Autor Wątek: Wymiana oleju - ile powinno wejść ?  (Przeczytany 2541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana oleju - ile powinno wejść ?
« dnia: Maj 01, 2018, 00:22:53 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Wymieniałem dzisiaj olej w Nissanku. Instrukcja i całe zasoby internetowe mówią, że przy wymianie wchodzi 3,4 litra (w przypadku wymiany z filtrem). Dałem w serwisie 4 litry i pokazali mi (na moje żądanie) pusty baniaczek. Na bagnecie równo max.

Jak to jest z tymi instrukcjami? Fabryka podaje te 3,4l do poziomu min, max, pomiędzy?

Coś mi się wydaje, że chyba nierealne to jest, żeby weszło 4l jak fabryka podaje 3,4l?. No chyba, że wyczyścili jakimś sposobem cały silnik z oleju.


W Polonezie z tego co pamiętam pojemność to 4l, przy wymianie w książce chyba podawali 3,5l. i faktycznie po wlaniu tych 3,5l zawsze miałem zawsze max. Nigdy nie weszło więcej. A bywało, że 3,2l i  oddawali mi resztę.

Odp: Wymiana oleju - ile powinno wejść ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2018, 00:28:19 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Przeważnie prawidłowy poziom oleju to poziom między min i max, ze wskazaniem na środek skali.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wymiana oleju - ile powinno wejść ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2018, 01:45:27 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
instrukcje sa goowno warte, w Lagunie 1.8 byla mowa o 5.5L ,wiec odpowiedni moment na pilnowanie poziomu uznalem ten po wlaniu 5L,
i co ? bylo grubo nad kreska max ,co najmniej 0.5L za duzo,
bagnet byl w najlepszym porzadku, bo po odpaleniu silnik chcial pozbyc sie nadmiaru,

wiec nie wazne, ze w instrukcji jest 3.4L, bo faktycznie bedzie inaczej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wymiana oleju - ile powinno wejść ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2018, 07:58:34 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Dużo zależy od tego jak dobrze zlesci stary olej. Rover na wymianę podawał 4,3l ale już suchy potrzebował 4,8l...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Wymiana oleju - ile powinno wejść ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2018, 09:06:35 am »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
W przypadku Fiata z 1.6 JTDM taka sama sytuacja. W instrukcji jest napisane że wchodzi 4,6l. Nigdy nie wlałem więcej niż 4l, a zawsze zostawiam korek odkręcony na kilka godzin.

Odp: Wymiana oleju - ile powinno wejść ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2018, 10:39:32 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Michał M.  , lałeś na max do tego JTDM ?

Odp: Wymiana oleju - ile powinno wejść ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2018, 10:42:25 am »

Offline OTRO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125P
Może inny filtr oleju ? większy ?
Kiedyś przez pomyłkę założyłem filtr oleju z żuka do ohv , to weszło może z 250ml oleju więcej .

Odp: Wymiana oleju - ile powinno wejść ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2018, 10:54:42 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Tak a propo filtra to do Rovera są dwie długości filtra i do Poloneza wchodzi ten dłuższy, bo krótszy wprowadzono dopiero po którymśtam roku w anglikach żeby zmieścić jakąś inną część.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wymiana oleju - ile powinno wejść ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2018, 14:54:19 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Michał M.  , lałeś na max do tego JTDM ?
4l to prawie max, więcej niż 4,1l nie wejdzie.

Odp: Wymiana oleju - ile powinno wejść ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2018, 10:08:17 am »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Nie patrz na instrukcję. Spuść stary olej z gorącego silnika, daj mu obcieknąć, zakręć korek miski (czasami warto podnieść samochód z odpowiedniej strony, żeby część miski z korkiem była niżej, niż normalnie, na poziomo.  A potem lej nowy olej, jeśli piszą, że trzeba zalać 3,7 litra nowego, to wlej, powiedzmy, pod 3 litry i sprawdź na miarce, po paru chwilach, oczywiście, ile go jest na prawdę. I dolewaj. No i pamiętaj - lepiej jest mieć olej w połowie, niż na max. Osobiście też mam Nissana, 22 lata, 236 kkm przebiegu. Olej leję mu polski syntetyk, 5W40, zmieniam raczej rzadko. Ani grama oleju nie pije.
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!

Odp: Wymiana oleju - ile powinno wejść ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2018, 15:08:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Owszem. Jak oleju będzie za dużo to go wywali przez odmę, spali i zaklei katalizator.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E