Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 168457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1200 dnia: Październik 14, 2020, 10:04:10 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Budowlanka jest zepsuta przez zlecenia publiczne, gdzie wszystko mnoży się razy 2 albo i 3 jak się ma dobre chody. Do tego, tak jak ktoś wcześniej wspomniał, budowlańcy wolą brać większe zlecenia, niż zawracać sobie głowę małymi. Choćby z tego względu, że nie czasem sam ceremoniał przybierania się do roboty, np. rozłożenia rusztowania zajmuje więcej niż sama robota.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1201 dnia: Październik 14, 2020, 10:30:33 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie chcą brać małych zleceń, bo nie chcą słuchać tego marudzenia. Dojazd i czas na małą robotę kosztuje tyle samo co na dużą, ale wg klienta liczy się tylko czas w którym fachowiec jest u niego.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1202 dnia: Październik 14, 2020, 10:57:39 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Dlatego uważam że podczas remontu czy budowy domu wszystko co się da trzeba robić samemu. Zwłaszcza jeżeli nie wymaga to dużej wiedzy ani specjalistycznych narzędzi.
Można spotkać wielu naciągaczy albo nawet wręcz jawnych oszustów. Przykład montaz instalacji gazowej w domu mojej mamy. Sprawa była powiązana z dotacja na wymianę tzw. kopciucha. Gosc przychodzi żeby zorientować się co jest do roboty. Pytam się go ile to wszystko będzie kosztować. Mowie że potrzebna jest faktura żeby rozliczyć dotację. Mówi że około 10tys, no max 12. Gdy przychodzi do płacenia gość wystawia fakturę na 15600zl. Pytam się dlaczego tyle drożej to niepotrafi racjonalnie wyjaśnić, nie jest w stanie przedstawić faktury za części. Pokazuje tylko spis części w swoim zeszycie. Mało tego, przychodzi kominiarz i nie chce odebrać przewodu kominowego. Zdzwonię do gościa z pretensjami to stwierdza ze przywiezie swojego kominiarza.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1203 dnia: Październik 14, 2020, 13:53:35 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja to się zawsze dziwię, że ktoś przystaje na coś takiego. Ja gdy przystępuje do inwestycji, to na początku ustalona jest konkretna kwota, umowa i zadatek. Jak źle zrobię kalkulacje, to mój problem. Nie wyobrażam sobie że klient miałby dopłacić. To samo przy zleceniach na obróbki. Jest stawka za czas pracy maszyny, przygotowanie projektu i klient składając zamówienie wie ile zapłaci. A że ja się dłużej bawiłem przy projekcie, to co go to obchodzi.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1204 dnia: Październik 14, 2020, 15:17:04 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Branża hydrauliczna to bardzo dochodowa branza z tego co się zorientowałem. Ostatnio jeden hydraulik za gora dwa dni roboty chcial ode mnie 4 tys zł. Rozprowadzenie kanalizacyjnych w nowobudownym domu plus połączenie z istniejąca studzienką rewizyjna na terenie działki. Nie trzeba do tego żadnych specjalistycznych narzędzi ani mega wiedzy.
Mi za montaż pompy ciepła (monoblok) powiedzieli 15 tyś zł a to też roboty na 16 h max. w dwie osoby. Żyją z dotacji (czyste powietrze) i z dużych inwestycji. Mam nadzieję, że to się uspokoi bo z nikim nie idzie się dogadać. Terminy 2 lata kasa z kosmosu i ch..a jakość. W pracy ile się da robimy sami, by nie oglądać ludzi z zewnątrz, bo to w 70% kończy się źle .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1205 dnia: Październik 14, 2020, 23:31:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG


Borewicz kumpla pojechał do lakiernika i blacharza. Dostał drugą szansę po pożarze pod komorą. Zrobi się  <spoko>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1206 dnia: Październik 15, 2020, 19:44:30 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jakiego masz mastera
Dwójkę po liftingu; 120 dCi bodajże oznaczenie ma. Sprawdziłem dowód rejestracyjny. Badanie techniczne wyszło, jak się okazuje - miał ważne do 4 października. Ci, którzy nim jeżdżą, twierdzą, iż coś stuka w przednim zawieszeniu, które było kompleksowo robione (podobno; w każdym bądź razie, mój mechanik jakieś pięć lat temu wziął za to niemałe pieniądze). Najzabawniejsze, że mechanicy zgodnie twierdzą, iż 30 tys. km to duży przebieg, jak na takie zawieszenia.
A więc zemsta żabojada (nie sądziłem, że oprócz C15 jakieś auto zapracuje u mnie jeszcze kiedyś na to miano) nadal stoi. Dobrze, że mam drugiego mastera, bo centralnie nie byłoby czym jeździć...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1207 dnia: Październik 15, 2020, 20:20:02 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Czyli taki sam. Z tym stukaniem, ale nie zawsze, coś jest na rzeczy. U mnie też czasami stuka, ale tak jest od zawsze. Na badaniu nigdy, nic nie wychodzi. Może to efekt trochę dziwnej konstrukcji zawieszenia. A co do trwałości, to tylko raz było robione.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1208 dnia: Październik 15, 2020, 20:23:53 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No dokładnie - na badaniu nigdy nic nie zostało wykazane, a mechanik już parę miesięcy temu, przy okazji usuwania wycieku oleju, ponownie się napalił na wymianę zawieszenia. Tym razem jednak poskromiłem jego żądze.  ;>
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2020, 20:26:09 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1209 dnia: Październik 15, 2020, 20:33:59 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Zmieńcie diagnostów-póki co znam JEDNĄ stację, która faktycznie umie znaleźć usterki w podwoziu. Reszta diagnostów umie sprawdzić ręczny, światła, a jeden rozpadających się końcówek w Polonezie nawet nie zauważył, mimo, że szarpał za nie i "sprawdzał".

W Masterze pamiętam, że zawieszenie jest hmm no słabo się je robi.No cóż, resor to nie jest, więc nie ma co się na pancerną konstrukcję nastawiać-nawet w niby mocnym Iveco Daily sworznie lecą dość często.

Mp79 jeśli sądzisz, że mechanik Cię naciąga to... zmień go  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1210 dnia: Październik 15, 2020, 21:09:52 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Czy ja wiem czy słabo? 700kkm i zawieszenie robione raz. Druga sprawa, to nie kojarzę "współczesnego" dostawczaka z resorem z przodu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1211 dnia: Październik 15, 2020, 21:11:02 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Nie no to faktycznie robi wrażenie, przebieg dobry.Może mało ładujesz ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1212 dnia: Październik 15, 2020, 21:54:16 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Resoru raczej nie spotkasz. Jeśli juz to drazki skretne, czyt. Iveco Daily VI. Jezdze takim na codzien jak i LT ktory ma poprzeczny resor i Canter. Mamy tez Mastera 2016r i Masterem jezdzi sie najgorzej. Za 2 3 tygodnie mam dostać Iveco 2020r HDS. Zobaczymy czy na przestrzeni 5 lat jakość materialow poszla w dol. Master przegrywa promieniem skretu jak i przednim zawieszeniem. Wahacz i McPherson... Żenada. Ladujesz palete kleju 1200kg i czujesz jak amory dobijaja na dolach, nie wspominajac o wjezdzie na budowe 🙄
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2020, 21:56:33 pm wysłana przez śledzik »
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1213 dnia: Październik 15, 2020, 22:50:42 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie no to faktycznie robi wrażenie, przebieg dobry.Może mało ładujesz ;)

Wozimy głównie stolarkę otworową + ciąga przyczepę dwuosiową z powyższym.

