Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 162980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1780 dnia: Grudzień 21, 2020, 13:03:08 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To nie tylko społeczność motoryzacyjna. Na forach i grupach unitra, tonsil itd jest to samo. Ostatnio jak sprzedawałem gramofon płakali w ogłoszeniu, że za wysyłkę z opcją ostrożnie i wartością + dowóz na pocztę chciałem 50zł. Płakali też, że gramofon za drogi. A wartość robocizny liczonej w warsztacie jaką w niego włożyłem, jest warta połowę jego ceny, klienci często bez marudzenia zostawiają za naprawę jeszcze więcej :) Do tego dostałem SMSa o 2 w nocy, czy pójdzie za połowę ceny. Takim po prostu jesteśmy narodem.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1781 dnia: Grudzień 21, 2020, 14:28:55 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
wysyłkę z opcją ostrożnie i wartością + dowóz na pocztę chciałem 50zł.

Nie dziwie się, że ktoś marudził, że chcesz to wysyłać pocztą. Kto w ogóle jeszcze korzysta z tego reliktu przeszłości po za dziadkowymi zakładami typu Rewar.   :d
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1782 dnia: Grudzień 21, 2020, 15:33:41 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jak widać w innym temacie niektórzy korzystają. :-)
U mnie w mieście z powodu covid poczta skróciła godziny pracy i to do jakiś absurdalnych typu 10-14. Pod pocztą dochodziło do różnych scen bo 10-12 sa godziny dla seniorów i wtedy nieseniorów nie obsługują.
Dobrze że już jakiś czas temu załatwiłem sobie literę R na skrzynkę. Dzięki temu listonosz nawet listy polecone wrzuca mi do skrzynki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1783 dnia: Grudzień 21, 2020, 16:02:54 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Kolejny paradoks. Miedzy 10-12 nie mogą byc ludzie mlodsi niz 60 lat ale seniorzy moga kupowac przez cala dobe... Ja ostatnio na paczkę orzez pocztę czekalem ponad tydzien. A następna paczje przywieziono mi z dnia na dzien
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1784 dnia: Grudzień 21, 2020, 22:22:11 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kto w ogóle jeszcze korzysta z tego reliktu przeszłości

Przyznam szczerze, że ja  ;p najbardziej lubię paczkomaty i z tego korzystam najczęściej, ale jeśli nie ma opcji, to tylko poczta, bo zostawią awizo i mam blisko do odbioru, a z kurierami nie idzie się dogadać a do ich punktów odbioru paczek muszę jechać przez dosłownie całe miasto.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1785 dnia: Grudzień 22, 2020, 00:10:06 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
wysyłkę z opcją ostrożnie i wartością + dowóz na pocztę chciałem 50zł.

Nie dziwie się, że ktoś marudził, że chcesz to wysyłać pocztą. Kto w ogóle jeszcze korzysta z tego reliktu przeszłości po za dziadkowymi zakładami typu Rewar.   :d


Sprawa jest prosta, pocztę mam na piechotę 300 metrów od klatki bloku. Zamawiając kurierów kończyło się to tak, że kurier który miał odebrać paczkę zlewał zlecenie, i w ogóle nie przyjeżdżał. Ostatni "numer" z kurierem miałem taki, że warując zamknięty w domu bez możliwości wyjścia do godziny 16, siedziałem piąty dzień z rzędu w domu, czekając aż łaskawca odbierze paczkę. Oczywiście nie zadzwonił i nie przyjechał, za to zaznaczył, że "nie było mnie w domu", bo mu tak wygodnie. Dopiero po pełnym wku... , eee, niezbyt uprzejmym telefonie, w którym nawrzucałem osobie z DHL po drugiej stronie słuchawki grożąc publikacją rozmowy telefonicznej na YT jako reklamę firmy DHL, w której opublikuję całą rozmowę nie zważając na natychmiastowe pouczenia mnie po drugiej stronie słuchawki, że nie mam prawa tego robić, wraz z historią przesyłki, która od kilku dni miała status nieodebranej, nagle odezwał się w ciągu 20 minut kierownik jednego z tych molochów na mój prywatny telefon, że kurier zaraz odbierze tą paczkę w zębach, w końcu się zjawił, informując, że o żadnym zleceniu nic nie wiedział i nie było go nawet pod moim blokiem, zrzucając winę na "centralę" i innych kierowców, którzy olewają zlecenia odrzucając je z automatu i jadąc tylko pod te adresy, do których jest im wygodnie jechać.

