Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 162335 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 22, 2020, 20:45:35 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3427
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Diora?

Ws 504b exportowy, korektor z widmem 504, deck mds 504 lub 506 , tuner as502, timer vikomed t5020 +tonsil altus 2x150 i szyby się trzęsą i sąsiadka wzywa Police...... lub czarnuchów.......
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 22, 2020, 21:48:40 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Zakupiłem model poldka. A wieża to Diora zbierana kilka lat klocek po klocku.  Wzmacniacz to jakaś wydumka Diody bo wszystko wskazuje że to 704 w obudowie 504. Ja mam ws504b, mds506 hx pro, as502, fs504, cd504.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2020, 21:55:22 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 22, 2020, 22:25:25 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Znalazłem (drugi) silnik na swapa do 125p. Pierwszy dawca (silnik po trucku na boschu) okazał się zajechany, ale posłużył jako dawca kilku wartościowych części. :) Pisałem już na innym forum, będzie, ku oburzeniu niektórych, 1600 i piątka i gaz w 125p. W tym roku planuję nim pojechać w końcu na rocznicę FSO. Przez ostatnie 5 lat zrobił zaledwie jakieś 500km. Czas to zmienić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2020, 22:27:50 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 22, 2020, 23:26:41 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Znalazłem zdjęcie Poloneza Caro mojego wuja, o którym jestem przekonany że został kupiony jako nowy w 96 roku i patrzę, a tam pomarańczowe kierunkowskazy...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 23, 2020, 09:03:09 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Zakupiłem model poldka. A wieża to Diora zbierana kilka lat klocek po klocku.  Wzmacniacz to jakaś wydumka Diody bo wszystko wskazuje że to 704 w obudowie 504. Ja mam ws504b, mds506 hx pro, as502, fs504, cd504.
Też mam taki zestaw, a nawet dwa. 2x ws504B, korektor, tuner i odtwarzacz (cd502 albo 504) no i Tonsile Altus 110 :d

Poldek też jest :P


Fajnie, że forum wróciło ;) LPGTi stoi bez przeglądu, ostatnio go przepaliłem po miesiącu stania i jak na złość następnego dnia musiał ratować sytuację bo w srebrnej Lagunie ojca pękła sprężyna, a auto potrzebne <lol>
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 23, 2020, 11:18:29 am »

Online Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
poloneza gdzie można nabyć?
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 23, 2020, 11:50:45 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
poloneza gdzie można nabyć?
Empik, Inmedio, jakieś lokalne kioski też mogą mieć.

Ja dorwałem ostatnią sztukę w Inmedio w WR. W empiku już nie było, ale miła Pani powiedziała że będę kolejne dostawy ;)
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 23, 2020, 15:43:39 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A te caro plusy, to jeszcze gdzieś są poza alledrogo? Rzadko się wlóczę po kioskach i stoiskach z prasą, bo gazet nie kupuję, wiec mogę przegapić takie coś.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 26, 2020, 12:38:57 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
z Polonezem nie dzieje się nic i do kwietnia dziać się nie będzie, opłacam mu co miesiąc garaż i nawet nie jeżdżę go oglądać  :P

Favoritka ,,robi się" w ślimaczym tempie, prawa podłużnica zrobiona już do końca, czeka na konserwacje, lewa jeszcze się robi, bo gorzej zgniła. Trzeci miesiąc stania, powiem szczerze, że jak schodzę na dół do garażu i widzę w nim Skodę Favorit, to już niedobrze mi się robi...

Cały czas jeżdżę na co dzień Daewoo Tico. Ostatnio zmieniłem mu olej ( Mobil 5W50, na takim śmiga od nowego ), nie chciałem tego robić, ale poprzednia właścicielka zmieniała olej co przebieg ( 15tyś ) nie patrząc na upływające lata, w ten sposób wymiana oleju miała miejsce co 6 lat, a że silnik ma niezły to nie miałem serca tyrać go na tej smole. Zadziwiająco dobrze mi się tym autem jeździ  <cwaniak2>

