Autor Wątek: Pomysł jak wykonać hydrauliczne hamulce ręczne w poldkach  (Przeczytany 2408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomysł jak wykonać hydrauliczne hamulce ręczne w poldkach
« dnia: Marzec 14, 2005, 20:57:09 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
Witam mam pomysł  i prosze o wasza zdanie . Wymysliłem aby wyj?c półoske i te mocowanie jazma pzeci?ć na 2 czesci i z 2 takich zrobić jedn? tak aby po 1 i po 2 stronie mozna byłoby załozyc jazmo a co zatym idzie zacisk hamulcowy i mamay hydrauliczny ręczny co wy na to?

Pomysł jak wykonać hydrauliczne hamulce ręczne w poldkach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2005, 21:06:48 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Niewatpliwie, hydrauliczny reczny jest lepszy od mechanicznego. Ale nie stety nie dozwolone sa takie przerobki, mam na mysli to, ze mechaniczy rekaw bedziesz musial zostawic bo nie przejdzie przegladu.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Pomysł jak wykonać hydrauliczne hamulce ręczne w poldkach
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2005, 21:26:15 pm »

XDX#1825

  • Gość
troche tak chyba strach grzebac przy hamulcach:>...?

Pomysł jak wykonać hydrauliczne hamulce ręczne w poldkach
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2005, 21:31:35 pm »

SerU#408

  • Gość
Powoli, powoli. Układ hydraulicznego ręcznego jest układem wg mnie bardziej bezpiecznym niż układ z link?. Jeżeli dobrze się to zrobi ( a nie jest to wcale trudne i nie potrzeba do tego zakładać drugiego jarzma i zacisku :!: - wytarczy pompa sprzpęgła z kanta albo jakiego? innego Lanosa ) będzie to bardzo wydajny i w 100 % pewny sposób na zatrzymanie samochodu. Nie dramatyzujcie tak. Sprawa rozbija się o wspomnian? pompę sprzęgła, dodatkowy zbiornik na płyn, trójnik na przewodach i to wszystko (ewentualnie można zlikwidować zapadkę w ręcznym :twisted:)

Pomysł jak wykonać hydrauliczne hamulce ręczne w poldkach
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2005, 08:14:23 am »

Waldekk111#1864

  • Gość
ale co do trujnika to hyba zły pomysł bo bede pompował  plyn równiez do  p?py  w komoze silnika

Pomysł jak wykonać hydrauliczne hamulce ręczne w poldkach
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2005, 09:31:50 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Kiedy? my?lałem nad przerobieniem lucasów na hydrauliczny rękaw. Jak kto? rozbierał to widział zapewne miejse w którym obie szczęki się opieraj?. Pic polegałby na tym żeby zamiast tej blachy wsadzić tam drug? centralkę hydrauliczn? i podł?czyć j? z dodatkow? pomp? płynu. Wtedy przy hamowaniu hydraulicznym rękawem nie działałaby górna czę?c okładzin tylko dolna. Zastanawia mnie tylko jak to by działało. Może kto? się do tego ustosunkuje. Albo najlepiej zaryzykuje i przerobi.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.