GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > NA SZYBKO

Wiązka ogrzewania tylnej szyby i wycieraczki

(1/2) > >>

fripin:
Cześć,
mam pytanie odnośnie wiązki w tylnej klapie w Caro MR93. Wiązka zaczyna się wewnątrz lewego błotnika u góry kostką 3pin. Pomarańczowy, zielony idą do wycieraczki a czarny kabel do ogrzewania tylnej szyby. Wychodzi to przez otwór w błotniku i wchodzi do klapy. I teraz pytanie - jak dalej oryginalnie szedł ten kabel? Wychodził po stronie uszczelki i dalej szedł jakoś pod nią czy zasilanie od wycieraczek wewnątrz klapy a zasilanie od ogrzewania szyby w uszczelce? Pytam, ponieważ w lakierni montują mi szybę i wyszedł problem z tą wiązką. A co z prawą stroną? Druga strona to jeden kabel, który tak samo idzie w uszczelce, później przechodzi do wewnątrz klapy, później w błotnik i gdziekolwiek do masy? Pytam, bo nie ja to demontowałem. Ktoś może poratować zdjęciami jak to wygląda w oryginale?

KGB:
z tego co pamietam, to czarny kabel od szyby czesciowo szedl pod uszczelka, ale wychodzil chyba gdzies po srodku,a nie na samej gorze,
po prawej stronie wychodzi wezyk od spryskiwacza i idzie pod uszczelka poziomo,
co do masy ogrzewania to ona idzie z klapy, a do klapy trafia najpewniej przez przewod wycieraczki

fripin:

--- Cytat: KGB w Marzec 31, 2019, 23:45:59 pm ---z tego co pamietam, to czarny kabel od szyby czesciowo szedl pod uszczelka, ale wychodzil chyba gdzies po srodku,a nie na samej gorze,

--- Koniec cytatu ---
To OK, to tak myślałem, ale ten czarny kabel po lewej to plus zasilania.


--- Cytat: KGB w Marzec 31, 2019, 23:45:59 pm ---co do masy ogrzewania to ona idzie z klapy, a do klapy trafia najpewniej przez przewod wycieraczki

--- Koniec cytatu ---
Ale na przewodzie od wycieraczki to jest chyba stały plus i plus załączający przekaźnik przy silniczku. Nie ma osobnego przewodu od masy. Dobrze mi się wydaje? Czyli kabel od ogrzewania będzie też wchodził w uszczelkę i szedł w dół klapy do masy silnika wycieraczki.

Bocian_s#313:
Masa silnika i szyby ZTCP jest przykręcona bezpośrednio do klapy. Nie ma masy do reszty nadwozia. Z prawej przechodzi tylko wężyk spryskiwacza.

fripin:
Czyli jest tak jak myślałem. Ktoś ma jakieś zdjęcia jak to wygląda "niegrzebane" w swoich archiwach albo jak grzebie coś przy aucie to mógłby sprawdzić? Chodzi mi o samo ułożenie uszczelki, kabli i wężyków jak to wygląda, bo ja to wiem ale prościej będzie pokazać zdjęcie niż tłumaczyć przez telefon

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej