Autor Wątek: Żarówki H4 Tungsram Megalight.  (Przeczytany 10578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 31, 2018, 17:11:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Jestem w stanie do pewnego stopnia zrozumieć ograniczenia dla SAMów, jednak to margines i biorąc pod uwagę obecność na drogach samochodów zabytkowych, można by zostawić je w spokoju.

Jak chce zdbać o bezpieczeństwo, to niech założy ograniczenie prędkości do 80 (z układem odcinającym w każdym wozie) dla Szkod sprzedawanych do flot, bo to co wyprawiają przedstawiciele handlowi na drogach kwalifikuje się do prewencyjnego odstrzału zanim zabiją kogoś poza sobą.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 21, 2018, 10:04:28 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
W przyszłym tygodniu maja pojawić się w Aldiku żarówki samochodowe 2szt za 22zł według tego co w gazetce ma to być niby produkt wyprodukowany w Niemczech, znając ogólnie pordukty z Alidi nigdy nie narzekałem na jakość i ogłólnie nic nie mam do tego sklepu, więc podejrzewam że moga to być faktycznie żarówki niemieckie, tylko kto bedzie ich producentem Osram, Tungsram, Tesla, Bosch? Nie wiem czy ryzykowac zakup, czy raczej odpuścić?
https://www.aldi.pl/oferty/hity-tygodnia-od-sr-2609/zestaw-2-_arowek-halogenowych-h4-h7-3252.article.html

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 21, 2018, 10:29:22 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moze Narva jest producentem i stad niska cena
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 21, 2018, 12:30:53 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie rozumiem, po co chcesz kupować jakiś marketowy badziew "car xtras" za 22zł, niewiadomej marki, z jakąś blue poświatą, skoro w sklepie motoryzacyjnym masz od ręki nowe, dobrej jakości narvy za 7zł/sztuka? Różnica jest taka, że masz pewność, że narvy będą świecić dobrze, tam gdzie powinny normalnym strumieniem świetlnym, a nie jakąś rozmazaną plamą, i dostajesz je w papierowym kartoniku, zamiast podwójnym plastikowym, za które jest zapewne dopłata tych 8zł.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 21, 2018, 12:59:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
dobrej jakości narvy za 7zł/sztuka? Różnica jest taka, że masz pewność, że narvy będą świecić dobrze, tam gdzie powinny normalnym strumieniem świetlnym

Akurat Narvy dały ciała w testach Autoświata, ale w tej cenie są bardzo dobre standardowe Philipsy
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 21, 2018, 13:17:52 pm »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
Więc kończąc temat. Kupiłem Tungsram Megalight 120+. W porówaniu ze zwykłymi Narvami światło jest bielsze, mają lepsze odcięcie światło/cień. Nie mają żadnego efektu ksenon czy niebieskiego światła, po prostu mają przyjemniejsze dla oka światło, a bardziej bielsze niż bardziej żółtawe.

Kupiłem również philips blue wision w5w do przednich pozycyjnych. Po za efektem niebieskich baniek żarówek w reflektorze, i odrobinę bielszego w pórównaniu ze zwykłymi żarówkami światła róznicy nie ma jako takiej.

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 02, 2018, 00:56:19 am »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
https://www.youtube.com/watch?v=9-hHBi-hnqw tutaj na ścianie widać, że te ledy H4 dobrze współpracują z klasycznym odbłyśnikiem i ryflowanym szkłem.  Oczywiście nie jest to profesjonalny test, ale już na pierwszy rzut oka widać, że ma to wiele wspólnego z tym co uzyskuje się na ekranie pomiarowym na zwykłych H4. Myślę, że kupując markowy wyrób od Philipsa lub innego renomowanego producenta te źródła będą się dobrze sprawować, a kwestia homologacji to wynik tego, że prawo nie nadąża za aktualnym stanem techniki. Problemem jest cena no i ta homologacja.

