Autor Wątek: Fiat 125 p nie działa elektromagnes pompy wody  (Przeczytany 1157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fiat 125 p nie działa elektromagnes pompy wody
« dnia: Wrzesień 06, 2023, 17:55:33 pm »

Offline STOPER1985

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125 p
witam kolegów mam problem z elektromagnesem z fiaciku  ktore nie działa czyli jak silnik zgaszony to nie moge tylko troche przekrecic wiatrakiem i staje deba w czasie pracy silnik słychac szuranie i teraz pytanie do was jak to naprawic ? czy wogole to wywalic i załozyć koło pasowe od poloneza i wsadzic wiatrak od poldka ?  bo z tego co  wiem to pompa wody jest inna od poldka niz w fiacie czekam na wasze opinie ?

Odp: Fiat 125 p nie działa elektromagnes pompy wody
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2023, 19:15:11 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
po pierwsze sprawdź, czy coś wpadło pomiędzy powierzchnie robocze sprzęgła, czy łożysko szlag trafił. jak łożysko poszło, to szukaj innej pompy. wymiana teoretycznie jest możliwa, praktycznie trochę gorzej, podobnie jak zdjęcie elektormagnesu z pompy.
jeśli nawet to porozbierasz, to potrzebujesz piasty pod koło pasowe bez sprzęgła i koło pasowe do silnika fiatowskiego, ma inną średnicę i odsadzenie, niż w polonezie.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Fiat 125 p nie działa elektromagnes pompy wody
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2023, 22:52:01 pm »

Offline STOPER1985

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125 p
Mam cały silnik od poloneza jako dawce a wiec z kołem nie bedzie problemu zastanawiam sie czy wogole nie wywalic tego elektromagnesu i zrobic jak pisalem dac wentylator na 12v

Odp: Fiat 125 p nie działa elektromagnes pompy wody
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2023, 08:22:03 am »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
zastanawiam sie czy wogole nie wywalic tego elektromagnesu i zrobic jak pisalem dac wentylator na 12v
Mam coś w tym stylu jako tymczasowe rozwiązanie w moim Polskim Fiacie 125p. Tymczasowo włożyłem pod maskę silnik Poloneza i w związku z tym, elektrycznym wentylatorem musiałem zastąpić wentylator z elektromagnesem jaki był na pompie w silniku Fiata. Wentylator oczywiście z tych akcesoryjnych ze względu na niewielką grubość, bo między chłodnicą a silnikiem nie ma za dużo miejsca. Sterowanie poprzez przekaźnik. Działa.

Odp: Fiat 125 p nie działa elektromagnes pompy wody
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2023, 18:34:06 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
I działa w dodatku lepiej niż fabryka - wentylator elektryczny jest bez porównania sensowniejszy, niż fabryczne rozwiązanie. Oryginalny w 125p 1500 zawsze się kręci, tylko raz mocniej, raz słabiej, najgorzej chłodzi na wolnych obrotach.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Fiat 125 p nie działa elektromagnes pompy wody
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2023, 15:15:35 pm »

Offline STOPER1985

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125 p
jak sie fiat nie sprzeda bo go wystawiłem  to bede go ogarniał :)  i zostawiam sobie ::) takiego rodzynka to juz nie trafie

Odp: Fiat 125 p nie działa elektromagnes pompy wody
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2023, 17:50:39 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
na YT masz film jak rozebrać pompę.