Powtórzyło się to raz, drugi, trzeci, i od tamtej pory wolę zanieść paczkę na pocztę, niż męczyć się z kurierami i warować bez możliwości wyjścia z domu, bo jaśnie pan albo wcale nie przyjedzie bo mu się nie chce i nie będzie miał za to konsekwencji, albo zadzwoni domofonem (a po co komu dzwonić na telefon mimo, że jest na liście przewozowym?) właśnie jak wyjdziesz na minutę do toalety, nie odbierzesz? To pojedzie sobie, odhaczy, że nie było cię w domu, zlecenie anulowane i do widzenia.

Już pominę historie z kompletnie zniszczonymi, zmiażdżonymi przez kurierów paczkami przerzucanymi przez płot albo zostawianymi u losowych sąsiadów. Albo jeszcze inna historia: remontując fiata, osoba, która przeprowadzała remont dostała do ręki pustą kopertę, i jak się zorientowała, że powinny w środku być nie lekkie uszczelki, a fabryczne krzyżaki (koperta rozerwana), kurier już uciekał ile fabryka dała po wertepach do głównej drogi. Po 3 miesiąców bojów, wysyłania pism, kłócenia się z dostawcą odzyskałem pieniądze za krzyżaki, ale towaru już nie.

Poczta to moloch, ale mają procedury i zasady, oprócz jednej czy dwóch zniszczonych paczek nie zdarzyło mi się ganianie z paczkowym, zabawa w głuchy telefon itd. Paczki docierają na czas, nie giną i tyle mi wystarczy. Paczka+ dociera zazwyczaj na drugi dzień.
-------------------------------------------
Ale wracając do tematu,

-Odstawiłem fiata na zimowy odpoczynek
-Zatankowałem za 50zł  :d :d :d
-100km od domu pękł mi "patentowy" wąż łączący zawór nagrzewnicy łączący króciec z bloku z zaworkiem. Mimo, że dziura ma aż 1cm, udało się dojechać w oparach płynu chłodniczego. Pełny zbiorniczek wyrównawczy, zalany pod korek pod garażem był całkowicie suchy. Czy ma ktoś sensowny pomysł na zastąpienie tego badziewia:

https://sklep.regmot.com.pl/przewod-gumowy-ogrzewania-polonez-oe-4357480-wym,3,14136,2307

czymś, co wytrzyma lata, zamiast wymiany co rok? Ostatni patent wytrzymał od wakacji do teraz, ciągle się z tym męczę i ciągle po czasie mam na tym połączeniu przecieki... przewód silikonowy 16 wciśnięty na chama? 19 ściśnięty mocniej opaską?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2020, 00:27:42 am wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1786 dnia: Grudzień 22, 2020, 01:40:24 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Z usług DHL również nie korzystam, bo faktycznie bywały problemy z odbiorem paczek. Z DPD natomiast jestem bardzo zadowolony. Przy czym i tak obecnie najwięcej korzystam z paczkomatów.


https://sklep.regmot.com.pl/przewod-gumowy-ogrzewania-polonez-oe-4357480-wym,3,14136,2307

czymś, co wytrzyma lata, zamiast wymiany co rok? Ostatni patent wytrzymał od wakacji do teraz, ciągle się z tym męczę i ciągle po czasie mam na tym połączeniu przecieki... przewód silikonowy 16 wciśnięty na chama? 19 ściśnięty mocniej opaską?


https://fmic.pl/laczniki-silikonowe/30433-3639-prosta-redukcja-silikonowa-16-19mm.html
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1787 dnia: Grudzień 22, 2020, 01:46:30 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
O, i rozwiązanie było takie proste... dzięki, zamawiam od razu do obu aut  :]

Do paczkomatów raczej nie weszłyby za każdym razem tak wielkie paczki, jakie wysyłam.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1788 dnia: Grudzień 22, 2020, 10:22:28 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
A wiecie że jest jakiś pomysł paczkomatów które należały by do poczty i ustawiane by były na terenie kościołów? :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1789 dnia: Grudzień 22, 2020, 10:42:07 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
W końcu było by mądre zastosowanie dla tych nikomu nie potrzebnych pałaców
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1790 dnia: Grudzień 22, 2020, 15:08:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wąż łączący zawór nagrzewnicy łączący króciec z bloku z zaworkiem.
to co podlinkowales wyglada raczej jak lacznik rury ogrzewania (nad kolektorem dolotowym) z obudowa termostatu/pompa

W końcu było by mądre zastosowanie dla tych nikomu nie potrzebnych pałaców
serio nie wiesz o co chodzi ?
chodzi o to, zeby trasferowac gruba kase z panstwoej spolki do kleru - ile normalnie wzialbys za wydzierzawienie miejsca pod paczkomat ? powiedzmy ze 1000pln,
zapewniam, ze pod kosciolem bedzie to minimum 10000pln,

wiec zweryfikuj swoj entuzjazm do takich pomyslow  <cwaniak2>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2020, 15:12:23 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1791 dnia: Grudzień 23, 2020, 15:25:52 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Wgrałem wsad sterownika z docelową mapa zapłonu i odcinką (7450). Na oko dolałem paliwa powyżej 5000rpm z racji ostrych wałków. Po nowym roku, jak przyjdzie zestaw staga do pomiaru AFR się go ładnie wystroi do końca.

