Autor Wątek: Brak świateł drogowych/długich  (Przeczytany 1468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brak świateł drogowych/długich
« dnia: Kwiecień 18, 2020, 22:34:40 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Polonez Caro wąski na  wtrysku bez sondy lambda. Brak mi świateł drogowych. Światła mijania są, po przełączniu dźwigi na pająku gasną , a długie które powinny się zapalić nie świecą, nie świecą również w momencie jakbym chciał tylko mignonć długimi. Nie świeci również kontrolka od długich w zegarach, przekaźnik słychać że pracuje. Na wstępie eliminuję pająka przy kierownicy bo wysterowuje przekaźnik, brak obu świateł więc bezpieczniki też eliminuję, ale dla pewności podam jutro napięcie na oba bezpieczniki to powinny mi się zaświecić długie ten raz lewa lampa raz prawa i przy jednej z nich kontrolka na desce. Więc powinienem się zająć szukaniem przerwy w obwodzie na linii przekaźnik skrzynka bezpieczników. Dobrze kombinuję?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2020, 22:37:09 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: Brak świateł drogowych/długich
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2020, 22:44:13 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Sprawdź czy nie zaśniedział styk w skrzynce bezpieczników oraz sam przekaźnik to że pyka to nic a może nie puszczać dalej ze względu na zaśniedzenie styków.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Brak świateł drogowych/długich
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2020, 22:45:00 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To nie styk w skrzynce, bo problemy są spowodowane zjadaniem instalacji przez zwierzynę, z tego co wiem :P

Przekaźnik jest wysterowany, to chyba jedynym możliwym wyjściem jest zjedzony plus od przekaźnika do świateł. Lub też przewód prądowy idący do przekaźnika. Wtedy cewka zostanie zasilona i przekaźnik będzie się uruchamiał, ale nie będzie miał jak przekazać napięcia - sprawdź, czy jest napięcie na styku 30 i 87 przekaźnika. Skoro nie działa kontrolka świateł, domyślam się, że napięcie do przekaźnika nie dochodzi (styk 87a powinien służyć do załączania kontrolki na desce, 87 do przekazywania napięcia z akumulatora do świateł przez bezpiecznik).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Brak świateł drogowych/długich
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2020, 22:52:29 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Tylko że wg schematu przekaźnik od długich jest połączony z przekaźnikiem od mijania, a mijania świecą wydaje mi się że napięcie do przekaźnika dochodzi i z niego wychodzi ( chyba że zaśniedziały styki) tylko ginie po drodze do skrzynki bezpieczników. Jutro z rana się za to zabieram, jak znajdę przyczynę to się pochwalę co to było.

Odp: Brak świateł drogowych/długich
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2020, 23:40:07 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Nie wiem jak to jest w wąskim, ale miałem identyczną przypadłość w Plusie. Winny był biały przekaźnik w skrzynce bezpieczników.

Odp: Brak świateł drogowych/długich
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2020, 05:02:31 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Plus ma zupełnie inne obwody.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Brak świateł drogowych/długich
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2020, 18:56:56 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Na szczęście przyczyna braku świateł okazała się prozaiczna. Zaśniedziała i łamiąca się w rękach złączka, przy przekaźniku.