Autor Wątek: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat  (Przeczytany 25995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 26, 2019, 13:29:10 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Czy Wy przypadkim nie mowicie o listwach drzwiowych? Przymierzalem te listwy progowe z plusa i pasuja bez problemów. Wydaje mi sie, a nawet jestem przekonany ze takie same tylko nielakierowane wystepowaly w minusach.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 26, 2019, 13:32:52 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
U Jarka takie słabe tajle? eee on zwykle ma niezłe, no nie wiem, ja osobiście zawsze odbierałem osobiście, może nie zauważył, weź z nim pogadaj i wyślij foty tego co dostałeś, to Ci wyśle inne.
Kupilem kilka rzaczy. Te listwy które miały byc oryginalne pkazaly sie malowanymi na czarno z plisa, listwa na drzwi pasazera ktora jest w takim stanie ze nie nadaje sie do montażu, podobnie plastikowe podszybie, zamiast pasa tylnego wysłał mi przedni, pokrętło do fotela mialo byc czarne a dostslem szare z plusa itp. Zgłaszalem do razu jak dostalem paczke ze fanty sa nie takie jak miały byc to nie raczyl odpowiedziec.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 26, 2019, 13:36:08 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Te nakładki co są w plusach występują w Caro od 95 roku, sam mam je w Borku bo się mniej rzucają w oczy niż te z 93-94
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 26, 2019, 14:03:49 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czy Wy przypadkim nie mowicie o listwach drzwiowych?
tak, wszyscy pisza o listwach drzwiowych, bo sam pisales o listwach, listwach z minusa, listwach z plusa - naturalnie,ze kazdy zrozumial to jako listwy przykrecane do drzwi, bo tak naprawde o innych listwach nie moze byc mowy,

co co błędnie nazywach listwami (progowymi) to nie sa listwy, tylko nakladki na progi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 02, 2019, 11:36:59 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Mechanicznie polonez jest praktycznie ogarnięty. Została wymiana oleju w silniku i skrzyni (btw. Co polecacie do skrzyni?)
No i estetyka pozostala, tj zalozenie nakładek progowych, odswierzenie lakieru, czyszczenie wnetrza.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 02, 2019, 12:21:59 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Do skrzyni 75w90, producent w zasadzie bez znaczenia.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 05, 2019, 07:28:17 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Polonez zaliczyl pierwszą jazdę próbną. Niestety okazało się że hamulce są bardzo słabe, nie da sie zahamować z piaskiem. Wspomaganie niby działa, pedał nieco opada po odpaleniu silnika. Obstawiam że pompa do wymiany.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 05, 2019, 09:41:38 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
może być to też wina przewodów elastycznych. Szczególnie tego Karoseroa-> most bo zazwyczaj nikt nigdy go nie wymienia.
Pompę możesz sobie zregenerować. Nie jest to trudne, a zestawy są po 20 zł Trzeba tylko uważać na oczy bo raz sobie strzeliłem płynem w oko przy takiej operacji ;)

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 05, 2019, 10:01:06 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
A jak stan zacisków? Imo zabawę z hamulcami należy zacząć od czyszczenia i smarowania/wymiany tłoczków i cylinderków oraz przewodów elastycznych. Jak to nie pomoże, to dopiero wtedy pompa.

