GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > NA SZYBKO

Silnik wycieraczek w Plusie- zasada działania

(1/2) > >>

fenek:
Witam. Czy może ktoś mi opisać dokładnie zasadę działania silnika wycieraczek wraz z jego mechanizmem pracy przerywanej? Co steruje chwilą spoczęcia ramion wycieraczek po wyłączeniu dzwigienki przy kierze? Jakiś miesiąc temu moje wycieraczki w Plusie powiedziały sajonara i zaczęły działać tylko i wyłącznie na 1 ciągłym biegu. Oprócz tego pracowały bardzo ślamazarnie i powoli. Na Allegro zakupiłem fabrycznie nowy silnik z elektrniką sterującą za 150zł. Po montażu ustawiłem mechanizm i ramiona wycieraczek analogicznie jak poprzednio. Podziałało to może pół dnia a teraz wycieraczki podczas pracy przerywanej wykonują machnięcie ramionami po czym zamiast spocząć w pozycji nazwijmy to zero podnoszą się jeszcze o ok 1/4 swojego zakresu pracy. Co ciekawe, dzieje się to losowo. Czasami cały dzień jest lipa i zatrzymują się w 10cm od linii szyby  a czasami dopiero po 5-10min pracy. Wszystkie biegi działają poprawnie, sama praca wycieraczek jest szybka i cicha. Zasadniczy problem jest taki że nie kładą się po wyłączeniu tylko same jeszcze wstają.
Gdzie szukać przyczyny? Pozdr i najlepszego w Nowym Roku.

Paki68:
Ja mam ten sam problem tylko nie aż tak często występuje. U mnie co jakis czas się podniosą ale wystarczy parę razy je włączyć i już wracają do prawidłowek pozycji i zauważyłem też że w zimę dużo rzadziej się pojawia ten problem.

fenek:
Gdzie szukać przyczyny w takim razie?

diodalodz:
w masie. Silnik jest zatrzymany po przez połączenie obu biegunów silnika do masy. To gwałtownie zatrzymuje silnik. Na początek trzeba wyczyścić tarczę przełączającą w silniku i nałożyć nowego smaru.
Następnie masa urządzenia mikroprocesorowego i masa idąca na pająk wycieraczek, czasami sam przełącznik może być winny.
Schematu do Plusa nie ma i raczej nie będzie.

fenek:
Ta tarcza w mechaniźmie silnika może być dobrym tropem. Mikroprocesor i pająk raczej bym odpuścił bo na wcześniejszym silniku nie było tego typu problemów, jedynie działał strasznie ślamazarnie- czasami po tygodniu nieużuwania nie miał siły wstać. Smar nakładać też na tarczę czy tylko na trybiki?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej