GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Car Audio

Antena radiowa do Caro MR'91

(1/3) > >>

kasok:
Witajcie,

montuję radio do mojego Poloneza Caro 1.6GLE MR91 rocznik 93.

Mam pytanie odnośnie anteny -> w plusach z tego co udało mi się doczytać, antena gościła na dachu, z przodu w centralnej części. A jak w klasycznym Caro?
Wiązka do radia jest, głośniki w bocznych kieszeniach także, a anteny ani przewodu nie widzę. Gdzie najrozsądniej zamontować antenę i poprowadzić przewód?

Pozdrawiam,
Kacper Sokołowski

Daniel#1984:
Klasycznie, jak w każdym polonezie sprzed 1993 - na podszybiu z prawej strony :)

mihals:
W szerokim caro to już na dachu,chyba ze ktoś cudował to wstawiał sobie gdzie chciał,w wąskim aro,występowała głownie,na podszybiu,na środku maski na wlocie powietrza i na dachu. Także montuj tam gdzie jest to dla ciebie najbardziej estetyczne.
Mam wąskiego z początku 93 i antena jest identyczna chromowana jak w tych dwóch poniżej i w tym samym miejscu,czyli na dachu.


A tu 92 rok na dokładke

Mariusz#:
zmiana lokalizacji anten nastąpiła ze względów zmiany przepisów bezpieczeństwa zarówno dla pieszych jak i kierowców  i pasażerów.

kasok:
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Wlot powietrza mam na klapie, więc wnioskuję że to 'wąskie' Caro. W takim razie waham się między montażem na dachu i na wlocie powietrza -> na dachu rozumiem muszę wywiercić dziurę, jak ją uszczelnić/zabezpieczyć przed korozją? I wtedy kabel antenowy przez podsufitkę, wzdłuż prawego słupka i w dół do radia?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej