Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 168433 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1280 dnia: Październik 24, 2020, 06:42:35 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
"Mądry" ma zawsze szczęście.
Wypraszam sobie - ja nie zawsze mam. Może to nie było o mnie. :P

Daniel, podziwiam Cię, że chce ci się produkować. Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do tego lokalnego folkloru? Ja tam sobie poczytam i przechodzę dalej.
No, w sumie... Wypowiedział się arogancko, ale przynajmniej konkretnie i rzeczowo. Większość robi tak, jak Ty, ale przynajmniej się tym nie chwali...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1281 dnia: Październik 24, 2020, 16:03:47 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No to świetny ten akumulator masz i pomiary są
Daniel, podziwiam Cię, że chce ci się produkować. Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do tego lokalnego folkloru?

Jak widzę te zmagania Pata bez Mata zawsze mam ubaw, ale czytając wyniki tych pomiarów mnie konkretnie pozwijało, chciałem chociaż trochę spowolnić tą karuzelę śmiechu, bo jak popali całą instalację i w ten sposób odkryje zasadę działania alternatora, to istnieje prawdopodobieństwo zadławienia się kawą, albo wstrząsu mózgu po upadku z krzesła.. To chyba byłoby już za dużo i dla auta, i dla właściciela, więc próbuję pomóc, choć mam świadomość, że w sumie mogę skracać nam całkiem dobry kabaret... lub przeciwnie, rozwijać skecze. Ale tego się dowiemy z czasem :D
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2020, 16:09:02 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1282 dnia: Październik 24, 2020, 17:52:46 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zainteresowanie jest, więc oto ciąg dalszy epopei...
Z rana włączam zapłon - wszystko ładnie świeci, tylko brak kontrolki ładowania. No, myślę, dobrze, że niczego więcej nie sfajczyło...
Nie było czasu wymieniać od razu, bo musiałem zrobić trasę po województwie, i padło na lublinka. Przynajmniej tutaj trochę pozytywnych wrażeń. Pospawana łapa sprzęgła nie pękła w trasie, a z moim szczęściem mogło być różnie... Spalanie, które sprawdzam przy tankowaniu do pełna, przed dzisiejszą trasą też wyszło jakieś niewielkie - 10,9 w cyklu mieszanym. :)
Po powrocie wrócił jednak temat Truckła. Dziś postanowiłem ograniczyć swoje działania przy tym samochodzie do wymienienia tej nieszczęsnej żarówki. Biorę żaróweczkę, idę, otwieram drzwi kierowcy, przekręcam jeszcze raz kluczyk... A akumulatorek tym razem zaświecił!  <lol2>
No cóż, żaróweczka wróciła na zapas.  :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1283 dnia: Październik 24, 2020, 18:40:19 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
A wczoraj i dziś pojeździłem 125p.
Wczoraj spotkał mnie ostry deszcz więc dziś granatowy był czyszczony.
'Niedawno wróciłem z wycieczki czerwonym- jest róznica pomiędzy 115c a silnikiem 1.6CB w 125p. Praktycznie samochody z 1988 i 1991 roku różnią się jazdą, fotelami , zawieszeniem, dosłownie wszystkim. Jest tak jak bym miał dwa inne modele a to tylko 3 lata różnicy i inny silnik.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1284 dnia: Październik 24, 2020, 19:03:54 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No to prawda, fiat z 1.6 pod maską i ze skrzynią piątką zupełnie inaczej się jedzie. Niby tylko parę koni różnicy i większy moment, ale różnicę pod pedałem gazu naprawdę czuć. Ze swojej modyfikacji jestem bardzo zadowolony :)

A, ostatnio matadory z tylnej osi też poszły na fajans. Wszystkie opony w fiacie już mam nowe, wibracje są mniejsze niż wcześniej. Niestety, wał mimo wyważenia, dobrej podpory z miękką gumą dalej trochę wibruje przy 80/90. Ciekawe, czy to kwestia starego kamienia centrującego na skrzyni, czy jeszcze czegoś innego. Przy czym teraz z piątym biegiem można cisnąć 110-120 bez ogłuchnięcia, także przy długich trasach tego nie odczuwam bo wtedy wibracji nie ma, ale przy zwalnianiu do 90 różnicę czuć.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1285 dnia: Październik 24, 2020, 19:13:49 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
No to prawda, fiat z 1.6 pod maską i ze skrzynią piątką zupełnie inaczej się jedzie. Niby tylko parę koni różnicy i większy moment, ale różnicę pod pedałem gazu naprawdę czuć. Ze swojej modyfikacji jestem bardzo zadowolony :)

A, ostatnio matadory z tylnej osi też poszły na fajans. Wszystkie opony w fiacie już mam nowe, wibracje są mniejsze niż wcześniej. Niestety, wał mimo wyważenia, dobrej podpory z miękką gumą dalej trochę wibruje przy 80/90. Ciekawe, czy to kwestia starego kamienia centrującego na skrzyni, czy jeszcze czegoś innego. Przy czym teraz z piątym biegiem można cisnąć 110-120 bez ogłuchnięcia, także przy długich trasach tego nie odczuwam bo wtedy wibracji nie ma, ale przy zwalnianiu do 90 różnicę czuć.

