Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202452 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #760 dnia: Maj 25, 2019, 22:51:18 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Skleiłem wlew paliwa w Atu, zatankowałem i przestało śmierdzieć benzyną, więc problem rozwiązany
To tylko rozwiązanie tymczasowe co wiem z własnego doświadczenia, jedynym skutecznym sposobem jest całkowite usunięcie pochłaniacza par razem z tą puszką i przerobienie wlewu tak by benzyna leciała rurą bezpośrednio do zbiornika.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #761 dnia: Maj 26, 2019, 00:13:42 am »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Zastanawia mnie, czemu Atu ma inny wlew paliwa (obecność pochłaniacza i otwieranie ze środka) niż Caro, dlaczego zostawili ze szpetnym zamkiem na kluczyk, zamiast otwieraniem ze środka  <mysli>

Ja dziś posprzątałem nieco auto i... tyle, w sumie ruszyłem je po miesięcznej przerwie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #762 dnia: Maj 26, 2019, 00:40:15 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
A mnie zastanawia dlaczego z przodu nie ma McPhersona tylko zryty wahach i drążek reakcyjny
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #763 dnia: Maj 26, 2019, 03:02:54 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Zastanawia mnie, czemu Atu ma inny wlew paliwa (obecność pochłaniacza i otwieranie ze środka) niż Caro, dlaczego zostawili ze szpetnym zamkiem na kluczyk, zamiast otwieraniem ze środka  <mysli>
z tego samego powodu, przez ktory wiele rzeczy mogacych byc poprawionymi nie zostalo zmienionych - bo zeby cos zmienic to trzeba chciec cos zrobic w tym kierunku

A mnie zastanawia dlaczego z przodu nie ma McPhersona tylko zryty wahach i drążek reakcyjny
przyczyna jest banalna : nie ma McPhersona ,bo sa dwa wahacze, a McPherson to rodzaj zawieszenia z jednym wahaczem,
zawieszenie wielowahaczowe jest lepsze od McPhersona
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #764 dnia: Maj 26, 2019, 22:47:10 pm »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Właśnie przywiozłem do domu weekendowe zakupy. Wracając z centrum handlowego, na S8, po kopnięciu w hamulec zapaliła się kontrolka płynu. Sprawdziłem pod blokiem - faktycznie, w tym większym zbiorniczku DOT-3 było, ale się zmyło.

A parę godzin wcześniej, obchodząc auto zauważyłem wgniotkę na drzwiach :/

I humor popsuty <zly>
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #765 dnia: Maj 26, 2019, 22:49:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
klekotem jechales ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #766 dnia: Maj 27, 2019, 01:30:07 am »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
A jak! Klekleklekleklekle i rura xD

Dolałem R3, 200ml weszło. Lampki pogasły - można jeździć i udawać, że nic się nie stało :P

Płyn hamulcowy jest prawie tak drogi, jak gorzała - 15 ziko za pół litra. W TESCO. Na stacji benzynowej kosztowałby trzydzieści, tzn. gdyby na cepeenach sprzedawali jeszcze cokolwiek do samochodu, oprócz wódy i śmieciowego żarcia.
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #767 dnia: Maj 27, 2019, 08:45:43 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Przyszła kolejna cześć żeby PN 1.6GLI zamienić w PN 1.8/TF135:



Jak długą zrobić 2-rurkę w tym kolektorze żeby było najkorzystniej dla całego wydechu? cały wydech ma już 50mm

Wczoraj z danielem22 udało się poprawić pracę mojej 1.8 kserii na ostrych wałkach na LPG, wszystko dzięki AFR i wytrwałości :)

Wrzucę później filmik, może jakaś mądra głowa od sekwencji coś podpowie


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #768 dnia: Maj 27, 2019, 13:17:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dolałem R3
dolales R3 do DOT3 powiadasz  <mysli>
tez dawno temu nie chcialo mi sie szukac odpowiedniego plynu i dolalem R3, bo byl pod reka,
w skrócie : zbieraj kase na latanie wyciekow

yn hamulcowy jest prawie tak drogi, jak gorzała - 15 ziko za pół litra
podla zmiana rosnie w sile, bedzie juz tylko drozej,
dwa lata temu za DOT4 w sklepie "branżowym" placilem 8.50pln za butelke
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #769 dnia: Maj 27, 2019, 14:53:41 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Jak długą zrobić 2-rurkę w tym kolektorze żeby było najkorzystniej dla całego wydechu? cały wydech ma już 50mm
Jak najdłuższą :d Golden jak dobrze pamiętam ma długie 4-2-1 kończące się po drugiej stronie skrzyni biegów i wyszło mu ~190Nm :)
dwa lata temu za DOT4 w sklepie "branżowym" placilem 8.50pln za butelke
0,5 czy 1l? Jak swapowałem hamulce ostatnio to przy okazji wymieniłem płyn, za 0.5l DOT4 od K2  płaciłem 9zł.

