Autor Wątek: Wiązka ogrzewania tylnej szyby i wycieraczki  (Przeczytany 2032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiązka ogrzewania tylnej szyby i wycieraczki
« dnia: Marzec 31, 2019, 20:17:03 pm »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Cześć,
mam pytanie odnośnie wiązki w tylnej klapie w Caro MR93. Wiązka zaczyna się wewnątrz lewego błotnika u góry kostką 3pin. Pomarańczowy, zielony idą do wycieraczki a czarny kabel do ogrzewania tylnej szyby. Wychodzi to przez otwór w błotniku i wchodzi do klapy. I teraz pytanie - jak dalej oryginalnie szedł ten kabel? Wychodził po stronie uszczelki i dalej szedł jakoś pod nią czy zasilanie od wycieraczek wewnątrz klapy a zasilanie od ogrzewania szyby w uszczelce? Pytam, ponieważ w lakierni montują mi szybę i wyszedł problem z tą wiązką. A co z prawą stroną? Druga strona to jeden kabel, który tak samo idzie w uszczelce, później przechodzi do wewnątrz klapy, później w błotnik i gdziekolwiek do masy? Pytam, bo nie ja to demontowałem. Ktoś może poratować zdjęciami jak to wygląda w oryginale?

Odp: Wiązka ogrzewania tylnej szyby i wycieraczki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2019, 23:45:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
z tego co pamietam, to czarny kabel od szyby czesciowo szedl pod uszczelka, ale wychodzil chyba gdzies po srodku,a nie na samej gorze,
po prawej stronie wychodzi wezyk od spryskiwacza i idzie pod uszczelka poziomo,
co do masy ogrzewania to ona idzie z klapy, a do klapy trafia najpewniej przez przewod wycieraczki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wiązka ogrzewania tylnej szyby i wycieraczki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2019, 07:15:01 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
z tego co pamietam, to czarny kabel od szyby czesciowo szedl pod uszczelka, ale wychodzil chyba gdzies po srodku,a nie na samej gorze,
To OK, to tak myślałem, ale ten czarny kabel po lewej to plus zasilania.

co do masy ogrzewania to ona idzie z klapy, a do klapy trafia najpewniej przez przewod wycieraczki
Ale na przewodzie od wycieraczki to jest chyba stały plus i plus załączający przekaźnik przy silniczku. Nie ma osobnego przewodu od masy. Dobrze mi się wydaje? Czyli kabel od ogrzewania będzie też wchodził w uszczelkę i szedł w dół klapy do masy silnika wycieraczki.

Odp: Wiązka ogrzewania tylnej szyby i wycieraczki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2019, 07:22:56 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Masa silnika i szyby ZTCP jest przykręcona bezpośrednio do klapy. Nie ma masy do reszty nadwozia. Z prawej przechodzi tylko wężyk spryskiwacza.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Wiązka ogrzewania tylnej szyby i wycieraczki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2019, 18:02:20 pm »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Czyli jest tak jak myślałem. Ktoś ma jakieś zdjęcia jak to wygląda "niegrzebane" w swoich archiwach albo jak grzebie coś przy aucie to mógłby sprawdzić? Chodzi mi o samo ułożenie uszczelki, kabli i wężyków jak to wygląda, bo ja to wiem ale prościej będzie pokazać zdjęcie niż tłumaczyć przez telefon

Odp: Wiązka ogrzewania tylnej szyby i wycieraczki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2019, 01:25:24 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie sprawdzalem co jest na przewodach idacych do silnika, pamietam oczko przewodu na masie klapy,
jezeli jest tak jak sugeruje Bocian, to masa jest przekazywana na klape przez zawiasy i zamek,
mam klape luzem, wiec moge jutro sprawdzic jak idzie prawy przewod do szyby
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wiązka ogrzewania tylnej szyby i wycieraczki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2019, 08:10:22 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Byłoby super

Odp: Wiązka ogrzewania tylnej szyby i wycieraczki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2019, 13:43:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
oba przewody pod uszczelka ida tak samo (symetrycznie),
prawy idzie pod uszczelka do rogu i tam wchodzi w pierwszy otwor w poziomej krawedzi otworu szyby,
po przejsciu przez otwor idzie do silnika, gdzie jest zakonczony oczkiem i przykrecony jest do gornego mocowania silnika (nakretka na klucz 10mm)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wiązka ogrzewania tylnej szyby i wycieraczki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2019, 21:31:55 pm »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Tak też myślałem. Dzięki  <ok>