Mam też Iveco z 2010, ale na lekkiej ramie. Silnik 3.0, spoko, mocny, ale to już prawie ciężarówka i tak się prowadzi.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1214 dnia: Październik 16, 2020, 20:04:37 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Mp79 jeśli sądzisz, że mechanik Cię naciąga to... zmień go 
Na kogoś, kto bardziej naciągnie? Dzięki, mistrzu. Takich rad mi trzeba!  <rotfl2>
W jego warsztacie robotę mam czasami spieprzoną, to trzeba przyznać - ale nie częściej niż w innych warsztatach, a ewentualne reklamacje zwykle uznaje bez szukania dziury w całym. Gdy temat jest mało skomplikowany, daje namiary na fachowców, którym zleca niektóre usługi - żeby nie bawić się w pośrednika, który tylko przycina na czyjejś robocie, więc chłop jest naprawdę w porządku. Logistycznie też spoko - mam do niego niespełna pół kilometra, więc nie muszę się martwić o transport. Nie robi też problemów, kiedy chcę od niego pożyczyć jakieś narzędzia, a bzdety robi dla mnie w ramach współpracy. Dobrze z nim żyję. Prawie zawsze jak u niego jestem, gadamy co najmniej kilka minut.  :-)
A więc jak, CieniaczRider - masz dla mnie jakieś lepsze propozycje?  ;>

A tak w ramach trzymania się tematu...
W załączniku - obiecana niedawno fotka. Na razie wszystko poskładane dla picu, ale skutek śmiało mogę określić jako zgodny z oczekiwaniami.  :]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1215 dnia: Październik 16, 2020, 23:51:44 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zmieńcie diagnostów-póki co znam JEDNĄ stację, która faktycznie umie znaleźć usterki w podwoziu. Reszta diagnostów umie sprawdzić ręczny, światła, a jeden rozpadających się końcówek w Polonezie nawet nie zauważył, mimo, że szarpał za nie i "sprawdzał".

W Masterze pamiętam, że zawieszenie jest hmm no słabo się je robi.No cóż, resor to nie jest, więc nie ma co się na pancerną konstrukcję nastawiać-nawet w niby mocnym Iveco Daily sworznie lecą dość często.

Mp79 jeśli sądzisz, że mechanik Cię naciąga to... zmień go  <cwaniak2>

Zabawnie się to czyta, wjeżdżając gruzem bez podłogi na przegląd, ziejącym z rury wydechowej olejem (matiz), i przechodząc go bez problemu, obserwując jedynie wymowną, skwaszoną minę diagnosty, mówiącą: tu nie wszystko działa jak należy, i nie powinienem tego podbijać, ale "ch*".
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1216 dnia: Październik 17, 2020, 00:27:46 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie no to faktycznie robi wrażenie, przebieg dobry.Może mało ładujesz ;)

Powiedziałbym że normalny jak na 11 lat.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1217 dnia: Październik 17, 2020, 04:49:10 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie starszy master przez 8 lat, odkąd jest, zrobił może z 60 tys. km i nie uważam, żeby to było jakoś strasznie mało :P

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1218 dnia: Październik 17, 2020, 09:56:58 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To chyba u nas liczniki się szybciej kręcą <lol2>. Wiadomo, że każdy inaczej eksploatuje auta, ale u nas muszą na siebie zarobić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1219 dnia: Październik 17, 2020, 14:01:26 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wszędzie muszą zarobić, ale nie wszędzie muszą w tym celu nie wiadomo jak dużo jeździć. Jeżdżenie samo w sobie też generuje przecież koszty.
Ten master, odkąd przyjechał z Bydgoszczy, o ile dobrze kojarzę, tylko raz był poza granicą województwa podlaskiego, i to zaledwie w Nidzicy, więc nie jakoś strasznie daleko.
Materiały i narzędzia trzeba czymś wozić i zdarza się, że dwa dostawczaki mam w rozjazdach - ale dopóki jest możliwość robić w danym czasie coś bardziej kreatywnego niż siedzenie w samochodzie i przepalanie paliwa, nie wypada narzekać, że samochód mało jeździ. ;-)

Ach prawda - żeby nie było, że offtopuję...
Przeparkowałem truckło  ]:->
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2020, 14:04:01 pm wysłana przez mp79 »