Autor Wątek: Rover 1.6 problem z rozrządem  (Przeczytany 2484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rover 1.6 problem z rozrządem
« dnia: Czerwiec 14, 2018, 11:15:13 am »

Offline Franz Maurer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były: Polonez Caro 1.6 GLE, Polonez Caro 1.6 GLI 16v, Polonez Atu 1.6 GLI, Polonez Caro Plus 1.6 GSi Jest: Polonez Caro 1.9 GLD
Witam mam problem z rozrządem w Polonezie 1.6 16V otóż jakiś czas temu montowałem alternator i mój tata w czasie gdy pracował silnik postanowił w bardzo osobliwy sposób sprawdzić naciąg paska...czyli po prostu przycisnął go kluczem ale abstra"ch*"ąc od tego. Silnik zgasł i wyszło, że rozrząd był przestawiony o 90 stopni. Po ustawieniu rozrządu silnik odpalił za 2 razem, falowały obroty a z silnika wydobywał się bardzo słyszalny stukot, głowicy jeszcze nie ściągałem ale chciałbym wiedzieć na co się szykować i czy mogło się coś poważnego stać. Pozdrawiam :)
W życiu cenię sobie spokój. Dlatego wybrałem Poloneza z silnikiem OHV

Odp: Rover 1.6 problem z rozrządem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2018, 12:01:03 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
To co zawsze. Pogiętę zawory. Pęknięty wałek też się zdarza. Rozebrać i obejrzec.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Rover 1.6 problem z rozrządem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2018, 12:58:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
twoj stary rozwali rowerek ;]
jezeli pasek zmienil swoje polozenie o 90* na kole to normalne ze zgasl, bo tak mu fazy przestawil, ze zawory wymiękły,
od teraz mozesz nazywac swojego starego Mega Vanos... chociaz w tym przypadku bardziej pasuje Wielki WC
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.