A co do H4 oraz H7 reklamowanych jako 60%+ itp. Ja używałem Tungsramów, nie pamiętam który model. Widać różnicę na plus. Jeśli chodzi o trwałość to około 8-12 miesięcy. Pod koniec eksploatacji taka żarówka świeci mniej więcej tak jak świeżo włożona zwykła bez "plusa". Żeby utrzymać efekt lepszego świecenia trzeba by je co pół roku wymieniać na nowe.

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 02, 2018, 10:57:53 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Problemem według mnie jest też to, że nawet w prawidłowo ustawionych reflektorach te LED-y nocą po prostu biją po oczach. Strumień świetlny jest tak silny, że ciężko mi sobie je wyobrazić pomontowane w każdym aucie jadącym z naprzeciwka - szczególnie w SUVach i dostawczakach.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 06, 2019, 22:29:11 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
jak  mi świeci to ja mu tez tyle że bardziej

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 07, 2019, 16:58:40 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Problemem według mnie jest też to, że nawet w prawidłowo ustawionych reflektorach te LED-y nocą po prostu biją po oczach. Strumień świetlny jest tak silny, że ciężko mi sobie je wyobrazić pomontowane w każdym aucie jadącym z naprzeciwka - szczególnie w SUVach i dostawczakach.

Nawet fabryczne LEDy biją po oczach, moim zdaniem żadne nowe auto nie powinno było dostać homologacji.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 07, 2019, 20:58:28 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
i tu się zgadzam
nowe auta mają światła o zbyt małej powierzhni niż przewiduje polskie prawo
może ilość światła jest taka sama ale to razi po oczach zwłaszcza stop trzymany non stop na światłach
ja zaciągam ręczny i sobie stoje i nikogo nie oślepiam 
p;ozdrowionka

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 08, 2019, 01:44:30 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Problemem według mnie jest też to, że nawet w prawidłowo ustawionych reflektorach te LED-y nocą po prostu biją po oczach. Strumień świetlny jest tak silny, że ciężko mi sobie je wyobrazić pomontowane w każdym aucie jadącym z naprzeciwka - szczególnie w SUVach i dostawczakach.

Nawet fabryczne LEDy biją po oczach, moim zdaniem żadne nowe auto nie powinno było dostać homologacji.

Widząc jak bardzo potrafią oślepić LEDy w nocy, muszę się z Tobą zgodzić... Są dla mnie równie wkurzające, co źle ustawione światła ze zwykłymi H4.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 01, 2021, 22:01:07 pm »

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 01, 2021, 22:03:20 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564

Szanowni forumowicze.
   Czy ktoś używa żarówek H4 60/55 W z serii: Sportlight, Sportlight Extreme, Sportlight Ultra, Megalight Plus, Megalight Ultra +90, Megalight Ultra +120 lub Megalight Ultra +150. Jaką mają trwałość, jak świecą i czy obietnice producenta o lepszej jakości światła są prawdziwe czy tylko zwykła gadka szmatka.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji użytkowników.

Nie ma co dyskutować, były profi testowane:

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-zarowek-h4-wszystkie-zarowki-wygladaja-podobnie-ale-kazda-swieci-inaczej/tlyvq7

Przeklikaj galerię, są wśród testowanych modeli z komentarzem.





Trzeba płacić,  by poczytać.

Odp: Żarówki H4 Tungsram Megalight.
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 02, 2021, 01:42:52 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Takie:
https://allegro.pl/oferta/tungsram-h4-12v-60-55w-sportlight-extreme-5000k-9466230620

Czy takie:
https://allegro.pl/oferta/2x-zarowki-h4-tungsram-megalight-ultra-200-w5w-11222498743

Używaliście,  którejś z tych dwóch ?

W sumie ani jedne, ani drugie :P Xenonono-zenonowy look zdecydowanie bym sobie odpuścił.

Najbardziej lubiłem te:

https://allegro.pl/oferta/zarowki-osram-silverstar-h4-12v-60-55w-50-2-szt-10118600926

Chociaż teraz wiem, że najważniejsze są świeże kostki do żarówek H4, a więc brak spadków napięcia, odbłyśnik w dobrym stanie i dobre ustawienie :) Choć markowe żarówki też warto mieć, bo chinole/najtańsze H4 wiadomo, jak są wykonane - optyka leży.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...