Autor Wątek: Waga gołego słupka OHV  (Przeczytany 1424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Waga gołego słupka OHV
« dnia: Sierpień 01, 2018, 14:03:38 pm »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Cześć,
czy ktoś wie ile waży mniej więcej słupek OHVki bez góry (bez głowicy). Zastanawiam się czy dałoby się to wyciągnąć na przykład w 2 osoby bez żurawia. Generalnie w komorze silnika oprócz słupka nie ma już nic. Skrzynia też odkręcona. Pytam, bo nie uśmiecha mi się kupowania żurawia tylko do jednego silnika, a pożyczyć nie mam od kogo.

Odp: Waga gołego słupka OHV
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2018, 14:40:36 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Nie wiem ile waży, ale z kolegą wyjmowaliśmy GSI i choć lekki nie był tak dało się to zrobić bez problemów. Innym razem pożyczyłem rusztowanie i na nim umieściłem wyciągnik elektryczny i też dało radę.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Waga gołego słupka OHV
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2018, 15:07:55 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Da radę bez problemów, wyjmowałem OHVkę z głowicą i kolektorami z ojcem bez żadnych podnośników. Lekko nie było, ale się udało. Jak masz zdjętą głowicę to będzie dużo lżej.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Waga gołego słupka OHV
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2018, 15:41:52 pm »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
No właśnie tak mi się wydawało że to nie może być aż tak ciężkie. Obecnie leży sobie trzymając się tylko na gumowych poduszkach i oparty o belkę zawieszenia i tak jak się nim pobuja to nie wydaje się jakoż super ciężki.

Patent z rusztowaniem też nie przejdzie, bo też nie mam skąd go wziąć. Teoretycznie mógłbym próbować zahaczyć go o belkę od konstrukcji dachu, ale wolałbym tego nie robić, bo to jeszcze konstrukcja z PRLu robiona "na oko" więc nie wiadomo ile może wytrzymać  <lol2> A poza tym nie mam wciągarki albo jakiegoś bloczka chociażby.

W każdym razie dzięki za odpowiedź.

A już nie zakładając nowego tematu. Macie jakiś patent na odkręcenie śruby wału korbowego jak już mam zdjętą skrzynię i wszystko dookoła i strzał z rozrusznika nie przejdzie? Zrzucić koło zamachowe i w szpilki wsadzić coś długiego poprzecznie żeby zaklinować o budę? Coś czuję że ona może być w moim przypadku nieźle dobita więc pewnie kawał przedłużki pójdzie na klucz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2018, 15:47:39 pm wysłana przez fripin »

Odp: Waga gołego słupka OHV
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2018, 15:50:34 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Ja akurat miałem rusztowanie, bo Ojciec miał firmę budowlaną. Chodzi po prostu o jakąś konstrukcje dzięki której możesz podnieść silnik i wysunąć auto, myslę, że na upartego mogłaby to być balustrada lub uspawać "klatkę" z ceowników. Zamiast wyciągnika elektrycznego może być równie wyciągarka ręczna czyli BKS. Pomysłów na wyjęcie silnika bez klasycznego męczenia się na rurce owiniętej mocną taśmą wokół silnika jest dużo.  :P
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Waga gołego słupka OHV
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2018, 16:01:59 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Całe OHV waży 116kg. Bez głowicy i kolektorów jakieś 30kg mniej. We dwóch dacie radę.

Odp: Waga gołego słupka OHV
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2018, 22:36:38 pm »

Offline wawrzyniec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 2.0 DOHC 1998
Macie jakiś patent na odkręcenie śruby wału korbowego jak już mam zdjętą skrzynię i wszystko dookoła i strzał z rozrusznika nie przejdzie?

Jeśli masz zdjętą miskę olejową, włóż klocek drewniany między między blok silnika (ścianę) a wykorbienie wału korbowego. W ten sposób zablokujesz wał. Odkręcenie śruby w taki przypadku za pomocą długiego ramienia oraz cyklicznych szarpnięć.
- To jesteś fanem polsko - włosko - koreańskiej motoryzacji

Odp: Waga gołego słupka OHV
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2018, 22:44:51 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Odpowiadając na pytanie z pierwszego posta, jeśli dobrze pamiętam to korby, blok, głowica, wał i jakieś pierdoły ważyły 75-90 kg.

Odp: Waga gołego słupka OHV
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2018, 08:12:54 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Jeśli masz zdjętą miskę olejową, włóż klocek drewniany między między blok silnika (ścianę) a wykorbienie wału korbowego. W ten sposób zablokujesz wał. Odkręcenie śruby w taki przypadku za pomocą długiego ramienia oraz cyklicznych szarpnięć.
OK, a tam jest klucz 38 czy 36 potrzebny bo widziałem, że nowe śruby ponoć są pod 36 a tutaj na forum pisane było że 38. Jak to w końcu jest? U siebie nie sprawdzę suwmiarką, bo samochód stoi kilkadziesiąt km ode mnie.

Odp: Waga gołego słupka OHV
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2018, 11:47:32 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sruba na wale od strony kola pasowego to 38mm
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Waga gołego słupka OHV
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2018, 11:52:53 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
OK, dzięki. Temat chyba do zamknięcia.

Odp: Waga gołego słupka OHV
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2018, 15:23:19 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Ja to odkrecalem po Rusku, jak smiegalem jeszcze panewkami. Zawsze poszlo i przykrecic tez sie dalo :)
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil