Autor Wątek: Standardowy wlew gazu pod klapka  (Przeczytany 3252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Standardowy wlew gazu pod klapka
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 30, 2019, 14:24:18 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Buzka jak będziesz miał chwilę i ochotę cyknij foty jak to wygląda od tyłu i idzie dalej. Z góry dzięki.

Odp: Standardowy wlew gazu pod klapka
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 30, 2019, 16:05:42 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak to wygląda.

Złączka domowej roboty, choć są do tego oryginalne, ale pożałowałem te parę złotych.Miałem wtedy dwa poldki i w obu ten sam patent, więc musiałem się ratować.Jedna taka 15 pln, więc za 4 sztuki ciut by wyszło.
A tu widok od dołu. Zdjęcie obrócone, ale widać, o co chodzi. Wykorzystałem fabryczny otwór i uszczelniłem całość odpowiednią przelotką. Jest ciasno i szczelnie, więc korozja nie grozi.

Dalej idzie normalnie, nad zbiornikiem paliwa,  w miejscu, gdzie zbiornik ma wytłoczenia, żeby przewód nie został ściśnięty między zbiornikiem, a blachą.
A przy okazji, KGB raz pytał o "prawie pasującą na garb w plusie" butlę gazową. U mnie wygląda to tak.

Po położeniu styropianu z caro wraz z  płytami, podłoga, poza podniesieniem się, wygląda jak w każdym plusie, bo wykładzina siedzi tak samo, jak fabrycznie, na kole zapasowym. Garba nie wycinałem, bo postanowiłem nic tu nie psuć. W caro miałem wycięty, bo tam garb jest niesymetrycznie do wnęki, a tu jest idealnie na środku. Butla siedzi na tyle nisko, że wciśnie się tam jedna dłoń, ale druga na niej racze nie wejdzie. Są tam jakieś numery, ale są na dnie, pod wielozaworem i przeszkadzają rurki,  więc nie odczytam.

Odp: Standardowy wlew gazu pod klapka
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 01, 2019, 07:43:13 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Dzięki za zdjęcia. Ja dziurę z gumowa zaślepka mam tylko od góry w dwóch Caro tak samo. Ciekawe do czego to miało być.

Odp: Standardowy wlew gazu pod klapka
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 07, 2019, 20:49:30 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
W ,zakładach montażu lpg za takie ukrycie  wlewu trzeba dopłacić  150 zl

Odp: Standardowy wlew gazu pod klapka
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 07, 2019, 21:10:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
W ,zakładach montażu lpg za takie ukrycie  wlewu trzeba dopłacić  150 zl
twierdzę, ze wątpie ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Standardowy wlew gazu pod klapka
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 08, 2019, 09:22:44 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Właśnie jestem na etapie montażu LPG w plastiku. 80% warsztatów oferuje wlew pod klapką gratis.