Autor Wątek: Kierownica ciężko chodzi po wymianie kolumny  (Przeczytany 1534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kierownica ciężko chodzi po wymianie kolumny
« dnia: Kwiecień 26, 2019, 22:59:00 pm »

Offline Franz Maurer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były: Polonez Caro 1.6 GLE, Polonez Caro 1.6 GLI 16v, Polonez Atu 1.6 GLI, Polonez Caro Plus 1.6 GSi Jest: Polonez Caro 1.9 GLD
Witam zamontowałem dziś w moim Atu z 96 roku  kolumnę kierownicza na gruby wieloklin w celu założenia Raida i od tego momentu kierownica ciężko chodzi i niespecjalnie odbija. Co moze być przyczyną? Kupiłem zajechaną kolumnę?  Dodam ze wcześniej na kierownicy były luzy ale cały układ chodził lżej
W życiu cenię sobie spokój. Dlatego wybrałem Poloneza z silnikiem OHV

Odp: Kierownica ciężko chodzi po wymianie kolumny
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2019, 02:40:52 am »

Offline chudy8604#1971

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
    • BoroKombi 1.8 16V TURBO
Polonez to nawet usterki ma takie same :P jak przelozylem kolumne to tez mialem podobnie, ja to robilem iles lat temu... niestety nie powiem dokladnie co bylo przyczyna bo nie pamietam, ale kojarze ze gdzies musi byc luz..... ZA dokladnie spasowales elementy. Albo zle ustawiles kierownice wzgledem przekladni

Odp: Kierownica ciężko chodzi po wymianie kolumny
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2019, 06:12:32 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Zmieniłeś całą kolumnę czy górną część?

Odp: Kierownica ciężko chodzi po wymianie kolumny
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2019, 14:54:17 pm »

Offline Franz Maurer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były: Polonez Caro 1.6 GLE, Polonez Caro 1.6 GLI 16v, Polonez Atu 1.6 GLI, Polonez Caro Plus 1.6 GSi Jest: Polonez Caro 1.9 GLD
Górną, od kierownicy do końca tych plastików co są wokół kolumny.
W życiu cenię sobie spokój. Dlatego wybrałem Poloneza z silnikiem OHV

Odp: Kierownica ciężko chodzi po wymianie kolumny
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2019, 21:10:35 pm »

Offline Franz Maurer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były: Polonez Caro 1.6 GLE, Polonez Caro 1.6 GLI 16v, Polonez Atu 1.6 GLI, Polonez Caro Plus 1.6 GSi Jest: Polonez Caro 1.9 GLD
Rozmontowałem i założyłem jeszcze raz kolumnę i kierownica chodzi trochę lepiej ponad to zauważyłem że wałek w kolumnie na który montuje się kierownice kręci sie z z delikatnym oporem w porównaniu do tej co miałem plus słychać tj. Pocieranie metalu o metal
W życiu cenię sobie spokój. Dlatego wybrałem Poloneza z silnikiem OHV