Jest jest. Ja dziś pojeździłem czerwonym to hamulce bajka, ryj zasłonięty gumą( jesień). Lecz u mnie 120km/h dla 115c nie jest jakimś wyczynem( trzeba kręcić do 4 tyś .obr/min.)
Mam od nowości V skrzynie i 115c . Natomiast 1.6 cb z mostem 1.6 i większymi dyszami oraz portingiem nie ma co porównywać .
Strzał ze sprzęgła i na mokrej nawierzchni( jak wczoraj w deszczu) barumy się ślizgały przy czym przepalony tłumik rzemiosło pięknie gwizdał od samego dołu.

Walczyłem z wałem ze dwa lata.
Pewnego razu wkurzyłem sie , wziąłem ze złomu wał od Plusa- krzyżak zmieniłem-wibracje ustały........
Natomiast wczoraj w granatowym 91r pompa metelli hamuje -nie sciąga ale jakoś tak inaczej mimo zę wszystko mam zrobione na glanc( tłoczki gumki przewody, linka ręcznego, tarcze klocki).
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1286 dnia: Październik 24, 2020, 20:36:43 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ktoś kiedyś pisał, że najskuteczniejsze jest wyważanie wału nie luzem, lecz zamontowanego na samochodzie. Problem w tym, że mało gdzie robią tą metodą.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1287 dnia: Październik 26, 2020, 19:46:22 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wziąłem się za wymianę rozrządu w Uno i zwątpiłem. Zaczęło się od spuszczenia oleju, wylało się brokatowe błoto... Zrzuciłem miskę olejową, a w środku części napinacza rozrządu i kawałki aluminium, tylko skąd? No nic ruszam korbowodami - stuka co potwierdziło moje przypuszczenia, że przy zimnym starcie to stuka panewka, a nie popychacz zaworu. Wałek nierządu też zaczął się kończyć. No masakra...  Nie pozostało nic innego jak wymienić słupek, także osprzęt zrzuciłem, a jutro jadę szukać nowego silnika.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1288 dnia: Październik 26, 2020, 20:00:10 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Wziąłem się za wymianę rozrządu w Uno i zwątpiłem. Zaczęło się od spuszczenia oleju, wylało się brokatowe błoto... Zrzuciłem miskę olejową, a w środku części napinacza rozrządu i kawałki aluminium, tylko skąd? No nic ruszam korbowodami - stuka co potwierdziło moje przypuszczenia, że przy zimnym starcie to stuka panewka, a nie popychacz zaworu. Wałek nierządu też zaczął się kończyć. No masakra...  Nie pozostało nic innego jak wymienić słupek, także osprzęt zrzuciłem, a jutro jadę szukać nowego silnika.

Jest sens rzeźbić w tym cudzie?
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1289 dnia: Październik 26, 2020, 20:20:56 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Ty masz 900 Gomulsky?

mruk cena silnika do Uno jest nie za duża, więc jeśli buda się trzyma (co nie jest oczywiste w Uno), to czemu nie?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1290 dnia: Październik 26, 2020, 20:41:03 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ty masz 900 Gomulsky?

mruk cena silnika do Uno jest nie za duża, więc jeśli buda się trzyma (co nie jest oczywiste w Uno), to czemu nie?
coś o tym wiem, żona miała dwa, jedno z 95 roku teść miał od nowości. Wytrzymało do 2010 roku gdzie odpadł amortyzator z tyłu ( na części odzew zerowy czy to na forum , fakt kat 500zł wtedy chodził do niego)
Drugie już było z 97 roku także 1.4 o dziwo bogato wyposażone ( elektryka, zielone szyby brązowa tapicerka centralny itp alufelgi i relingi oraz doły drzwi na czarno) wytrzymało do 2016 roku gdzie poszło na wraka...... jeśli chodzi o mechanikę ok blacha cóż nawet obfita konserwacja nic nie dawała ale o tym coś wiemy wszyscy....
Ogólnie wdzięczny zwrotny samochód , w mieście trochę palił ale na trasie 6 litrów opylił.

A w temacie rzeźbie w gó........... wymyślam opcje podświetlenia suwaków( po raz n ty). Dochodzi do tego że czerwona t4 led puszczona od dołu załatwia problem po namnijeszej lini oporu... na razie faza testów na sucho
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1291 dnia: Październik 26, 2020, 20:57:09 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
masz 900
Tak, ta po modernizacji.

