Autor Wątek: Wyjęcie szyby z uchwytu  (Przeczytany 3048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyjęcie szyby z uchwytu
« dnia: Wrzesień 16, 2018, 11:04:25 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zabrałem się za zmianę szyb przednich bocznych na zielone, niestety napotkałem problem z wyjeciem starej szyby z tej metalowej listwy, którą montuje się do mechanizmu opuszczania. Oczywiście stara szybę można rozbić, resztki szyby wydłubać i tak pozyskać uchwyty, jednak wolałbym żeby stare szyby pozostały w jednym kawałku :) Jest jakiś inny sprawdzony sposób na wyjęcie szyny z uchwytu?

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2018, 11:11:47 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 641
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Z tego co pamiętam szyby są wsadzone w taką.gumę i z tą gumą dopiero w listwę, może wystarczy wlać do tej listwy trochę oleju poczekać aż wszystko nim najdzie( guma, rynienka szyba) i wtedy spróbować jakoś wysunąć szybę z listwy?

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2018, 13:41:31 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Rozegnij trochę tę metalową rynienkę i szyba wyjdzie bez problemu. Potem zgnieć ją spowrotem i na jakimś poślizgu wsuń bokiem drugą szybę. Mi takim sposobem jest najłatwiej.

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2018, 21:35:40 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Patent na demontaż rynienki okazał się być bardzo prosty. Po pierwsze to zrobiłem tak jak zasugerował Łukasz i polałem szybę WD40. Następnie zorganizowałem jakiś ładny prostokątny (chyba dębowy) kołek i gumowy młotek, szybę podparłem na krajach i po kilkunastu dobrych uderzeniach młotkiem rynienka się poddała i ładnie zeszła. Potem wystarczyło ją lekko doklepać i nabić ponownie na zieloną szybę. Gwarancji na to że każdemu ta metoda wyjdzie nie daję.

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2018, 21:43:48 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Dzisiaj odebrałem swoje szyby i trzeba będzie się zabrać za wymianę.
Czy do wyjęcia szyb z drzwi będzie potrzebna większa rzeźba i demontaż większej ilości elementów czy szybę da się bezproblemowo usunąć z otworu? Chodzi i głównie o to czy wyjmując ją do góry wystarczy tylko odkręcić jej mocowanie do mechanizmu podnoszenia, czy potrzeba np. demontować alu listwę z osłoną przeciw kurzową czy inne elementy?
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2018, 21:54:58 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Trzeba, inaczej nie dasz rady. Pozostaje tylko kwestia w jakim samochodzie będziesz to montował? W Plusie problem jest mały bo zdejmując boczek zdejmujesz też parapet, a listwa od zewnątrz to nie problem. Natomiast w minusach dochodzi problem parapetu, który łatwo przy okazji wyjmowania szyby (ze zdjętą tyko zewnętrzną listwą osłonową) uszkodzić.

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2018, 10:06:00 am »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
trzeba manewrować szybami, obracając nimi i wyciągając w najszerszym miejscu :) ale nie śmiem instruować tak doświadczonego fachowca :) sposoby malowania zderzaków w Caro wiedziałeś od razu  <lol2>  to z taką duperelką, taki gość w sekundę sobie poradzi :)

 Rozumiem że idzie wyjąć szybę bez roznitowania parapetu / demontażu zewnętrznych listew ?
Kto pyta tennie błądzi :). Może coś tam potrafię czasem zrobić ale nie uważam się za alfę i omegę, z pewnością są tutaj mądrzejsi i bardziej doświadczeni ode mnie fachowcy i kto mnie zna ten wie że lubię konsultować nawet błahe tematy  :)

Sposoby malowania zderzaków w Caro? Chyba mnie z kimś pomyliłeś.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2018, 17:37:28 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Na upartego możesz zdjąć jedno i kombinować, ale lepiej zdjąć oba elementy i się nie stresować.

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2018, 19:11:01 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
nie uważam się za alfę i omegę
Obawiam się, że Grejfrut jest tego samego zdania i posłużył się ironią. Oczywiście, mogę się mylić...  ;p

z pewnością są tutaj mądrzejsi i bardziej doświadczeni ode mnie fachowcy
Jak by to powiedział Breżniew: "No Władek, bez przesady, nie trzeba."  <haha>

A tak zupełnie poważnie - potrafię wyobrazić sobie różne dziwne rzeczy, ale nie wyobrażam sobie wyjęcia szyby z drzwi bez wcześniejszego zdemontowania uszczelnienia wewnętrznego i zewnętrznego. Spinki prawdopodobnie się połamią przy zdejmowaniu boczka, koniecznym niestety, by dobrać się do wspomnianych nitów trzymających parapet - ale, jak to mówią - takie życie...

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2018, 19:47:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Spinki prawdopodobnie się połamią przy zdejmowaniu boczka, koniecznym niestety, by dobrać się do wspomnianych nitów trzymających parapet
https://www.youtube.com/watch?v=DvMh4_ak6r4
bo boczka zdejmowac nie trzeba, zeby odkrecic szybe - lepiej wypalic lub wyciac dziure w poszyciu drzwi  <rotfl2>
zaopatrz sie w czerwone spinki, podobnie jak czerwone kapturki nie pękają  <cwaniak2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2018, 05:43:03 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
https://www.youtube.com/watch?v=DvMh4_ak6r4
Domyślam się, że potrafisz dotknąć czoła. To akurat wielu z nas potrafi; pokaż lepiej, jak wymieniasz szybę przy założonym boczku. ;> Zwłaszcza telepatyczne luzowanie śrub na prowadnicach mnie interesuje.
zaopatrz sie w czerwone spinki, podobnie jak czerwone kapturki nie pękają
Przydałaby się jeszcze pilśnia, która nie rozrywa się, kiedy spinka za ciasno siedzi w blasze.

