GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > NA SZYBKO

Łożysko "mtm" w podporze Polfarmer

(1/6) > >>

CieniaczRider:
Witam, w zakupionej jakiś czas temu podporze wału "Polfarmer" znajduje się łożysko 62205 RS firmy "mtm"-czy jest ono coś warte, czy lepiej zmienić przed założeniem podpory?I drugie pytanie-czytałem o nawiercaniu gumy w podporach (jeśli jest za twarda)-warto to robić, czy ewentualnie wykona to firma wyważająca wał?

Bonifacy:
1. Lepiej zmień ma 62205 2RS C3 FAG-a, to zamontowane jest chińskie
2. Jakiś dziwny głupi pomysł, przecież w otwory będzie się wlewała woda / błoto, a naprężenia od wirującego łożyska będą działały na te miejsca rozrywająco. Ale dobrze wyważony (mało kto to umie i robi poprawnie) wał napędowy nawet przy twardej gumie nie powinien przenosić drgań, niektóre samochody mają taką twardą gumę seryjnie. Choć fakt, podpora Polfarmera ma gumę w porównaniu do oryginału lub ZMC niesamowicie twardą, i słabej jakości (po 2 latach składowania pojawiły się pęknięcia). Ale może orzy dobrze wyważonym wale jakoś to będzie działać.
Pamiętaj przy zmianie krzyżaków, że są różne grubości zabezpieczeń, te dodawane w zestawie z krzyżakami są z reguły za cienkie, możesz użyć nawet używek, ktore były do tej pory, oby tylko luzu nie było. A no i Wesołych Świąt :]

CieniaczRider:
Również Wesołych Świąt :)

O nawiercaniu gdzieś coś czytałem właśnie a'propo twardych podpór.

Jak dla mnie ta podpora Polfarmera jest miękka, można uginać palcami.Ponad rok temu wrzucałem jakąś "no name" i na bank ta Polfarmera jest bardziej miękka.

Z krzyżakami i segerami no cóż najwyżej pokombinuję.

I zostanie wyważanie... Coś się wymyśli :P

Daniel#1984:
Dziwne, zazwyczaj polfarmer jest twardy jak skała. To świeża produkcja? Łożysko tak jak powiedział Bonifacy zmień na markowe, ale - strzeż się podróbek! Niestety miałem w ręku taką, jak remontowałem silnik WSK, FAG wyciosany chyba z jednego kawałka metalu w Chinach :). SKF też będzie spoko.

Nawiercanie wydaje się głupim pomysłem. Tłumienie wibracji załatwia się odpowiednią sprężystością gumy i nawiercaniem zbyt twardej wiele się według mnie nie osiągnie.

CieniaczRider:
To trafiła się jakaś lepsza podpora :P Można uginać ją palcami. Daty produkcji jest dla mnie nieznana, towar kupiłem jakiś czas temu na alledrogo.Żółte opakowanie, ale to chyba każda takie ma.

Dobra to poluję na łożysko i nie kombinuję.Na szczęście blisko mam sklep z łożyskami to coś upoluję  <cwaniak2>

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej