Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2020 dnia: Grudzień 06, 2019, 12:45:59 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A on nie jest spawany do klapy? Ja kiedyś rozwiercałem zardzewiały zerwany swożeń i wkładałem pręt...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2021 dnia: Grudzień 06, 2019, 13:00:11 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
A on nie jest spawany do klapy? Ja kiedyś rozwiercałem zardzewiały zerwany swożeń i wkładałem pręt...
Nie strasz mnie... ;-| z tego co kojarzę to przykręcany, przecież jakaś leguracja być musi... <mysli>
Ale poszedłem popatrzeć... no i lipa- zgrzewany z klapą :/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2019, 13:30:34 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2022 dnia: Grudzień 06, 2019, 15:28:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ukręcił się lewy zawias tylnej klapy
Nie skrzypiał, zanim trzasnął?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2023 dnia: Grudzień 06, 2019, 19:19:24 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Jest takie nagranie z NRDówka jak Polonez 2000 zgubił tylną klapę, a uszkodzeń które by mogły to spowidować, brak. I się zastanawiałem, czy robili rajdową klapę z "tektury", czy tak przerobili zawiasy żeby odpadła i na BK samochód był zgodny z dokumentacją, a na rajdzie odelżony.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2024 dnia: Grudzień 06, 2019, 20:24:31 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Ukręcił się lewy zawias tylnej klapy
Nie skrzypiał, zanim trzasnął?
Skrzypiał od 20 lat, przestawał skrzypieć po przesmarowaniu sprężyny gazowej :) Zawiasy raz w roku psiknięte WD-kiem, ale i tak lipa jak widać...
 Od 3 dni objawy przestawienia tylnej klapy, jakby na zamek ucho nie chciało trafić, czyli z jednej strony już było urwane chyba. Jutro zabawa w rozwiercanie wiertarką modelarską
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2019, 20:27:07 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2025 dnia: Grudzień 06, 2019, 20:31:11 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ukręcił się lewy zawias tylnej klapy
Nie skrzypiał, zanim trzasnął?
Skrzypiał od 20 lat, przestawał skrzypieć po przesmarowaniu sprężyny gazowej :) Zawiasy raz w roku psiknięte WD-kiem, ale i tak lipa jak widać...
 Od 3 dni objawy przestawienia tylnej klapy, jakby na zamek ucho nie chciało trafić, czyli z jednej strony już było urwane chyba. Jutro zabawa w rozwiercanie wiertarką modelarską

WD-40 nic nie smaruje, co najwyżej wypłukuje smar, jest środkiem penetrującym do wypierania wody i zapobieganiu korozji, a nie smarowania! Zapewne dlatego się urwał. Kiedyś, z lat temu też używałem WD-40 i się zdziwiłem, że zawias w maluchu się zatarł i urwał.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2026 dnia: Grudzień 06, 2019, 20:39:26 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Ukręcił się lewy zawias tylnej klapy
Nie skrzypiał, zanim trzasnął?
Skrzypiał od 20 lat, przestawał skrzypieć po przesmarowaniu sprężyny gazowej :) Zawiasy raz w roku psiknięte WD-kiem, ale i tak lipa jak widać...
 Od 3 dni objawy przestawienia tylnej klapy, jakby na zamek ucho nie chciało trafić, czyli z jednej strony już było urwane chyba. Jutro zabawa w rozwiercanie wiertarką modelarską

WD-40 nic nie smaruje, co najwyżej wypłukuje smar, jest środkiem penetrującym do wypierania wody i zapobieganiu korozji, a nie smarowania! Zapewne dlatego się urwał. Kiedyś, z lat temu też używałem WD-40 i się zdziwiłem, że zawias w maluchu się zatarł i urwał.
Może i tak
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2027 dnia: Grudzień 06, 2019, 21:46:30 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2861
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Wd40 nadaje się do niczego. Liqui Moli z MOS2 działa zdecydowanie lepiej.
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2028 dnia: Grudzień 06, 2019, 22:09:02 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A ja dziś założyłem do kombi zieloną szybę :) co prawda nie obyło się w ofiarach w sprzęcie, także ze stanu ubyła mi jedna standardowa szyba i niestety nie udało się uratować naklejki z nr rej., ale nic to i tak jeszcze kilka razy w tym roku w WK odwiedzę. Pozostało jeszcze dokleić lusterko, bo pomimo ok. 10 stopni w garażu klej za nic nie chciał związać... Przy okazji ponowiłem konserwację wnęki szyby i zatkałem matą bitumiczną te 4 otwory w słupkach A.
Teraz mam dylemat, czy aby nie przełożyć z Atu do Kombi zielone boczne szyby.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2029 dnia: Grudzień 06, 2019, 23:27:49 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Zamiast zmienić most w GTI z zajechanego 4.3, na lepszy 3.9, dowlokłem tylko 3.9 do garażu na sprawdzenie, zaś w oryginalnym moście zmieniłem olej, i chcąc nie chcąc, zrobiłem 15km.
Hałasy zupełnie ustały  <mysli>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2030 dnia: Grudzień 07, 2019, 11:57:13 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Kurier przywiózł prezent pod choinkę :-)
Rozpakuje 24 grudnia :-)

