Autor Wątek: Rozrząd GSi a GLE  (Przeczytany 1662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rozrząd GSi a GLE
« dnia: Sierpień 17, 2018, 19:49:30 pm »

Offline Żyleta-13

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
GSi ma okrągłe zęby i jest ich więcej(po za tym duże koło jest odelżone), GLE ma kwadratowe i jest ich mniej. Kompletu rozrządu do GSi nigdzie nie umiem namierzyć(ba nawet samego paska do GSi nigdzie się kupić nie da, no chyba że z demontażu... podziękował), a mam nowy komplet do GLE i nie wiem czy komplet GSi na komplet GLE są ze sobą zamienne? Bo łańcuch z 125p na pewno nie będzie pasował... chyba że o czymś nie wiem?

Ktoś, coś? Sprawa dość pilna, a nie chciałbym tego składać nie mając pewności, silnik hybryda(GSi z kolektorem i gaźnikiem ze 115c) po kapie, został tylko rozrząd.

Odp: Rozrząd GSi a GLE
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2018, 20:00:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Rozrząd GSi a GLE
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2018, 20:22:19 pm »

Offline Żyleta-13

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
Miałem na myśli najbliższą okolicę, mój błąd.

Spoko, pytanie jak określić stopień zużycia kół rozrządu, w starym typie robiły się okrągłe(w SLE miałem tak wytarte) a w GSi?

Odp: Rozrząd GSi a GLE
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2018, 20:27:36 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W plusach koła są prawie niezniszczalne, dlatego takie u siebie zamontowałem w abimexie. W starym typie kół w teorii wymieniasz koła co drugą zmianę paska.

Od ręki w Katowicach prawie też nic się nie dostanie, stąd wszystko zamawiam z allegro/hurtowni. :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Rozrząd GSi a GLE
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2018, 20:32:19 pm »

Offline Żyleta-13

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
#Typowy_Śląsk xd
Spoko, dzięki. Rozrząd z GLE w takim razie wraca do sklepu z którego go mam, albo sobie zachowam na kiedyś tam :)

Odp: Rozrząd GSi a GLE
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2018, 01:37:38 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
zamienne nie są
Musisz mieć komplet z GSI dwóch kół + paska z okrągłymi zębami.
Rozrząd z GSI ma pewne plusy, jest znacznie bardziej sztywny, co ma bardzo dobry wpływ na silnik z aparatem zapłonowym.

Odp: Rozrząd GSi a GLE
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2018, 09:40:46 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Od ręki w Katowicach prawie też nic się nie dostanie, stąd wszystko zamawiam z allegro/hurtowni. :P

W Czechowicach-Dziedzicach jest hurtownia co prawda internetowa, ale osobiście też można odebrać. :)

Żyleta jak nie masz kół do GSI to z chęcią się pozbędę.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Rozrząd GSi a GLE
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2018, 20:01:34 pm »

Offline Żyleta-13

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
W Czechowicach nie mają, dzwoniłem pytałem, stronę też przewertowałem w tę i nazad, tylko i wyłącznie stary typ.

Koła mam bo bazą wyjściową jest u mnie GSi z 2000 roku wyjęty z Poloneza Kombi, stary typ kupiłem jak jeszcze moje 1.6SLE żyło, koniec końców nigdy go nie założyłem.

Dzięki wszystkim.