Tak to wygląda :
https://youtu.be/2TtgHT2WCUI

Wydaje mi się, że jak na 1.6 to jest doooobrze. :d

"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1792 dnia: Grudzień 23, 2020, 20:30:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
niezle sie wkreca, ale chyba stowy na II nie zrobisz, jezeli masz przelozenia z 1.4, a ciekawe jaki wynik by wyszedl,
jakas wizyta na hamowni jest planowana ? ciekawe ile to mocy z siebie wykrzesa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1793 dnia: Grudzień 23, 2020, 22:01:36 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
4,3 oryginał.
Jest planowana, jak tylko wystroję paliwo. Sam jestem cholernie ciekaw, bo jedzie zdrowo bardzo.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1794 dnia: Grudzień 25, 2020, 10:16:15 am »

Offline wlodar123

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU+ GSI '98@ 1.6 16V
Wgrałem wsad sterownika z docelową mapa zapłonu i odcinką (7450). Na oko dolałem paliwa powyżej 5000rpm z racji ostrych wałków. Po nowym roku, jak przyjdzie zestaw staga do pomiaru AFR się go ładnie wystroi do końca.

Tak to wygląda :
https://youtu.be/2TtgHT2WCUI

Wydaje mi się, że jak na 1.6 to jest doooobrze. :d



E no 😳 Normalnie rakieta jest.  👍😁 Sterownik to jakiś custom, czy któryś mems? 😊 Z resztą.. U mnie i tak za nisko "czapka" i ciężko o takie mody, bo 6- 6,5k RPM i zawory zaczynają się odzywać na tyle, że staram się unikać dłuższej jazdy przy obrotach bliskich odcięciu.. Przy 7,5k RPM wywinęło by mi je chyba na drugą stronę. 🤭😉 Ale za to przełożenie 4.3 coraz bardziej za mną zaczyna chodzić. 😊

Amortyzatory na tył od Volvo leżą https://drive.google.com/file/d/1JS1wHQFteJFrKrU0-rVUVUwOV4Jhe-SY/view?usp=drivesdk.. I się tylko kurzą 🤭 I najwyższa już pora ogarnąć temat tokarza, w związku z dorobieniem tulejek redukcyjnych rozmiar, pod śruby od Poloneza. 😊 Monroe okazały się być totalnym szajsem i będę omijać tą markę, tak samo, jak wszystko od Delphi .(prawy amor padł już po niecałych 300km, lewy po 7k km). 🤨
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2020, 10:18:18 am wysłana przez wlodar123 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1795 dnia: Grudzień 25, 2020, 13:16:43 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Ostatnio wymieniłem kilka elementów zawieszenia, teraz dopatrzyłem się cieknącej nagrzewnicy-ehh sama radość, ciekawa ile mnie wyniesie nowa do Plusa albo z jakiegoś innego auta  <mysli>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1796 dnia: Grudzień 25, 2020, 18:40:05 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jeśli nie cieknie gdzieś z kanałów, tylko np. pękła gdzieś przy wejściu/wyjściu, to przecież można zalutować. W żuku tak lutowałem i do dzisiaj lata, a pęknięta była właśnie na jednej z rurek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1797 dnia: Grudzień 26, 2020, 13:20:30 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Okaże się jak ją wyjmę, oczywiście fajnie by było, gdyby to kwestia drobiazgu ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1798 dnia: Grudzień 26, 2020, 13:54:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
te nagrzewnice z racji konstrukcji maja bardzo duzo lutow, wiec najpewniej gdzies na radziatorze puscilo,
da sie to naprawiac, na jakis czas pomaga, ale ogolnie ta konstrukcja namietnie stosowana przez opolopodobne nie jest najtrwalsza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1799 dnia: Grudzień 26, 2020, 20:13:29 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
ma ktoś foto klawiatury z GSI by zobaczyć jakie śruby regulacyjne miała oryginalnie ?