Autor Wątek: Linka sprzęgła - Atu Plus GSI  (Przeczytany 3748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Linka sprzęgła - Atu Plus GSI
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 02, 2023, 19:21:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie no, po prostu twardo ci to tam siedzi. Gumowa przelotka siedzi w mocowaniu pedałów, a dodatkowo, metalowa tulejka na pancerzu linki, przechodzi przez całość, rozpychając tą przelotkę nieco na boki. Podtoczenie na obwodzie, widoczne w tej tulejce jest po to, by weszła w nie warga w przelotce, znajdująca się w środku. Tak sobie wymyślili, by pancerz linki samoistnie nie wysuwał się z otworu, przy puszczaniu sprzęgła. W linexie, ta tulejka na pancerzu jet plastikowa, ale to też zdaje się niewiele pomagało. U mnie w GSI, jak zmieniałem silnik, to tez chyba musiałem to szarpać, bo siedziało.
Jak masz dostęp do samej grodzi, to spróbuj przechylać pancerz linki na bok, w sensie, nie ciągnąć prosto do tyłu, tylko bardziej w bok, to ta tulejka powinna z jednej strony wyskoczyć z tej przelotki. Może po prostu tak twardo siedzi od fabryki? Przed włożeniem, najlepiej to czymś posmarować, bo jak wiadomo, kto smaruje, ten jedzie.

Odp: Linka sprzęgła - Atu Plus GSI
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2023, 19:44:19 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Ja to też się namęczyłem przy wymianie, spróbuj wyciągnąć licznik, długi śrubokręt i popukać od środka.

Odp: Linka sprzęgła - Atu Plus GSI
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2023, 21:03:44 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Dobra, trzeba przygotować front robót i w sobotę rozwalić te całe ustrojstwo, bo i tak narazie silnik w rozsypce. Ale w weekend  się poskłada wszystko do kupy i może tę linkę też wymienię za jednym zamachem.

Odp: Linka sprzęgła - Atu Plus GSI
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 03, 2023, 08:41:00 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Mareks, przepraszam pomyliło mi się. Miałem w głowie informacje o istnieniu zawleczki, ale faktycznie ona jest na pedale zabezpiecza oczko.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Linka sprzęgła - Atu Plus GSI
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 04, 2023, 10:32:13 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
I dla potomnych, faktycznie ciągnięcie po prostej nic nie dawało, natomiast pociągnięcie ostro w stronę lewego błotnika spowodowało piękny wyskok linki z mocowania w grodzi.

Odp: Linka sprzęgła - Atu Plus GSI
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 04, 2023, 12:04:56 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak jak mówiłem, bo to siedzi ciasno w tej przelotce gumowej. Wcisnąć to też jest ciężko, ale posmaruj czymś i powinno wejść