Autor Wątek: "obniżanie obrotów max. momentu obrotowego"  (Przeczytany 1224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"obniżanie obrotów max. momentu obrotowego"
« dnia: Wrzesień 16, 2022, 22:41:53 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
kiedyś spotkałem artykuł pod takim tytułem. było w nim opisane jak dokonując przeróbek układu wydechowego obniżyć obroty maksymalnego momentu. obrotowego. zanotowałem ten tekst ale gdzieś zaginął. czy ktoś ma ten tekst?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: "obniżanie obrotów max. momentu obrotowego"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2022, 22:49:14 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Chodzi o to żeby przenieść zakres max momentu na niższe obroty. Tak pół żartem, pół serio to silniki z turbiną mają max moment na niższych obrotach, lub inaczej mają wypłaszczoną charakterystykę. Montaż turbiny to przeróbka układu wydechowego.🙂

Odp: "obniżanie obrotów max. momentu obrotowego"
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2022, 23:13:08 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
niewątpliwie masz rację. w artykule opisano sposób obniżenia obrotów max. momentu za pomocą doboru średnic i długości rur w układzie wydechowym. 
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: "obniżanie obrotów max. momentu obrotowego"
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2022, 00:32:05 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
strumienice trzeba przesuwac wzdluz ukladu -  od dlugosci kanalu przed strumienica zalezy przy jakich obrotach wystapi zjawisko doladowania dynamicznego,
efekt raczej marginalny, a pierdzielenia sie z rurami raczej sporo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: "obniżanie obrotów max. momentu obrotowego"
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2022, 03:05:41 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Chodzi o to żeby przenieść zakres max momentu na niższe obroty. Tak pół żartem, pół serio to silniki z turbiną mają max moment na niższych obrotach, lub inaczej mają wypłaszczoną charakterystykę. Montaż turbiny to przeróbka układu wydechowego.🙂

TYlko że to się nie bierze z przeróbki układu, tylko z tego że turbina ładuje i można to tak zestroić żeby uzyskać taki efekt... Zwłaszcza dawniej było wręcz odwrotnie. Nie dość że turbodziura, to jeszcze i Audi Quattro i Polonez turbo były wystrojone pod ładowanie w wysokie obroty, a nie w niskie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: "obniżanie obrotów max. momentu obrotowego"
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2022, 06:34:24 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
koledzy, ja nie proszę Was o rady, tylko pytam czy macie ten tekst gdzieś zanotowany i zechcecie mi go udostępnić.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.