak zgnieciony PN (czyli 4.0m) - gdzie oni te kilogramy upchali  <mysli>
no i niby przyspieszenie do setki jak PN 1.4  ;>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2018, 00:47:30 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline Tales

• Sympatyk
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2018, 01:15:56 am »
Trochę więcej niz 3.5 tys. A wesele tu nie na nic do rzeczy bo kase na nie juz mam i nie jest ono na kredyt.

Offline CieniaczRider

• Sympatyk
    • Polonez Caro Plus
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2018, 08:49:11 am »
Może przejrzyj coś innego również: Dacia Logan/Sandero, Peugeot 301/Citroen C-Elysse, najtańsze Megane powinno się udać kupić w tej cenie z jakiejś wyprzedaży.

Opel też powinien być ok, z tym żarciem oleju to bez przesady, nie zacznie przy 10 tysiącach km, o ile w ogóle-w nowszych może dopracowali ten temat.

A może auto 2-3 letnie warto kupić-będzie sporo taniej, a też nie będzie zmęczony życiem.

Offline utek

• utek#1915
  • Sympatyk
  • kujawiak
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2018, 09:22:00 am »
Gdy ostatnio kupowaliśmy mojej Pani nowe auto, najlepsza oferta była tam, gdzie nigdy wcześniej bym się nawet nie zbliżył do drzwi salonu. Renault. Można wyrwać całkiem dobrze wyposażoną Megane w kwocie ok. 60kzł. Do tego w ofercie jest jeszcze starej konstrukcji silnik 1.6 'bez pierdoł". Renault nie oferuje LPG (jeżeli ktoś potrzebuje) ale w Dacia tak, więc nie ma obaw i można zakładać poza "salonem".

Pierwszy salon który odwiedziliśmy z racji posiadania aut to była Skoda, ale ceny za Octavie to trochę przesada (do tego niby kolejny raz poprawione, ale nie do końca pewne TSI, a w jednym już pierścienie poprawiałem, żeby nie ciągać cysterny z olejem)

Co do finansowania, to zakup nowego auta na użytek prywatny w jakiejkolwiek innej formie niż gotówka, to bezsens.

Offline Mardas#1946

• Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 28, 2018, 09:38:20 am »
dobre auto mozna kupic za 10kpln, tylko szukajac dobrego auta,a nie jak najmlodszego w tej cenie, lub najbardziej wypasionego,
na taka uzywke tez mozna wziac kredyt, ktory bedzie duzo bardziej znosny, pod jakis zastaw nie bedzie potrzebne AC, nie bedzie problemu z gwarancja przy montażu instalacji LPG, nie bedzie takiego placzu, gdy sie zarysuje, albo zona roztrzaska,
normalnie same plusy
i tu się zgadzam z Tobą KGB  <spoko> dlatego kupno samochodu na kredyt ,u mnie nie wchodzi w rachubę  tylko gotówka  <ok> Nowy ? było by super ! ale zaraz po  wyjeździe z salonu ,już jesteś w plecy na utracie wartości co najmniej 15-20 % w zależności od marki , nie mówiąc już o obowiązkowych przeglądach gwarancyjnych ,które krocie koszują i wysokim AC i OC  <blee>  <lol> także ,najrozsądniej to jest wziąść jakąś w b.dobrym stanie używkę sprawdzonej marki i też najlepiej z b.dobrym silnikiem na Pb ,bo diesel ? absolutnie odpada  <blee> osobiście biorę pod uwagę takie marki ,jak Mazda 3 , Audi A4 ,3 , Opel Astra , także , jak pisałem ,chodzę po lokalnych autokomisach ,i  rozglądam się, lustruję rynek ,ale jak dotychczas to jeśli chodzi o Mazdę 3 ? to same diesle ,a na bene brak  <mysli> :(  trochę lepiej jest z Audi i Oplem , ale bardziej interesi mnie Mazda ,ewentualnie Audi  <spoko> więc na razie spokojnie bez pośpiechu sobie tak oglądam i przy okazji osłu"ch*"ę egzemplarze ,które mnie zainteresują  <spoko>
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!

http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Offline Tales

• Sympatyk
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 28, 2018, 10:29:17 am »
Każdy ma swoje zdanie. Ja uważam że lepiej kupic nowe auto i jeździć nim kilka lat. Przeglady w aso i ubezpieczenie w przypadku opla nie wyglada tragicznie.
O ile tylko będzie to mozliwe zdecyduje się na nowe auto.
W końcu ktoś musi kupić nowe żeby za kilka lat ktoś inny mógł je kupic za 10 tys.  :]