Autor Wątek: Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - szybkie pytanie  (Przeczytany 1659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - szybkie pytanie
« dnia: Styczeń 19, 2019, 16:16:18 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Cześć,
Mam nową korkową uszczelkę pokrywy zaworów. Czy ją się smaruje olejem po obu stronach przed założeniem czy wszystkie powierzchnie mają być odtłuszczone?

Odp: Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - szybkie pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2019, 17:36:47 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zawsze zakładam suchą, bez silikonów i olejów, nic potem nie cieknie. Warunkiem jest niedociąganie śrub na chama, tylko lekko i po kilkuset km skontrolowanie/dokręcenie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - szybkie pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2019, 19:21:09 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Co kraj, to obyczaj.Ja posmarowałem renzosil (czy czymś podobnym), dokręciłem najpierw lekko, a jak troszkę podeschło, to dokręciłem mocniej.Wtedy nie wypchnie uszczelki na boki, bo silikon śliski jest.Za kilka miesięcy będzie rok, jak to zrobiłem i ani kropelki nigdzie.Dobrze tez przy okazji uszczelnić korek wlewu, bo tamtędy też potrafi się pocić.Niby korkowej uszczelki się niczym nie smaruje, ale z moich doświadczeń wynika, że gówno prawda.Wcale jej to nie zaszkodzi.

Odp: Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - szybkie pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2019, 20:09:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nowej nie smaruje sie niczym, nalezy zalozyc sucha na odtluczona powierzchnie,
przy zakladaniu powtórnym najlepiej posmarowac cienko slilikonem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - szybkie pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2019, 20:18:15 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Olejem smaruje się uszczelkę filtra oleju, a robi się to, ponieważ filtr jest wkręcany i uszczelka podczas wkręcania - siłą rzeczy - obraca się razem z nim. Natłuszczenie jej ma zatem na celu tylko i wyłącznie zmniejszenie tarcia oraz ryzyka nierównomiernego tarcia po długości uszczelki w ostatniej fazie wkręcania filtra. Dzięki temu filtr bez większego oporu dobrze się dokręca, a uszczelka jest cały czas płaska i lepiej doszczelnia.
W przypadku pokrywy zaworów nie znajduję jakiegokolwiek uzasadnienia dla smarowania uszczelki olejem.