Co do oleju jw.
Jeśli Cię stać i chcesz zachować podzespoły dla potomności to Liqui Moly Luftwaffe Mos2
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2019, 10:03:07 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 05, 2019, 12:27:18 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Wszystkie zaciski są poczyszczone, wymienione uszczelki, choć tłoczki zostały stare. Nie sądzę żeby obydwa zaciski przednie stały, skoro tłoczki wcisnąłem bez problemów. Poza tym układ dał się odpowietrzyć bez problemów wiec raczej zaciski powinny być szczelne.
Przewód hamulcowy centralny i wszystkie tylne też są nowe. Przednie przewody wymieniałam 6 lat temu wiec też powinny być ok.
Pompę mam nową, kupioną niepotrzebnie z 10 lat temu. Wymienię i zobaczę czy będzie poprawa.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 05, 2019, 13:56:08 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
wymień tylko pamiętaj że trzeba zacząć odpowietrzanie od pompy. Połóż coś pod pompę by płyn nie leciał po podłużnicy bo zlezie farba. Do tego rękawiczki nitrylowe mile widziane i zestaw kluczy do przewodów.
Po skończonej pracy umyj komorę silnika i zaciski wiadrem wody.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 05, 2019, 22:14:00 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Na serwie w miejscu przykręcenia pompy hamulcowej masz taki trzpień który pcha tłok pompy. Na tym tym trzpieniu jest mała nakrętka. Można nią regulować jam daleko trzpień wchodzi do pompy i w konsekwencji zwiększyć ( wykręcając) lub zmniejszyć ( wkręcając) siłę hamowania. Do tego nie musisz zmieniać pompy wystarczy że odsuniesz starą pompę od serwa i sobie może śmiało regulować. Tylko uważaj nawet ćwierć obrotu i może ci chwyćić hmulce. Trzeba to regulować o minimalne obracanie nakrętki, aż dojdziesz do momentu kiedy będzie za mocno i hamulec ci się zablokuje, wtedy lekko odkręcic, i hulce powinny być jak brzytwa. Przetestowałem to u siebie.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 06, 2019, 20:15:46 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Polonez dziś został umyty z centymerowego kurzu. Jeszcze z tydzień albo dwa i będzie można jechać na przegląd.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/aa79848243096498

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 08, 2019, 11:55:47 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Listwy poczernić, ramki szyb pomalować, naklejkę uzupełnić i będzie wyglądał całkiem fajnie :) No, oprócz felg, dziwnie wygląda na nich, taki dostawczak-look.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 08, 2019, 13:50:48 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Wszystko to piszesz jest w planach. Felgi zostaną, jedynie planuję kupic male czarne kołpaki.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 05, 2019, 12:17:24 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Odświeżę temat.
Polonez kilka dni temu przeszedł przegląd z wynikiem pozytywnym, aczkolwiek trafiłem na wyrozumialego diagnoste. Tak jak sie obawialem hamulce okazały sie słabe. W sumie wszystko jest praktycznie nowe i dobrze poskladane, więc zostaje tylko kwestia dotarcia. Z uwagi na to że DMC Poloneza to 1550kg siła hamowania dwóch osi łącznie powinna wynosić 775kg (tak wiem siły nie wyraża sie w kg, zapewne chodzi od daN). U mnie wyszlo przód 400kg, tył 200kg. Diagnosta widzial ze wiele elementow jest nowych i sam stwierdził że to kwestia dotarcia.
W innym temacie, umówiony jestem z tapicerem na szycie nowej tapicerki bo ta co jest to nadaje sie na śmietnik tylko.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 05, 2019, 12:28:42 pm »

Offline OTRO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125P
Jak kupiłeś dobre tarcze , klocki to się dotrą i będziesz zadowolony.  Ja też po remoncie pojechałem na przegląd tylko że 125p to hamulce były mocno slabe , ledwo pod stopem zatrzymał . Po przejechaniu 300 km stopniowo zaczął pięknie hamować . Do dziś dzień jestem zadowolony z tych hamulcow . Klocki mają ponad 33 tys km i jeszcze 10 tys przejadą  ...

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 05, 2019, 12:33:27 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Tapicerki szukaj w lepszym stanie, ale oryginalnej. To nie jest auto z lat 50' żeby takie rzeczy były nie do dostania. Szyta nowa tapicerka trochę zepsuje klimat w środku, ale to moje zdanie ;)

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 05, 2019, 12:42:19 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Materiał mam juz kupiony także tapicerka będzie nowa. Z resztą nie sa to jakieś bardzo duże koszty. Tapicer za robocizne powiedział 800zł.
Jeżeli chodzi o klimat auta, w sensie oryginalność to nie jestem az takim maniakiem aby wszystko bylo oryginalnie. Jeżeli można zrobic cos lepiej niz fabryka to to robię. Oryginalna tapicerka w moim egzemplarzu byla bardzo słabej jakości. Auto ma przejechanie 99tys a fotel kierowcy jest już bardzo zniszczony. Na oparciu tylnej kanapy słońce zrobiło swoje przez lata. Tapicerka podarla sie podczas odkurzania. :-)

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 05, 2019, 12:59:13 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a ten material, ktory kupiles to przynajmniej welur, czy jakas szmata ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.