Autor Wątek: dodatkowy zbiorniczek płynu wspomagania  (Przeczytany 1696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dodatkowy zbiorniczek płynu wspomagania
« dnia: Maj 19, 2019, 14:27:21 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Witam. Panowie mam pytanko. wczoraj zamontowałem elektryczna pompę wspomagania od astry g do mojego 125p. Jest pod błotnikiem i jest problem z wyjęciem korka z miarka.I tu moje pytanie czy mogę wstawić na powrotnym przewodzie  od chłodnicy płynu zbiorniczek z poloneza ? był by to  drugi zbiornik w układzie. Był by wpięty miedzy chłodnica i  króćcem powrotu przy pompie. Wiem ze więcej płynu takie rozwiązanie generuje ale z drugiej strony łatwość wlewania i kontrola układu. Tylko czy w zbiorniku astry nie będzie wtedy za duzo płynu i jakieś ciśnienie nie powstanie za duze ?

Odp: dodatkowy zbiorniczek płynu wspomagania
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2019, 14:49:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jakbys go wstawil na tym samym poziomie (bagnet) jak ten na pompie to mozesz,
tylko nie wiem jak to ustalisz,skoro nie mozesz odkrecic korka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: dodatkowy zbiorniczek płynu wspomagania
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2019, 15:15:54 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Myślałem żeby go  dac  w komorze silnika zaraz po wyjściu z chłodnicy płynu jak w oryginale

Odp: dodatkowy zbiorniczek płynu wspomagania
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2019, 16:08:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
chodzi o to,ze musisz go zamontowac na odpowiedniej wysokosci wzgledem pompy, bo inaczej nie bedzie wskazywl wlasciwego posiomu plynu,
jezeli masz jeden zbiorniczek, to mozesz go montowac na dowolnej wysokosci ponad pompa, ale jezeli masz dwa zbiorniczki, to musza byc zamontowane na tym samym poziomie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: dodatkowy zbiorniczek płynu wspomagania
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2019, 17:15:46 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Jeśli założę drugi  wyżej jest on przeplywowy  czyli ma  wlot i wylot i w tym drugim będzie stan płynu powiedzmy  połowę to czym to grozi dla pompy gdy w jej zbiorniku będzie  max

Odp: dodatkowy zbiorniczek płynu wspomagania
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2019, 17:52:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to zalezy od pojemnosci obu zbiornikow, jezeli podczas pracy pompy olej z dodatkowego zbiornika nie wyleje sie, to moze tak pracowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.