Autor Wątek: Jak/czym naprawić gumowy nosek przedni.  (Przeczytany 1584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak/czym naprawić gumowy nosek przedni.
« dnia: Sierpień 31, 2018, 18:53:32 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Mam ubytek gumy na przednim nosku, tak jak na zdjęciach i chciałem się poradzić jak to naprawić. Najlepiej tak żeby jakoś estetycznie wyglądał efekt końcowy. Myślałem o wypełnieniu ubytku klejem do szyb ale nie wiem czy uda mi się wygładzić powierzchnię. Czy przyklei on się do oryginalnej gumy, czy bardzo będzie się odznaczać i na jak długo taki zabieg rozwiąże problem.



Odp: Jak/czym naprawić gumowy nosek przedni.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2018, 19:19:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Proponuję potraktować blachę wash primerem i epoxydem aby się upewnić że nie będzie gnić w tym miejscu.
Ta guma jest twarda, więc szpachlówka do plastiku powinna zrobić robotę. wyrównać papierami wodnymi na drewnianym klocku + ścierka, 180, 400, i powinno być ok, ew. przelecieć całość czarnym lakierem matowym/strukturalnym.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Jak/czym naprawić gumowy nosek przedni.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2018, 19:40:03 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Można jak powyżej; ja bym raczej poszedł w masy elastyczne (klejo-uszczelniacz, silikon...). Najlepsza chyba byłaby taka gumopodobna, chemoutwardzalna, dwuskładnikowa znaczy się, ale plama w miejscu naprawy zostanie zawsze, bo kolor noska - raczej nie do odtworzenia.

Odp: Jak/czym naprawić gumowy nosek przedni.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2018, 20:17:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Silikon nie, za miękki, gładki, nie polakierujesz.

Ta guma naprawdę jest twarda, zwłaszcza po tylu latach. Szpachlówka do plastiku jest elastyczniejsza od zwykłej. Czarny mat taniego sprayu Deco Color będzie miał bardzo zbliżony odcień.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E