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2031 dnia: Grudzień 07, 2019, 13:08:56 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Też poczyniłem małe zakupy. Termostat stahltera na 88 stopni do favoritki (dostępność tak kiepska jak w przypadku poloneza, i trzeba pisać bezpośrednio do firmy na maila, dogadałem się na wysyłkę na mój adres. Polska firma, cholera - w firmie mają wszystko od ręki, produkują, a w sklepach i hurtowniach stany zerowe, i szmelc verneta na półkach), okazało się, że wskaźnik temperatury jest głupio wyskalowany, i jak wskazówka stoi na środku, to jest niedogrzana :D. Będę musiał zmienić opony, bo z przodu było wesoło: lewe koło 145/70, prawe koło 165/70, tył rocznik `00  <rotfl2> Do tego będę musiał wymienić przewód masy, bo jest ułamany, i chyba któreś łożysko z przodu wyje... Ale muszę przyznać, że sprzęt przejechał wczoraj 90km bez problemów, jedynie skandalicznie nierówna praca na wolnych obrotach denerwuje i częściowo popsute ssanie denerwuje (siłownik podciśnieniowy, nówka, jednak nie działa i nie odchyla klapki na 2mm świeżo po odpaleniu), ale jak będzie już wydech połatany, to użyję analizatora, i spróbuję go wyregulować jak należy.

Do poloneza natomiast kupiłem na piątkowej promocji nówki pokrowce tygrysy, komplet na wszystkie siedzienia za 130zł :).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2032 dnia: Grudzień 07, 2019, 14:24:32 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Ja kilka dni temu podjąłem nieudolne próby płukania nagrzewnicy w aucie, nieudolne, bo "pistolet" węża ogrodowego się rozleciał i płukałem tylko przelewając z naczynia wodą z kwaskiem cytrynowym-o dziwo pomogło i to całkiem sporo, teraz leci równo powietrze, a nie zimne z prawej.Uzupełnię sprzęt ogrodniczy  <lol> i jeszcze raz zadziałam, porządnie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2033 dnia: Grudzień 07, 2019, 15:47:42 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Polecam zalać ja na kilka dni mieszanina kwasku z octem i dopiero płukać  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2034 dnia: Grudzień 07, 2019, 16:34:15 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Jak dalej będzie nie za ciepłe leciało to dobrze jest obejrzeć klapkę co przełącza zimne ciepłe, bo z czasem gąbka uszczelniająca jest wykruszona i klapka nie odcina zimnego powietrza i po przełączeniu na cieple leci dodatkowo zimne. Trzeba wyjąć ten  element z dmuchawą i wtedy ładnie wszystko widać i można starą wywalić i nakleić nową.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2035 dnia: Grudzień 07, 2019, 19:45:18 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przykleiłem wsteczne lusterko w kombi i w końcu coś dłubnąłem przy WSKce, a konkretnie wymieniłem dęatki w obu kołach. Podziwiam ludzi, którzy na poczekaniu łatali te dętki w trasie... Choć nie powiem, jak się już opanuje operowanie łyżkami do opon to idzie dość sprawnie. Nawiasem mówiąc to w tylnym kole była jeszcze oryginalna dętka, z maja 1972 r. pod marką DEGUM :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2019, 19:47:57 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2036 dnia: Grudzień 07, 2019, 20:47:31 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Problem wolno działających wycieraczek postanowiłem rozwiązać kompleksowo i doszedłem do takiego stanu. W poniedziałek składanie. Przy okazji odkryłem kilka ognisk korozji pod uszczelka szyby.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/fd235a4e4aeb7191

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2037 dnia: Grudzień 07, 2019, 21:35:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przykleiłem wsteczne lusterko w kombi i w końcu coś dłubnąłem przy WSKce, a konkretnie wymieniłem dęatki w obu kołach. Podziwiam ludzi, którzy na poczekaniu łatali te dętki w trasie... Choć nie powiem, jak się już opanuje operowanie łyżkami do opon to idzie dość sprawnie. Nawiasem mówiąc to w tylnym kole była jeszcze oryginalna dętka, z maja 1972 r. pod marką DEGUM :)

A od kiedy masz WSK? To jest drugi wueskowicz na forum już :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2038 dnia: Grudzień 07, 2019, 21:55:48 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Też mam WSK :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2039 dnia: Grudzień 07, 2019, 22:57:47 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A od kiedy masz WSK?
Oficjalnie od 5 lat, nieoficjalnie prawie 20 lat :) Do tego czasu stała w szopie pod sterta rupieci, a jakieś 2 miesiące temu postanowiłem podjąć ten prawie zapomniany temat i ja zarejestrować na siebie. Co jeszcze mi się nie udało, bo przy wdrażaniu CEPiKu 2.0 wystąpiły jakieś błędy i biurwy skierowały na oficjalną drogę sprostowanie całej sprawy... Co może potrwać nawet i pół roku.
Ogólnie to jest to M21W2 rocznik 1972, prawdopodobnie jedna z pierwszych 175ek, bo np. napęd prędkościomierza miał na sobie wybite M06B3 i datę I 1972, dętka z maja '72 r. i silnik z napisem Wiatr - nr silnika zgodny z tabliczką znamionową, stary typ licznika i kierownicy itp.
Miałem ją remontować w całości na tip-top, ale jest zachowana w ma tyle dobrym stanie, że chyba ograniczę się do usunięcia grzybopatentów, remontu silnika, modulu CDI, wymiany linek, a reszta zostanie w oryginale.
doszedłem do takiego stanu.
Powodzenia przy montażu podszybia, jest spora szansa, że uszkodzisz uszczelkę szyby.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2019, 23:34:32 pm wysłana przez Gomulsky »