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2018, 13:15:15 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Przydałaby się jeszcze pilśnia, która nie rozrywa się, kiedy spinka za ciasno siedzi w blasze.
Bo do tego używa się ściągacza do spinek i wtedy nic nie pęka.

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2018, 16:36:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pokaż lepiej, jak wymieniasz szybę przy założonym boczku.
łat de fak?
sam pokaz, przeciez wyraznie napisales,ze boczek przeszkadza ci tylko w zdjeciu parapetu - dokladnie to obsmialem,

a problem z pilsnia wystepuje nawet w samochodach, gdzie jej brak - i dlatego wyprodukowano i sa w sprzedazy "sciagacze do tapicerki" w formie plastikowych podważarek o roznych ksztaltach

   
Bo do tego używa się ściągacza do spinek i wtedy nic nie pęka.
no i widzisz, kolejny dowod na to jaki to zlom, bo nie mozna zdemontowac czegos kopnięciem  (bez uszkodzen) 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2018, 17:09:39 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
no i widzisz, kolejny dowod na to jaki to zlom, bo nie mozna zdemontowac czegos kopnięciem  (bez uszkodzen) 
Bo wiesz prawdziwy facet wszystko za pomocą młota i przecinaka naprawi a narzędzia są dla idiotów...

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2018, 17:46:06 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Bo do tego używa się ściągacza do spinek i wtedy nic nie pęka.
No proszę. Dobrze wiedzieć. <ok> Za dużo miałem do czynienia z nowoczesną motoryzacją, by musieć korzystać z takich cudów techniki, bo ilekroć było mi dane zdejmować plastikowe boczki, nic nigdy nie pękło, chociaż słyszałem, że w BMW spinki boczków są jednorazowe.

przeciez wyraznie napisales,ze boczek przeszkadza ci tylko w zdjeciu parapetu - dokladnie to obsmialem
Wiesz co? Głową ściany nie przebiję, więc już nie oczekuję, że ogarniesz czytanie ze zrozumieniem i nawet nie pytam, gdzie znalazłeś te rewelacje, że właśnie mnie "boczek przeszkadza tylko w zdjeciu parapetu". To po pierwsze. Po drugie - ciągle nie wiem, jak zamierzasz wydobyć szybę z drzwi, kiedy masz założony boczek. Swoją drogą, po co gadka o ściągaczu do spinek/tapicerek, skoro "obicia nie trzeba ruszać", co?! To w końcu trzeba je zdjąć, czy nie, co?! Wiesz, nie sztuka coś obśmiać, bo to byle głupek potrafi. Najpierw upewnij się, że dokładnie zrozumiałeś to, z czego się śmiejesz. Jeżeli nie, przeczytaj jeszcze raz.
A może właśnie lubisz robić z siebie takiego błazna? W takim razie musisz być przygotowany na to, że ludzie tak właśnie będą cię traktować.
wyprodukowano i sa w sprzedazy "sciagacze do tapicerki"
Znowu udajesz jaśnie oświeconego, bo powtarzasz własnymi słowami coś, co przed chwilą ktoś inny napisał, a jeszcze kilka postów wyżej prawiłeś o "czerwonych spinkach". <lol2> Dobrze, że nie o "białych myszkach", bo jak czytam twoje niektóre teksty, to wszystko możliwe...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2018, 17:50:59 pm wysłana przez mp79 »

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2018, 19:48:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wiesz co?......
naprowadze cie, szukaj pod pojeciem sarkazm


nowu udajesz jaśnie oświeconego, bo powtarzasz własnymi słowami coś, co przed chwilą ktoś inny napisał, a jeszcze kilka postów wyżej prawiłeś o "czerwonych spinkach".
<hahaha>
tak, dzisiaj sie dowiedzialem sie o sciagaczach do spinek <lol2>
tylko dlaczego mam fakture z 6 sierpnia 2018 na kwote 64pln za "zestaw sciagaczy do tapicerki 27elementow" ?
ktos ci nasral na szklaną kulę ;]

P.S. czerwone spinki sa alegorią czerwonych kapturków, ktore nie pękają
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2018, 19:50:39 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2018, 20:14:57 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No spoko - czyli po prostu kolejny raz to samo - nie miałeś nic do powiedzenia i próbowałeś ubrać to w słowa...

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2018, 20:46:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Że takie coś niby?
https://allegro.pl/zestaw-sciagaczy-lyzki-27el-sciagacze-do-tapicerki-i6540497134.html#thumb/3
Nic tam szczególnego nie widzę, żeby 64pln za to dawać. Taki wihajster do poloneza, to sobie można z byle blaszki zrobić

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2018, 21:14:06 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Nic tam szczególnego nie widzę, żeby 64pln za to dawać. Taki wihajster do poloneza, to sobie można z byle blaszki zrobi
Nie tylko polonezami ludzie jeżdżą a w tych ściągaczach chodzi o to żeby demontując tapicerkę przy okazji niczego nie porysować.W plusach plastiki są delikatne i zaraz widać ślady podważania czymś metalowym.

Odp: Wyjęcie szyby z uchwytu
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 25, 2018, 22:27:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nic tam szczególnego nie widzę, żeby 64pln za to dawać. Taki wihajster do poloneza, to sobie można z byle blaszki zrobić
dokladnie ten,
tez nic szczegolnego nie widze, a na zywo tym bardziej, bo jakies takie duze to i niezbyt zgrabne - jednak komplet wieloelementowy i ma pasowac do wiekszosci marek,
do Poloneza mi to nie potrzebne, w nim sobie radze bez udziwnien
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.