Autor Wątek: Jaka pompa paliwa do 1.4  (Przeczytany 2129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaka pompa paliwa do 1.4
« dnia: Sierpień 27, 2018, 23:35:43 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Hej, są jakieś lepsze alternatywy dla wkładów do pompy paliwa do roverka 1.4 ? Wiem że są te tanie po ok. 100zł ale wolałbym coś pewnego, nie orientuje się ktoś czy coś z pomp firmy walbro podejdzie ? Kiedyś szło dostać oryginalne do GSI/Rovera za koło 300zł i to z całym koszem no ale niestety już nie widuje tych aukcji.

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2018, 23:45:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Kiedyś szło dostać oryginalne do GSI/Rovera za koło 300zł i to z całym koszem no ale niestety już nie widuje tych aukcji.

Zaraz zaczniesz widywać :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2018, 23:48:02 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Założe się ze juz polowa forum grzebie w piwnicach i garażach, żeby rano za 300 wystawić  <lol>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2018, 23:50:11 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Panowie mi chodzi o fabryczne NOWE :)

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2018, 08:42:14 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Panowie mi chodzi o fabryczne NOWE :)

Mało to fałszywek wypłynęło na allegro?

Obadaj w tematach o swapach jakie pompy tam dawali żeby zasilić mocniejsze Rovery.
Mnie się pofarciło bo kupiłem wkład pseudoniemiecki za 80zł, de facto z firmy chineseszajs i chodzi już półtora roku.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2018, 12:59:07 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
https://allegro.pl/pompa-paliwa-rover-114-polonez-1-4-1-6-gti-gsi-mpi-i7451673349.html

ja coś takiego kupowałem - wymagane jest jedynie przerobienie wtyczki łączącej wkład pompy z przewodami przechodzącymi przez kołnierz (oryginał posiada dwie wsuwki, zamiennik z aukcji specjalną złączkę). Kupiłem dwie sztuki - jedna zasila gsi (już z półtora roku), druga rovera 1.8 (póki co ~8k km bez przygód)
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2018, 14:21:40 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
To akurat jest najtansza chińszczyzna jaka chyba tylko moze być firmy skv. Co do walbro,to przez forum przewihało się ze kilka osob jezdzi na pompie walbro od fiata coupe 2.0 (nr pompy nie pamietam) jak poszukasz dobrze to powinieneś znaleźć ten temat. :)

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2018, 14:49:31 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
To akurat jest najtansza chińszczyzna jaka chyba tylko moze być firmy skv. Co do walbro,to przez forum przewihało się ze kilka osob jezdzi na pompie walbro od fiata coupe 2.0 (nr pompy nie pamietam) jak poszukasz dobrze to powinieneś znaleźć ten temat. :)

skv mi proponowano, jako 'droższą, niemiecką', a te chyba pochodzą z turcji.
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2018, 14:58:46 pm »

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2018, 15:25:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Też właśnie mam SKV :]

Natomiast muszę przetestować patent jaki podpatrzyłem fabrycznie w Mustangu, mianowicie umieszczenie całego władu pompy w zamkniętej puszcze z dziurą u dołu (i u samej góry oczywiście też jest odpowietrzenie)- liczę że rozwiąże to problem rzemieślniczych baków, bo puszka powinna się napełniać benzyną dość szybko na potrzeby pompy, ale ta benzyna nie powinna uciekać szybko na zakrętach.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2018, 16:00:04 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ogólno dostępne też są pompy meat&doria i magneti marelli,jak jest z ich jakością to już nie wiem

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2018, 17:17:15 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
wkładaj nawet SKV czyli najtańsze chińskie gówno, ale z lanosa 1.6 16v, wydoli spokojnie :), fakt faktem, że pali się co pół, do roku czasu, ale kosztuje 63 zł na alledrogo
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2018, 17:41:20 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wyjmowanie baku co pół roku rekreacyjnie jest chyba słabą formą spędzania wolnego czasu...  <mysli> Mi by się nie chciało.

U siebie zamontowałem pompę o głupio brzmiącej nazwie "energy", lukasz190 też ją ma, i obie działają na razie bez awarii. Fakt, że to abimexowa, ale może i do 1.4 uda się znaleźć?

http://www.energy.org.pl/szukaj.html?q=polonez&par=null&kat=29
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:14:03 am »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
Wyjmowanie baku co pół roku rekreacyjnie jest chyba słabą formą spędzania wolnego czasu...  <mysli> Mi by się nie chciało.

U siebie zamontowałem pompę o głupio brzmiącej nazwie "energy", lukasz190 też ją ma, i obie działają na razie bez awarii. Fakt, że to abimexowa, ale może i do 1.4 uda się znaleźć?

http://www.energy.org.pl/szukaj.html?q=polonez&par=null&kat=29

pierwsza z linku (G10001) wygląda dokładnie jak moja - nawet wtyczka taka sama
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2018, 10:38:29 am »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Wyjmowanie baku co pół roku rekreacyjnie jest chyba słabą formą spędzania wolnego czasu...  <mysli>
Przecież to jest 30 min roboty ze wszystkim, chyba że ma się opaski na zbiornik rzemioslo, czyli krótsze od fabrycznych o 4 cm, to fakt, idzie się wkurw...
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2018, 12:42:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Zapieczone gwinty do mocowania opasek, odkręcanie przewodów (jeszcze przed plusem to jak operacja stetoskopem, wyjęcie a potem włożenie wlewu do gumy, smród benzyny, problem żeby dźwignąć z powrotem zbiornik na miejsce (ja do tego używałem podnośnika).

Ja zrobiłem uszczelniony właz w podłodze bagażnika, teraz to nawet w podróży mogę zmienić pompę w 10 minut bez zaglądania pod auto.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jaka pompa paliwa do 1.4
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2018, 12:51:40 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ciaganie sie z bakiem w Polonezie to goowniana robota pod kazdym wzgledem - stare zbiorniki sie rozpadaja, nowe nie pasuja, odkrecenie kosza to jednorazowa impreza (na jeden zbiornik), a kupienie porzadnej pompy to loteria,
zmian tanich pomp czesto padajacych ? moze i to sie oplaci, ale tylko w formie pomp zewnetrznych
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.