Autor Wątek: Naprawa układu nawiewu - klapy kierują zimne powietrze.  (Przeczytany 1989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Naprawa układu nawiewu - klapy kierują zimne powietrze.
« dnia: Luty 06, 2019, 20:11:46 pm »

Offline rogal18

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • GLI
Witajcie!

Mój Polonez wraz z nadejsciem zimy przestał grzać. Grzanie działało na postoju i przy wolnych prędkościach.
Okazało się, że są dwa problemy: zasyfiona nagrzewnica oraz źle sterujące klapy nad nagrzewnicą. Nagrzewnice przepłukałem octem i jest wyraźna poprawa jednak klapy dalej wpuszczają bokami zimne powietrze. Nagrzewnica jest gorąca.

Mam obecnie rozkręconą środkową część konsoli  i dostęp do nagrzewnicy od spodu.
Da się w tej sytuacji podjąc próbę naprawy czy lepiej zdjąc całą deskę żeby mieć wygodny dostęp ?
Są jakieś znane problemy z tymi klapami ? Wkładająć dłoń czuję, że klapy pracują i wydaje się że doprze pracują. Przy ustawieniu na zimnie kładą się na płasko nad nagrzewnicą, przy ustawieniu na gorące podnoszą się do góry. Mimo wszystko podczas testu jazdy bez wentylatora z nagrzewnicą na wierzchu czuje zimne powietrze omijające nagrzewnice. Obecnie wrzuciłęm w przestrzenie obok nagrzewnicy dwa steropianowe klocki i mam ciepło.

Jednak chcę to naprawić.
Dzięki za wszelkie rady.

Pozdrawiam

Odp: Naprawa układu nawiewu - klapy kierują zimne powietrze.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2019, 21:10:25 pm »

Online mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Osobiście jak miałem taki problem, to przykleiłem paski gąbki do brzegów klapek tak że ładnie doszczelniały, ale dobrze jest najpierw sprawdzić czy coś nie blokuje klapek, bo one powinny ładnie doszczelniać przelot.

Odp: Naprawa układu nawiewu - klapy kierują zimne powietrze.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2019, 01:11:38 am »

Offline chudy8604#1971

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
    • BoroKombi 1.8 16V TURBO
Odkrec mocowanie pancerzy i sprawdz czy linka chodzi w pelnym zakresie, zdaza sie ze po latach obluzowuje sie pancerz i linka nie domyka klapki.... wystarczy ze jest mala dziurka i zimne powietrze wali bokiem. Sprawdz tez ten mechanizm z boku co rozdziela na dwie strony. Zdarza sie ze jedna klapka sie domyka a z drugiej jest dziura. Te zeczy mozna zrobic bez rozbierania deski.

Odp: Naprawa układu nawiewu - klapy kierują zimne powietrze.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2019, 11:22:08 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Co to jest w ogóle za model? W Plusie na koreańskiej wentylacji lubi na ten przykład oczepić się zatrzask napinający linkę do góry, chyba jest tam po to żeby linka nie wadziła o radio. Dlatego linka jest dłuższa i musi być napięta tym zatrzaskiem, jak ten się wypnie to przekręcenie na gorący powoduje tylko połowiczne przełączenie na obieg powietrza przez nagrzewnicę.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Naprawa układu nawiewu - klapy kierują zimne powietrze.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2019, 19:06:47 pm »

Offline rogal18

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • GLI
To jest Caro minus.

Zdecydowałem się zdjąć deskę, zrozumieć jak to działa, przy okazji wyczyścić nagrzewnice.


Dzięki za rady, teraz wszsytko działa.
Problemem była brudna nagrzewnica oraz źle wyregulowane suwaki od klap.