Autor Wątek: Pompa paliwa truck 1,6i  (Przeczytany 1067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pompa paliwa truck 1,6i
« dnia: Kwiecień 02, 2019, 17:40:16 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Od jakiegoś czasu ponownie nie mogę odpalić swojego truckła. Tym razem stwierdziłem, że pompa paliwa nie rzęzi po przekręceniu w pozycję "zapłon", więc problem wydał mi się banalny, lecz wygląda na to, że mnie przerósł.
Oto, co udało się stwierdzić:
1. Przekaźniki działają.
2. Bezpieczniki - całe.
3. Kontrolka, podłączona równolegle do pompy, nie świeci.
4. Pompa, podłączona "na krótko", pracuje.
5. Przy próbie sprawdzenia, czy jest masa, wykazało mi, iż pompa jest zmasowana na obu zaciskach. Przewód na masę ma iść tylko brązowy; niebieski zaś - do przekaźnika. Gniazdo przekaźnika w tym miejscu połączyłem bezpośrednio szeregowo z kontrolką, baterią 12 V i masą... No, świeci, no. Chyba nie tak ma być - ale może ktoś sprostuje i mnie oświeci...

Nie mam na razie pomysłów, z której strony można jeszcze ugryźć ten temat. Co radzicie?

Odp: Pompa paliwa truck 1,6i
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2019, 16:58:05 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Trucka nie znam ale pewnie ma wyłącznik bezwładnościowy odcinający pompę zamontowany gdzieś pod maską. Kolejne miejsce to złącze przy lewych drzwiach tuż nad podłogą. Może coś nie łączy albo wycinając rdzę uciąłeś kabel zasilania.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Pompa paliwa truck 1,6i
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2019, 18:23:34 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w abimexach nie ma wylacznika bezwladnosciowego, wiec i w trucku z tym wtryskiem nie ma powodu,by mial byc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pompa paliwa truck 1,6i
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2019, 18:52:48 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Tego nie wiem...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Pompa paliwa truck 1,6i
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2019, 06:17:30 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Przewód jest cały - został przeze mnie odłączony od pompy sprawdzony po tym kątem. Ma ciągłość; masa jest jednak z winy pompy, a nie rzekomo uszkodzonej izolacji na przewodzie. Oba przekaźniki natomiast są sprawne również wtedy, kiedy są wpięte w swoje gniazda w instalacji. Szczerze, nie ogarniam jak to kompleksowo działa, ale pojedynczego przekaźnika zasadę działania znam na podstawie własnych doświadczeń, więc wychodzę z założenia, że skoro pracują jak należy, wina leży gdzie indziej.
Jeżeli chodzi o samą instalację elektryczną, coś mi nie pasowało z połączeniami i kolorami przewodów. Co udało się stwierdzić następnego dnia, bardziej odpowiada ona schematowi MR'91, mimo iż rok produkcji 1996. No ale w końcu truck, więc coś takiego można było od razu przewidzieć...