Autor Wątek: Opel Corsa B 1.0 - problem z silnikiem  (Przeczytany 1048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opel Corsa B 1.0 - problem z silnikiem
« dnia: Wrzesień 08, 2018, 21:02:50 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Cytuj (zaznaczone)
Problem wygląda tak, ze silnik na zimnym odpala bez problemu.

Jak sie rozgrzeje, to przekaznik umieszczony po prawej stronie pod schowkiem zaczyna brzęczeć. Wtedy też silnik przygada. Po pewnym czasie brzęczenie jest prawie ciągłe i silnik gaśnie zupełnie.

Jak sie wyłaczy kluczyk, i przekreci znowu w pozycje zasilania, to przekaznik brzęknie lekko (z sekunde) i nic sie wiecej nie dzieje. Rozrusznikiem mozna krecic i nie odpali. Zółte swiatelko "check engine" sie wtedy wogole nie zaświeca.

Jak silnik troche ostygnie (z pol godziny czy wiecej) to po przekreceniu kluczyka swiatelko "check engine" zaczyna sie zaświecać tak jak normalnie  powinno i wtedy silnik odpali. Ale znowu podziala minute czy dwie, i znowu przekaznik zaczyna brzęczeć i silnik zdycha.

 

Na 100% nie jest to wina przekaznik bo probowalem na kilku.

Nie wiem od czego to jest przekaznik, bo jego umiejscowienie nie pasuje do zadnego ze schematow co znalazlem w sieci. (napewno nie jest to przekaznik od pompy paliwa bo ten jest w skrzynkce bezpiecznikow pod kierownica).

Probowalem wypinać wszyskie mozliwe czujniki i sprawdzac, czy bez ktoregos to brzęczenie przekaznika ustanie, ale nic takiego sie nie dzieje. Jedynie wypięcie ECU uspokaja przekaznik.       


Czy ktoś ma jakieś sugestie? Corsa nie  jest moja, próbuję komuś pomóc:)

Odp: Opel Corsa B 1.0 - problem z silnikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2018, 21:07:51 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Może to przekaźnik powiązany z komputerem silnika i tenże komp może jest uszkodzony i daje takie efekty?

Jeszcze inaczej-często za gaśnięcie/szarpanie/niemożność uruchomienia po nagrzaniu odpowiada czujnik położenia wału, a w Oplach to chyba dość powszechny temat-może tu warto się rozejrzeć?Nie wiem na ile to możliwe, ale jeśli nie komp, to może czujnik jakoś się wiąże z tym przekaźnikiem?

Odp: Opel Corsa B 1.0 - problem z silnikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2018, 22:18:45 pm »

Offline markus

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus 1998 - 1,6 GSI mpi
Podmien przeplywomierz .

Odp: Opel Corsa B 1.0 - problem z silnikiem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2018, 22:38:35 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2085
Miałem taka Corsę na stole. Ugnita masa wiązki silnika pod cewką zapłonową. Samo oczko spoko, ale puchnie tak aluminium, że przestaje przewodzić połączenie gwintowe. Sprawdź.

Odp: Opel Corsa B 1.0 - problem z silnikiem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2018, 00:16:07 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1168
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Koledzy też podobna Corsa , benzyna, 3 cylindry, po odpaleniu z tłumika leci czarny dymek, przy przegazowaniu dosłownie tuman suchej sadzy, z opowieści szwagra to oleju nie ubywa, twarde przewody chłodnicze , na nosa sprawdzałem nie czuć spalin w zbiorniczku, zmieniona przepustnica bo przygasał silnik, aha czasami traci moc,ale po ponownym odpaleniu jakby wracała moc, i gdzie szukać, a i sprawdzałem ciśnienie w cylindrach to wyszło około 13. Czy to lejące wtryski,czy przytkany katalizator czy jaka inna cholera, może już ktoś rozpracowywał taki ewenement.