Autor Wątek: Mikoda  (Przeczytany 10023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 09, 2020, 00:49:38 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
a dlaczego trzeba cisnąć mocniej? od wielu lat mam włożone tarcze Mikoda frezowane i wiercone, 240 mm i nie trzeba cisnąć mocniej. teraz już kwalifikują się do wymiany.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 09, 2020, 07:57:22 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
mam wrażenie że coś jest  nie tak z tymi tarczami, jeszcze parę lat wczesnej w ramach  sprawdzenia  i potwierdzenia założył bym tarcze    pełne,  ale z uwagi   że polonez robi w roku maks 500 km to mi się porostu nie chce.  Swoje wątpliwości mam  z uwagi na scenica na którym tez mam te tarcze i tam hamowanie według mnie jest słabe, nawet bardzo słabe w porównaniu z corsą D na oryginalnych tarczach,  gdzie nogę wystarczy położyć na pedale a corsa już hamuje ,  w scenicu musze cisnąć tak samo jak w polonezie tak więc coś chyba jest nie halo.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 09, 2020, 11:22:41 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
mam wrażenie że coś jest  nie tak z tymi tarczami, jeszcze parę lat wczesnej w ramach  sprawdzenia  i potwierdzenia założył bym tarcze    pełne,  ale z uwagi   że polonez robi w roku maks 500 km to mi się porostu nie chce.  Swoje wątpliwości mam  z uwagi na scenica na którym tez mam te tarcze i tam hamowanie według mnie jest słabe, nawet bardzo słabe w porównaniu z corsą D na oryginalnych tarczach,  gdzie nogę wystarczy położyć na pedale a corsa już hamuje ,  w scenicu musze cisnąć tak samo jak w polonezie tak więc coś chyba jest nie halo.
A masz doświadczenia w jakimś aucie z TRW, Delphi. ATE, Ferodo ?

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 09, 2020, 11:23:26 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
porownujesz rozne samochody i chcesz, zeby wynikiem rownania byly tarcze ?
tarcze mikody sa w porzadku, lepiej pomysl o klockach,
inna sprawa, ze corsa to babski samochod, wszystkie corsy jakimi jezdzilem nie pozwalaly na dawkowanie sily hamowania
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 09, 2020, 11:27:51 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Bez badania na rolkach i wyznaczeniu WSH to są tylko gdybania. Poza tym porównywanie różnych modeli, zwłaszcza z innych epok technologicznych mija się z celem.
Już kiedyś wspominałem, ale powtórzę to co determinuje siłę hamowania w przypadku hamulców tarczowych, to: średni promień tarczy, średnica tłoka i maksymalne ciśnienie w układzie. Resztę z grubsza można pominąć.

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 09, 2020, 11:58:20 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
A czy macie doświadczenia z klockami ceramicznymi? Niewiele droższe, ale czy mają sens?

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 09, 2020, 13:37:55 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
Mam ceramiczne w aucie na codzień i hamują jak zwykłe. Różnic nie widać, ale czyste felgi.

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2020, 14:11:52 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Mam ceramiczne w aucie na codzień i hamują jak zwykłe. Różnic nie widać, ale czyste felgi.
A jakiej firmy masz? Dużo już przejechałeś na nich?

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 09, 2020, 18:54:17 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
35 tyś km ale import z USA. Kia Amanti jest mało popularna w UE

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 10, 2020, 12:13:40 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
35 tyś km ale import z USA. Kia Amanti jest mało popularna w UE
Dzięki za odpowiedź.

Czytałem opinie, że ceramiczne klocki słabiej hamują. Z drugiej strony wyższa trwałość mnie bardzo przekonuje i mam dylemat.

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 10, 2020, 13:13:52 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie myl klocków ceramicznych z klockami z domieszką ceramiki. Te pierwsze wymagają solidnego rozgrzania, w innym przypadku piszczą i bardzo licho hamują, dodatkowo najczęściej występują w parze z ceramiczną tarczą. Te drugie hamują tak jak normalny klocek (może nawet trochę lepiej), a przede wszystkim nie brudzą felg.

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 10, 2020, 19:38:29 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
a jak na te pół-ceramiczne klocki reagują tarcze? ścierają się szybciej czy różnicy nie ma. i ile kosztują?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 10, 2020, 20:48:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
To już zależy od tarczy, czy są dobrej jakości czy jakiś chłam. Jak chłam, to i zwykłe markowe klocki szybko je zjadą. Ja się nie spotkałem z niemarkowymi klockami z pół-ceramicznymi, więc można założyć, że kiepskie tarcze szybko się zjedzą. Cenowo nie wiem, ale na pewno są trochę droższe.

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 10, 2020, 21:18:13 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
miałem do tej pory tarcze Mikoda i zamierzam je powtórnie kupić. sądzę że z byle g... nie są. klocki TRV.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 10, 2020, 21:45:13 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
A ile zrobiłeś km na tych Mikodach Wrb?

Odp: Mikoda
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 10, 2020, 22:08:52 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
nie zastanawiałem się nad tym. jeździły w zielonym polonezie, po wypadku włożyłem je do następnego poldka. żona hamuje delikatnie- wolniej jeździ ja natomiast hamowałem ze 170 wielokrotnie.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.