Autor Wątek: Opony zimowe Yokohama. Jeździliscie na nich?  (Przeczytany 1506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opony zimowe Yokohama. Jeździliscie na nich?
« dnia: Sierpień 31, 2018, 08:24:07 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Mam okazję zakupić w bardzo dobrej cenie fabrycznie nowe zimówki Yokohama V903 z końca 2017.

Czy macie doświadczenia z oponami tej firmy? To faktycznie marka premium? 

Muszę kupić jakieś zimówki do plastiku, bo jedna para ma 9 lat, a druga 4 i już jest mało bieżnika. Zastanawiam się  nad używanymi  Michelin Alpin A4 , Nokian WR D3 lub D4, Goodyear Ultra Grup 9. Ale te Yokohama by były w tej samej cenie co używane, bo tutaj montaż w cenie.

Odp: Opony zimowe Yokohama. Jeździliscie na nich?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2018, 14:42:16 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Potrzebuję 175/65 R15

Znalazłem jeszcze nieużywane Goodyear Ultra Grip 7+ z roku 2012 w super cenie. Może mieliście doczynienia z tym modelem? Jeszcze kwestia wieku, bo nawet jak była dobrze magazynowana, to czy nie straciła swoich właściwości?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2018, 15:39:33 pm wysłana przez mati_lecha »

Odp: Opony zimowe Yokohama. Jeździliscie na nich?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2018, 16:21:58 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
opony marek premium sa bardzo dobre przez pierwsze 2-3 lata ,a pozniej jakos szybko parcieja,
jezeli w tej samej cenie masz nowe to ja nie widze dylematu - to przeciez nie bieznikowane ani slabe chinczyki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Opony zimowe Yokohama. Jeździliscie na nich?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2018, 16:30:27 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Generalnie miałem zamiar wydać 300-400 za komplet.
Ale trafiła się oferta tych Yokohama za 570zł z montażem wyważeniem. Zastanawiam się tylko czy warto tyle dopłacać  , aby mieć nowe (roczne półkowniki).
Przeglądałem neta i są jeszcze właśnie te półkowniki UG7+ z roku 2012 za 402zł z wysyłką i do tego montaż.

Z używanych mam Nokian WRD4 z 2015 roku z bieżnikiem 7,7mm za 480zł+montaż, Alpin A4 8mm z 2015r za 570zł+montaż. Tyle, że odnośnie używanych muszę wierzyć na słowo sprzedającym, bo to w necie.

Odp: Opony zimowe Yokohama. Jeździliscie na nich?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2018, 16:59:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Nowe opony budżetowe potrafią czasami być lepsze od nowych premium. Opony premium są premium bo w tym przedziale są od średnich do doskonałych, a opony budżetowe trafiają się od beznadziejnych do doskonałych, tyle że częściej są po prostu średnie.

Stać Cię na nówki w budżecie, kupuj nówki, a nie jakieś parchy co im się zaraz bieżnik skończy albo jest już guma zestarzała.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Opony zimowe Yokohama. Jeździliscie na nich?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2018, 18:59:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
570pln za 4szt nowych opon z montazem - nie ma sie nad czym zastanawiac, wychodzi 140pln/szt ,a debice kosztuja 180pln/szt i tanszych nie ma
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Opony zimowe Yokohama. Jeździliscie na nich?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2018, 19:43:06 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Niby tak, ale chciałbym znać opinie użytkowników odnośnie tych konkretnych opon Yokohamy.

Odp: Opony zimowe Yokohama. Jeździliscie na nich?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2018, 20:14:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
A jakie są szanse że na mikrym forum tanich samochodów ktoś używa konkretnego modelu drogiego producenta?

Złe nie będą, tanie są, kupuj.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Opony zimowe Yokohama. Jeździliscie na nich?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2018, 15:22:47 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Dzięki za odpowiedzi.

Poszperałem na google i znalazłem na kilku forach wypowiedź kilku osób, które parę lat temu chwaliły się, że zakupiły takowe Yokohamy. Napisałem do nich jak oceniają  perspektywy czasu ten zakup i przyznają, że to była wtopa. Opony podobno bardzo kiepskie. Testy dzienikarskie (chociaż uważam, że często sponsorowane)  też nie wypadły najlepiej dla tego modelu Yokohamy.
Dlatego też odpuszczam i szukam czegoś innego. Namierzyłem w dobrej cenie zimowe Uniroyale 77  na stronie Norauto,  tylko muszę się jeszcze przejechać i dopytać  co do roku produkcji. Ewentualnie jakieś używki.

Odp: Opony zimowe Yokohama. Jeździliscie na nich?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2018, 18:12:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dębice Frigo to sprawdzone zimowki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.