GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > NA SZYBKO

Napinacz rozrządu 1.4 - prawidłowe ustawienie

(1/2) > >>

banned:
Pytanie, za co właściwie odpowiada ta słabiutka sprężynka?

Wydaje się, że aby on działał, powinien być mocowany w dwóch punktach, przy czym blaszka z fasolką powinna odpowiadać za ustawienie kąta.
Ale u mnie odkręcenie tej śrubki nie pozwala na jakikolwiek ruch napinacza, a imbus mocujący w kole, jest tak dowalony że klucz chromowo-molibdenowy gnie się na 15 stopni, a imbus ani drgnie.
Nie powinno być tak, że kotwica napinacza obraca się swobodnie wokół napinacza, a jego kąt jest ustalany małą śrubką na fasolce?

Multec:
Nie powinno. To jest mimośród, rolka przesuwa się w stronę środka silnika, kiedy płytka obraca się względem otworu mocującego napinacz.  Musi być cały poluzowany.
No jak zakładasz taki kluczyk do śruby M10 to się nie dziw. Załóż rurkę to pójdzie, o ile klucz nie jest badziewny. Najlepiej duża grzechotka, końcówka do bitów i bit ampulowy. Jedno uderzenie pięścią i odkręcone.
Sprężynka w teorii służy do samoczynnego napięcia się paska po montażu napinacza. Po dwóch obrotach wału płytka powinna ustawić się odpowiednio. Ale efekt takiego ustawienia to luźny pasek. Sprężynkę się ogólnie powinni zdejmować po montażu. Ja to robię przed i ustawiam naciąg po swojemu.

banned:
Trochę źle się wyraziłem. Wiem że to jest mimośród. Chodzi o to, czy on powinien po odkręceniu małej śróbki na ramieniu, swobodnie się ruszać, czy ta śrubka jest tylko do początkowego ustawienia, a położenie jest zabezpieczone przez dowalenie imbusa na sztywno po ustaleniu?

Bocian_s#313:
Mała śrubka jest do blokowania napinacza po tym jak sprężyna naciągnie luźny napinacz po montarzu rozrządu. Ampol dodatkowo blokuje napinacz.

Co do narzędzi to jakiś czas temu zacząłem inwestować w porządny sprzęt. Dobry zestaw będzie służył latami. Gięte ampole są dobre do zabawy albo tam gdzie nie dojdzie nasadkowy...

Multec:

--- Cytat: banned w Sierpień 04, 2019, 14:17:24 pm ---Trochę źle się wyraziłem. Wiem że to jest mimośród. Chodzi o to, czy on powinien po odkręceniu małej śróbki na ramieniu, swobodnie się ruszać, czy ta śrubka jest tylko do początkowego ustawienia, a położenie jest zabezpieczone przez dowalenie imbusa na sztywno po ustaleniu?

--- Koniec cytatu ---

Otóż to. Ustawiasz, blokujesz i dociagasz. Sprężynę wywal.
Rover zalecał jej demontaż, bo zdarzały się przypadki, że wpadała w rozrząd i było mało zabawnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej