Autor Wątek: Wentylator chłodnicy - podwójny  (Przeczytany 989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wentylator chłodnicy - podwójny
« dnia: Maj 21, 2018, 22:27:47 pm »

Offline Detez

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN+ Atu'99 1.6Gli
Chciałbym uruchomić drugi wentylator, który się nie załącza po pierwszym.
Miałem ostatnio akcję z zagotowaniem płynu i chciałbym jutro przed wyjazdem to ogarnąć, tzn. spiąć to jakoś aby załączać z kabiny może...
jak to ugryźć?
Ktoś to przerabiał..?

Odp: Wentylator chłodnicy - podwójny
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2018, 23:12:40 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
W chłodnicy masz dwa czujniki/elektrowłączniki. Jeden (bodajże ten u dołu) załącza się (zamyka obwód) przy 92*C (i pozostaje zamknięty aż schłodzi ciecz w chłodnicy do 87*C) a drugi przy 95*C (i pozostaje zamknięty do 92*C). Każdy z nich odpala inny wentylator z pomocą przekaźnika w skrzynce pod kierownicą. Jeśli zdejmiesz wtyczki z któregokolwiek z nich i zewrzesz ich piny - wentylator załączy się (niezależnie od tego, czy zapłon jest włączony, czy nie). Jeśli chcesz załączać je z kabiny - dorób sobie przewody, które będą zwierały odpowiedni przekaźnik (lub jak chcesz drutować - zwieraj piny elektrowłącznika przy chłodnicy kawałkiem drutu).

ciekawostka  - w swoim atu plusie gli '01 miałem w chłodnicy oba czujniki/elektrowłączniki 95-92, prawdopodobnie fabrycznie, bo samochód zawierał w sobie sporo więcej dziwnych kwiatków :/
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2018, 23:14:49 pm wysłana przez Oxej »
Złombol '23, team Carozela

Odp: Wentylator chłodnicy - podwójny
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2018, 23:23:49 pm »

Offline Detez

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN+ Atu'99 1.6Gli
Zwierać oczywiście próbowałem, zauważyłem przy tym że; zwierając styki po zdjęciu z prawego czujnika włacza się lewy wentylator i na odwrót...tak ma być, ok to jest?
Uruchamia się zawsze ten bliżej aku podczas normalnej jazdy, a tego drugiego chciałem ożywić.
Teraz pytanie którymi stykami się zainteresować?

Odp: Wentylator chłodnicy - podwójny
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2018, 07:56:54 am »

Offline Tom16

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 1.6 GSI
Wentylator jest sterowany masą. Wystarczy podać masę w przekaźniku  na pin 85 (jak dobrze pamiętam) przez jakiś przełącznik i będzie sobie mógł włączać kiedy tylko będziesz chciał.