Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« dnia: Styczeń 03, 2019, 00:26:36 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Nowy rok -> nowy ja. Nie pomyślał żaden forumowicz....


Szczęśliwego Nowego Roku!  <winko>
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2019, 00:30:09 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No i tym razem łapa w górę za wyrzucenie tego całego biadolenia  <ok>

Szczęśliwego nowego zatem jeszcze raz wszystkim  :]
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2019, 00:34:47 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to Ja jako przedstawiciel starej gwardii zaczne (bo to z gory pewnie wyleci) i jako ,ze jest po polnocy wiec raczej nikt ze swoim autem o tej porze nie obcuje (chyba, ze akurat jedzie),
no ten tego, zeby byc blizej tematu, to w lewej rece trzymam parownik, a prawa pisze na klawiaturze...
za prawde powiadam Wam, nie jezdzijcie swoimi poldasami, bo snieg spadl, wiec albo je rozbijecie, albo zardzewieja od soli
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2019, 06:17:48 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Drobne przepychanki jawią się być tutaj elementem tradycji, choć fakt faktem, też ich nie lubię - ale kilka postów było jednak na temat. A ten rozpoczynający wątek to już naprawdę nie wiem, czemu wyleciał.
Jak wiecie, polonezy nigdy nie zachwycały mnie swoją jakością i zachwycać raczej nie będą; uważam je jednak za ważny element polskiej historii i za kierownicą swojego strucla, choć od ostatniej przejażdżki minęło już kilka lat, siedziałem zawsze z dumą. Życzę Wam więc, drodzy forumowicze, poza standardowym i jak najszerzej pojętym "WSZYSTKIEGO DOBREGO!", niedoszukiwania się w moich wypowiedziach powodów do zaczepki, bo naprawdę nie takie są moje intencje. Odrobina przekory i dystansu też jest w życiu potrzebna.  <piwosz> <drinkuje>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2019, 22:14:07 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W kombi zawitały dwa lusterka Cromodora.

Jak pewnie wszystkim wiadomo naj*ało śniegu i okazało się, że założenie Navigatorów na tylną oś było strzałem w dziesiątkę... Praktycznie przy każdym skręcie Atu ustawiało się bokiem, nie zależnie czy go o to "prosiłem" czy nie. Mam nadzieję, że nie będę bohaterem jakiegoś filmu na YT ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2019, 22:16:39 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2019, 22:38:59 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Dzisiaj rozmawiałem na temat mojego i w Poniedziałek pewne postępy będą  <spoko> :jezyk2:
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2019, 23:19:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jak pewnie wszystkim wiadomo naj*ało śniegu i okazało się, że założenie Navigatorów na tylną oś było strzałem w dziesiątkę... Praktycznie przy każdym skręcie Atu ustawiało się bokiem, nie zależnie czy go o to "prosiłem" czy nie. Mam nadzieję, że nie będę bohaterem jakiegoś filmu na YT ;)

