Autor Wątek: Regeneracja pompy wody.Mały know how ?  (Przeczytany 1297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Regeneracja pompy wody.Mały know how ?
« dnia: Wrzesień 04, 2018, 18:32:41 pm »

Offline pi3cka

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie szczęśliwy ten kto nie ukręcił śruby
Przed chwilą rozbierałem 3 pompy wody z czego ocalał jeden wirnik który i tak nie nadaje sie do użytku i zdjęty był od tyłu względem tego co pisze pan Morawski ;-| Teraz to i tak musztarda po obiedzie bo bebechy i tak i tak do wymiany ale czy do cholery da sie jakoś zdjąć ten wirnik i go nie połamać ?! I jak to potem składać ? Walek z łozyskiem potem uszczelniacz ,wirnik i piasta ? Wiem ,że latwiej kupić nowy ale nie da tyle samo satysfakcji ;p i mam 2 zdrowe korpusy 83r i 87
Renault Megane  ph1 2.0 8v
Mercedes w168 A140
Volvo 940 Reeeeeeeedddddddd fk
Pn Plusz Wszechmogący  :D
 Ile jeszcze dobry Jezu

Odp: Regeneracja pompy wody.Mały know how ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2018, 07:37:31 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
wirnik należy wymienić albo przetoczyć. ważna jest jego powierzchnia bo to miejsce doszczelniania.

Odp: Regeneracja pompy wody.Mały know how ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2018, 11:03:18 am »

Offline markus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1998 - 1,6 GSI mpi
Kupujesz  nowy wirnik  , bo sciagniecie starego  tak jak piszesz  nie udaje sie . Nowy  np. z tego sklepu http://sklep.roda24.pl/wirnik-pompy-wody-fso-pn.html  to wydatek ponad 15 pln .  W ksiazce  Morawskiego zalecaja uzycie sciagacza . Nowe lozysko  z walkiem  to koszt  ponad 25 pln  np .z tego zrodla
https://sprzedajemy.pl/lozysko-cbk085-lozysko-pompy-wody-polonez-125p-katowice-2-6bea9f-nr54938038
Przeczytaj ten watek i ocen czy jest sens sie w to bawic bo wyglada na to  ze raczej nie . Nowa pompa to tak kolo 100 pln.
http://forum125p.pl/viewtopic.php?f=16&t=5209
Moze przy demontazu pomogloby  nagrzanie  . Tylko co bardzie sie rozszerzy  aluminium czy  zelastwo . Mozesz probowac , w koncu duzo wczesniej pompy sie regenerowalo  ,  byly zapasowe czesci lacznie z uszczelniaczem .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2018, 11:05:10 am wysłana przez markus »

Odp: Regeneracja pompy wody.Mały know how ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2018, 14:41:07 pm »

Offline pi3cka

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie szczęśliwy ten kto nie ukręcił śruby
Jasne,że to nie ma sensu i 100 pln przekroczyłem dawno na samym zakupie korpusów podkladu farby drucianek na wiertarke;) Tu chodzi o nakarmienie swego ego i po czesci udowodnienie sobie że można a za razem lekcja na przyszłość ,bo w koncu ktoś przestanie klepać obecne w tej chwili na rynku pompy ;) A do tego ilość rzeczy w aucie nadających sie do regeneracji
Renault Megane  ph1 2.0 8v
Mercedes w168 A140
Volvo 940 Reeeeeeeedddddddd fk
Pn Plusz Wszechmogący  :D
 Ile jeszcze dobry Jezu

Odp: Regeneracja pompy wody.Mały know how ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2018, 23:00:27 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
pompy się nie maluje tylko szkiełkuje za kilka złotych.

Odp: Regeneracja pompy wody.Mały know how ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2018, 11:24:00 am »

Offline pi3cka

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie szczęśliwy ten kto nie ukręcił śruby
Super a ja pomaluje razem z obudową termostatu pokrywą zaworow iparoma innymi pierdołami ;)
Renault Megane  ph1 2.0 8v
Mercedes w168 A140
Volvo 940 Reeeeeeeedddddddd fk
Pn Plusz Wszechmogący  :D
 Ile jeszcze dobry Jezu

Odp: Regeneracja pompy wody.Mały know how ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2018, 13:03:47 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
to i tak daj do szkiełkowania. To zamyka pory w aluminium i zatrzymuję korozję, przynajmniej na jakiś czas.
Co do samej regeneracji to pomysł dobry, bo pompy statima to gnój. Jedynie obawiam się zleżałych łożysk ... bo one nie lubią latami leżeć.