Autor Wątek: Podpora wału  (Przeczytany 2092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podpora wału
« dnia: Październik 28, 2018, 22:56:31 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Zastanawiam się czy da radę zamontować podporę z łożyskiem o szerokości 18mm zamiast 15mm do standardowego wału z caro ? Czy takie podejdzie tylko do trucka ?

Odp: Podpora wału
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2018, 00:36:03 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
3mm nie powinny sprawiac problemu, gwintu na srube mocujaca lape krzyzaka powinno wystarczyc ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Podpora wału
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2018, 13:37:48 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
Ale przecież standardowe łożysko 62205 stosowane w podporze wału ma właśnie 18mm szerokości

https://www.fltpolska.pl/pl/produkty/flt_lozyska_kulkowe_zwykle/61-62205

łożyska 6205 o szerokości 15mm, najczęściej parszywej jakości, podparte kawałkiem drutu (aby zagubić brakujące 3mm) siedzą w podporach sprzedawanych na allegro
Złombol '23, team Carozela

Odp: Podpora wału
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2018, 19:57:05 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Dzięki wielkie, właśnie mam to dziadostwo i chcę wymienić na coś porządnego, chciałem się tylko upewnić  :)

Odp: Podpora wału
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2023, 18:07:15 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Podepne sie pod temat, żeby nie zakładać nowego. Podpory wału montowane na pierwszy montaż w fso, miały łożysko zabezpieczone segerem z jednej czy z dwóch stron? Wpadły mi w ręce podpory rzekomo fabryczne z miekką gumą ale różniące się sposobem wykonania i chciałbym się upewnić czy to jest jakiś zamiennik czy fabryka  <co>

Odp: Podpora wału
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2023, 18:52:33 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Wszystkie rozwalone które zawsze zdejmowałem miały tylko z jednej,tyle że te wszystkie fabryczne gumy typu podpory, przewody czy łączniki wału po tylu latach i tak nadają się na śmietnik. Świeża z łady,fasolki robisz delikatne w mocowaniu i to wszystko  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Podpora wału
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2023, 20:41:01 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Ja w przejściówce założyłem od Lady Tadema, guma miękka jest ok., natomiast w F125p mam podporę z Milanówka i założyłem łożysko
2205 2RS taki sam wymiar tylko łożysko jest dwu rzędowe  i też jest idealnie.

Odp: Podpora wału
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2023, 21:35:19 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dokładnie, montuje się podpory z łady (2107 itp) z miękką, fajną gumą zamiast tego badziewia, co mamy na rynku i ma gumę jak kamień  <blee>. Najlepiej kupić fabryczną, BRT + do tego łożysko SKF albo inne markowe i zapominamy o podporze na lata.

O dokładnie tą montowałem u siebie: https://jakars.pl/podpora-walu-z-lozyskiem-brt-avtovaz-p-22828.html
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2023, 21:36:52 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Podpora wału
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2023, 23:21:40 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wiem od dawna ze mozna z łady, ale temat nie o tym, te co ja mam do dyspozycji są sprawdzone w boju, u jednego katownika lata już ponad rok czasu i nadal sie nierozleciała mimo upływu lat

Odp: Podpora wału
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2023, 12:12:44 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No to jak guma jest miękka i po mocniejszym naciśnięciu palcami tak, żeby guma się wygięła nie widać pęknięć, to nie jest już ważne, czy jest fabryczna, czy nie. Przy starej gumie i tak to ryzyk-fizyk, ile czasu wytrzyma. Fabryczne na pewno miały łożyska FŁT, oznaczenia znajdziesz po wyjęciu łożyska. A najlepiej i tak je wymienić na nowe, w wersji kryzysowej rozebrać, wymyć i nałożyć nowego smaru, smar też się starzeje i po 20 latach leżakowania lepiej go wymienić.

Kiedyś miałem w ręku nieużywaną, fabryczną podporę z milanówka, upływ lat i jej prawdopodobnie zaszkodził, bo guma była wyraźnie twardsza od ładowskiej.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Podpora wału
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2023, 23:08:23 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Dokładnie, montuje się podpory z łady (2107 itp) z miękką, fajną gumą zamiast tego badziewia, co mamy na rynku i ma gumę jak kamień  <blee>. Najlepiej kupić fabryczną, BRT + do tego łożysko SKF albo inne markowe i zapominamy o podporze na lata.

O dokładnie tą montowałem u siebie: https://jakars.pl/podpora-walu-z-lozyskiem-brt-avtovaz-p-22828.html
Podpora BRT 2105-2202078-82
Łożysko FAG/SKF 62205 2RS C3