Jest sens rzeźbić w tym cudzie?
Dziś trochę rozeznałem temat i okazuje się, że taki silnik można dostać od 150-250 zł, a że ostatnio samochód został trochę doinwestowany to szkoda byłoby pchać go na szrot. Chcę w nim zrobić na tyle, żeby jeszcze ze 2 lata pojeździł. Mam nadzieję, że w końcu dam radę co nieco odłożyć i kupić jakiś bardziej cywilizowane wozidło. Chociaż w moim zawodzie to prędzej się skończę nerwowo niż zacznę zarabiać normalne pieniądze.

Zapomniałem napisać najważniejszego, kręcąc wałem słychać było jak ciśnienie z cylindrów ucieka pod tłoki, także wyjaśniło się dlaczego tak ostatnimi czasy zesłabł i zaczął się pocić z relatywnie nowych uszczelniaczy.
Za to po raz kolejny zostałem zaskoczony tym jak Lotos skutecznie rozpuszcza nagary. Np. pokrywkę rozrządu wystarczyło przemyć wodą z ludwikiem, żeby praktycznie w 100% pozbyć się nagarów, cokolwiek zostało tylko tam, gdzie olej nie krążył.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1292 dnia: Październik 26, 2020, 21:15:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wsadzaj OHV 1.6 zamiast cackac sie z pazdzierzem 0.9 ,
ewentualnie jakiegos fajera lub nawet 0.8 z matiza,
wszystko bedzie lepsze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1293 dnia: Październik 26, 2020, 21:44:05 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
900 to zajebisty silnik. Zrobiłem na nim 300 tyś km bez remontu. Raz przy 200 robiłem tylko uszczelkę. Jedyny problem to namiętne wycieki ze skrzyni i silnika.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1294 dnia: Październik 26, 2020, 21:52:24 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Mialem seicento z tym silnikiem. Raczej złego słowa na silnik nie powiem. Palił trochę oleju ale bez przesady. Przebieg jakies 220tys km. Tylko buda sejczaka juz miała dość.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1295 dnia: Październik 26, 2020, 21:55:24 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Też miałem 900 w CC i też złego słowa nie powiem, na pewno lepszy jak polonezowe OHV  <cwaniak2>

Fire 1.0 też przerobiłem, również bez zarzutu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1296 dnia: Październik 26, 2020, 22:07:45 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
lub nawet 0.8 z matiza,

 <lol2> <rotfl2> <rotfl2> <lol2> <rotfl2> <rotfl2> <lol> <hahaha> <hahaha> <rotfl>

To już lepiej od razu, rikszę rowerową!...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1297 dnia: Październik 26, 2020, 22:52:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
napisalem wszystko bedzie lepsze od 0.9, ale chodzilo o wszystko co wymienilem, a nie np. 1.4tsi ;p

lub nawet 0.8 z matiza,

 <lol2> <rotfl2> <rotfl2> <lol2> <rotfl2> <rotfl2> <lol> <hahaha> <hahaha> <rotfl>
To już lepiej od razu, rikszę rowerową!...
silnik z tikacza jest zajebisty, najlepsza opcja na zastapienie wszystkiego ponizej 1.0 i nietypowych 3cylindrowcow - bo jest latwo dostepny w stosunku do np. 1.0 daihatsu czy nawet 1.0 suzuki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1298 dnia: Październik 26, 2020, 23:02:34 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kumpel ma 0.9 w uno, i nawet rozpędza tą budę, mało pali, i nie pali oleju, czego nie mogę powiedzieć o silniku matiza w jakimkolwiek matizie, z jakim miałem styczność :D Zresztą, jak już robić swapa, to chyba lepiej jednak pójść w górę, do tego 1.0. Można przynajmniej doczepić sobie wtedy z pełną powagą "fire" pod znaczkiem, i dla lepszego efektu dolepić np. płomienie na błotnikach. Kij, że to nazwa procesu technologicznego :D
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2020, 23:05:45 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1299 dnia: Październik 26, 2020, 23:11:35 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
silnik w matizie to dramat. Zaczynając od wadliwej głowicy, wycierających się wałków i paliwożerności
Fakt że w Tico był spoko, ale po modyfikacjach daewoo zrobiło się słabo.
Miałem i seicento 900 i matiza. Oba zgniły , z czego matiz przy 100 mial robioną skrzynię, potem pękł mi pasek rozrządu przez cieknący kolektor ssący. Potem wytarł mi się wałek , a na koniec okazało się że mam głowicę do której nie da się kupić uszczelniaczy, bo prowadnie zaworowe są  w kształcie sfery.
Matiz jedynie miał dużo lepsze zagospodarowanie miejsca wewnątrz i był ładniejszy wewnątrz. Sejo jest mocno spartańskie i ciasne.