Coś jak na letnich Uniroyalach Rainsport 2 które na śniegu hamują i skręcają całkiem przyzwoicie, tylko auto ciągle podróżuje bokiem, a pod najmniejszą górkę jest problem ruszyć. Dlatego jutro wrzucam zimówki.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2019, 00:25:39 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Nawigatory założone na przód pozwalają samochodowi na mokrym asfalcie, wystrzelić w krajobraz na zakręcie w prawo. w lewo trzymają jak przyklejone. opony letnie BFGoodrich Touring  nie hamują i nie skręcają w żadną stronę. opony wielosezonowe "Maxxis" są doskonałe- założone na tył, ślizgają się w śniegu wcześniej niż koła zaczną się kręcić. opony zimowe Fulda Montero to zgroza i osiwienie w każdej sytuacji. ostatnie dobre opony na jakich jeździłem to D-124 z Olsztyna.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2019, 01:10:17 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
ostatnie dobre opony na jakich jeździłem to D-124 z Olsztyna.
Bardzo dobre na kilkucentymetrowe błoto. :)
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2019, 02:34:48 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
chodzi mi o polonezowy wymiar- 13 cali. choć o różnej szerokości. zakładam 195 bo mam ciut szersze felgi. zimowe są węższe.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2019, 04:01:26 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
lubię felgi z "parapetem", truckowe musiałbym przerabiać. mam alumy, siedmiocalowe 15 z parapetem ale też wymagają przerabiania i dystansów. a groszem nie śmierdzę.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2019, 11:09:32 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Gdyby nie Rainsporty 2 na felgach z Trucka to mojego Plusa nie byłoby już z nami. Na suchym te opony trzymały się przyzwoicie choć nie rewelacyjnie za to na mokrym niesamowicie mocno. Hamowanie, skręcanie, przyspieszanie, jak na deszcz jechały jak przyklejone do drogi. Można na każdym deszczu włączać się do ruchu na każdym pasie czy zakręcie z pełnym gazem, nawet z Roverem pod maską, bo opona nie puści i masz pełną trakcję. Nawet na śniegu wypadły zaskakująco dobrze, z wyjątkiem tego że nie potrafią na nim przyspieszać- ale nie do śniegu zostały zaprojektowane.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2019, 11:10:34 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Korzystając z noworocznego urlopu Atusia reperowałem.
Piłujący hamulec, to niedziałająca samonieregulacja, która sprawiała, że szczeki miast hamować, polerowały bęben.
Pierdzący tłumik połączyłem za pomocą złączki, bo uznałem, że 70 zł za tłumik to sporo, a złącze miałem i się walało.
"Cieknący" zbiorniczek wyrównawczy po zdemontowaniu okazał się właściwie ok, więc może ciekło spod zacisku???? Przykręcając go ułamałem górny króciec, więc i tak zakup za 47 zł został wykorzystany  <uoee>
Przy okazji parownik przepiałem znowu do ogrzewania przepustnicy a nie przez główny przepływ przez nagrzewnicę, może będzie lepiej grzał w środku...
Szkoda tylko, że po uruchomieniu 15-minutowe klepane zaworu bardzo skutecznie podniosło mi ciśnienie ;-|
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2019, 11:23:52 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jak odróżniacie klepanie zaworów od klepania panewek?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2019, 11:36:21 am »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
altowiolista również miałem przyjemność urwać górny króciec w zbiorniczku.Trochę za delikatny ten króciec wg mnie. Co do przepinania parownika-masz jakieś akcje z ogrzewaniem?

Mp79 wg mnie są to zupełnie inne dźwięki, zawory ewidentnie słychać przy pokrywie zaworów.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2019, 12:19:24 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
altowiolista również miałem przyjemność urwać górny króciec w zbiorniczku.Trochę za delikatny ten króciec wg mnie. Co do przepinania parownika-masz jakieś akcje z ogrzewaniem?

Mp79 wg mnie są to zupełnie inne dźwięki, zawory ewidentnie słychać przy pokrywie zaworów.
W dodatku króciec był dość kruchy, bo i zbiornik nienowy...
Dokładnie, chodzi o miejsce skąd dochodzi klepanie.
Ogrzewanie po wymianie nagrzewnicy i grzejnika jest takie sobie, miałem przedtem inną nagrzewnicę i stary grzejnik, było ok, a w Karusiu grzeje jak :) Może zawór przed nagrzewnica coś chrzani?? Nie mam siły wymieniać ponownie całości, chociaż klimatyzacja się opróżniła po uszkodzeniu skraplacza... Gdybym miał w miarę ciepły i większy garaż...

Karuś korzystając z jednodniowej odwilży, która oczyściła go ze śniegu,  trafił do garażu, ale uruchomienie kosztowało wspomożenie przez Atusia, ładowanie na światłach to 12,6V - jakaś paranoja!!!!...
Tutaj też zamontujemy alternator Boscha z Alfy, juz zamówiony, czyli kolejne 80 zł.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2019, 12:27:35 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2019, 12:29:18 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
W piątek ATU przeszedł badanie techniczne, jak zwykle na 5+ ;) Pierwszy raz miałem robioną analizę spalin. Ciekawostka, VVC (145) bez kata na LPG łapie się na normę Euro 3 :d
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2019, 13:02:26 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
altowiolista a z jakiego ogrzewania na jakie zmieniłeś?To Atu plus czy minus?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2019, 15:32:22 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
altowiolista a z jakiego ogrzewania na jakie zmieniłeś?To Atu plus czy minus?
Po prostu wymieniałem cieknącą nagrzewnicę w Plusie...
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2019, 20:26:01 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Wymieniłeś nagrzewnicę i od razu przełączałeś grzanie parownika, czy tylko wymieniłeś i po tym źle grzeje?Nie sknociłeś regulacji ciepło-zimno przy montażu?

A w ogóle na co w Plusie zawór nagrzewnicy?

Może kiepskiej jakości nagrzewnicę kupiłeś?