W temacie: nic, kręcę kilometry. W sobotę pękło 10tyś km i 11 m-cy od swapa, w najbliższy weekend zmiana oleju i filtrów :)
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #770 dnia: Maj 27, 2019, 15:40:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
0,5 czy 1l? Jak swapowałem hamulce ostatnio to przy okazji wymieniłem płyn, za 0.5l DOT4 od K2  płaciłem 9zł.
500g ;p (tak jest napisane na butelce, gdy bede mial pusta to sprawdze, czy to 0.5l ) firmy K2
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #771 dnia: Maj 27, 2019, 21:19:00 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Wczoraj przegoniłem poldka po A4 jadąc po tajle na giełdę do Gliwic. Wszystko w aucie działa dobrze tylko coś rozrusznik nie domaga, jak auto jest po trasie to skubany nie kręci, przekaźnik "cyka" a bendiks ani drgnie, jak wystygnie to kręci normalnie. Muszę zainwestować w bandaż termiczny na wydech, albo sprawdzic dwa zapasowe rozruszniki czy jeszcze działają i podmienić tego dziada.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #772 dnia: Maj 27, 2019, 21:39:48 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Było wpaść od razu na regulację do mnie, ledwie parę km ;).

Co do rozrusznika: brak osłony termicznej, wypalone styki w elektromagnesie lub spadki napięcia na przewodzie do elektromagnesu. U mnie to było wszystko naraz, elektryk mi wymienił za parę zł styki w elektromagnesie i chodzi jak złoto już 2 rok. Podmienianie na inne rozruszniki to zabawa w nieskończoność, lepiej zrobić elektromagnes raz i porządnie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #773 dnia: Maj 27, 2019, 22:29:38 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
A co to za awaria, jak rozrusznik nie kręci tylko wytraca prąd na zero, a mija jak się na kilka sekund odłączy akumulator?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #774 dnia: Maj 28, 2019, 07:15:15 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Miałem to samo w tym roku z rozrusznikiem. Jak się rozgrzał to nie zawsze chciał kręcić a na zimnym bez problemu. Wymieniłem na nowy elektromagnes i problem znikł

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #775 dnia: Maj 28, 2019, 16:04:31 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
elektryk mi wymienił za parę zł styki w elektromagnesie i chodzi jak złoto już 2 rok. Podmienianie na inne rozruszniki to zabawa w nieskończoność, lepiej zrobić elektromagnes raz i porządnie.
x2 też to przechodziłem,najpierw zaczeło się od zamontowania osłony,wymiany rozrusznika,kilka razy czerwonego kabelka (co pomagało na chwile) aż w końcu zaprowadziłem do elektryka z 2 lata temu i rozrusznik chodzi do tej pory bez problemów.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #776 dnia: Maj 28, 2019, 18:54:55 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Mam dwa inne rozruszniki, ale nie che mi się ich montować, najpierw oplotę kolektor i dwururkę bandażem termicznym, bo i tak zamierzałem to zrobić i zobaczę czy pomogło. Jak nie to podmieniał będę rozruszniki. BTW obecnie poldek znów robi za dupowóz, bo w Omedze zmieniam przewody hamulcowe ( maszynka do zarabiania końcówek to jedna z lepszych pozycji w narzędziach, które kupiłem w ostatnim czasie  :d ).
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2019, 18:56:47 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #777 dnia: Maj 28, 2019, 19:16:48 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nawet jeśli pomoże, to tylko na chwilę, potem problem znowu wyjdzie. Jak już i tak zdejmujesz kolektor, to można od razu wyciągnąć elektromagnes i rozrusznik, i zregenerować.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #778 dnia: Maj 28, 2019, 20:51:28 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Pany czy wydech końcowy Polmostrów obleci jakościowo?Tylko takie na znanym portalu aukcyjnym widuję lub no-name.

Dziś tylko pojeździłem Poldkiem, wczoraj zmieniłem zaś olej w skrzyni :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #779 dnia: Maj 28, 2019, 21:42:35 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Niezłe wydechy, możesz kupować. Robią nie tylko do FSO. Brodnica jest już chyba nieosiągalna.