We mnie natomiast coraz mocniej rośnie w siłę marzenie o motocyklu, na wiosnę jest plan spieniężyć Skodę i Tico i kupić jakiś jednoślad  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 26, 2020, 14:22:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: daniel22
Śląski kulig.
faworyte miales na gaz przerabiac, a nie na wegiel <wow> - juz wam sie we lbach przewraca od tej tozsamosci slaskiej  :P
a ostatnio was Gretta nawiedzila i zamknela kopalnie (czy cos w tym stylu), wiec jeszcze bedziesz pchal tego rupiecia pod ruska granice, zeby wegla zatankowac  :d
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 26, 2020, 14:25:12 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na wiosnę jest plan spieniężyć Skodę i Tico i kupić jakiś jednoślad
masz prawko A ? ja kiedys chcialem zrobic, ale jak wprowadzili mozliwosc jezdzenia na B  do 125ccm, to odpuscilem, bo 125ccm to rozsadny silnik w motorku
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 26, 2020, 15:47:54 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
na wiosnę jest plan spieniężyć Skodę i Tico i kupić jakiś jednoślad
masz prawko A ? ja kiedys chcialem zrobic, ale jak wprowadzili mozliwosc jezdzenia na B  do 125ccm, to odpuscilem, bo 125ccm to rozsadny silnik w motorku

Jestem w trakcie kursu, w sumie to godziny wyjeździłem już, tylko zima przeszkodziła w podejściu do egzaminu bo WORD wstrzymał, na wiosnę dokupię z 4-6 godzin żeby sobie przypomnieć i na egzamin

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 26, 2020, 16:27:13 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Cytat: daniel22
Śląski kulig.
faworyte miales na gaz przerabiac, a nie na wegiel <wow> - juz wam sie we lbach przewraca od tej tozsamosci slaskiej  :P
a ostatnio was Gretta nawiedzila i zamknela kopalnie (czy cos w tym stylu), wiec jeszcze bedziesz pchal tego rupiecia pod ruska granice, zeby wegla zatankowac  :d

Nie będzie na węgiel, będzie na gaz -  holzgas, jak gut niemieckie auta :D :D :D

Skoda będzie w gazie, w stagu 100, bo do bingo i naciskania klawiszy zabrakło mi cierpliwości, a okazało się, że na szrocie mają górę sterowników stag 100 - podłączyłem i świetna opcja do gaźnika na mechanicznym 3-pozycyjnym włączniku. Na dniach wrzucę informację na forum, jak to ogarnąć, w sumie to już uaktualnię temat.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 26, 2020, 16:47:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a co tu ogarniac w Stagu 50/100/150 ? jak go odpalisz na gazie (klikajac chyba dwa razy przelaczajac tryby , przed kreceniem rozrusznikiem) to po zgaszeniu  i przy ponownym rozruchu pracuje na tym samym trybie co poprzednio,
chyba wczesniej pisalem, ze z bingo to jakas masakra, a na stagu to kaszka z mleczkiem   <cwaniak2>

P.S.
jezeli to nie przerobka faworytki, to wtakim razie kupa sadzy z wydechu wydalila ciagnac OHVke  <lol2>
spory slad weglowy zostawia  :d
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 26, 2020, 17:30:40 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
To jest taki customowy hamulec postojowy,w końcu ktoś wymyślił idealne zastosowanie dla ohv  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 26, 2020, 18:22:49 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
na wiosnę jest plan spieniężyć Skodę i Tico i kupić jakiś jednoślad 
Lepiej zostaw sobie jakiś samochód na pupowóz, bo przy polskiej pogodzie może się okazać, że motocykl bedzie więcej stał niż jeździł.

A wracając do tematu głównego.
W Atu zorientowałem się, że padły tulejki dolnych wahaczy, górne chyba też zaczęły się poddawać. Także czas rozglądać się za poliuretanem.
W maluchu wspawałem wygnity kawał podłogi i póki co na tym utknąłem. Ale od poniedziałku urlop, więc może uda się co nieco nadgonić :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 26, 2020, 19:02:38 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Lepiej zostaw sobie jakiś samochód na pupowóz, bo przy polskiej pogodzie może się okazać, że motocykl bedzie więcej stał niż jeździł.
Jest na to pewien plan, ale póki co nie ma jeszcze o czym mówić, natomiast letnią bezsolną porą, mam przecież Poloneza do jazdy ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 26, 2020, 21:57:20 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
P.S.
jezeli to nie przerobka faworytki, to wtakim razie kupa sadzy z wydechu wydalila ciagnac OHVke  <lol2>
spory slad weglowy zostawia  :d

Nie pokazujcie tego Grecie.

Co do staga, to przecież jakoś trzeba wypalić tą benzynę z komory pływakowej :) Stąd potrzebny jest tryb "0", a co do zapamiętania ustawień odpalania na gazie - sterownik po zgaszeniu stacyjki wraca do trybu "auto", ale to nie problem, bo w momencie kręcenia rozrusznikiem powinien już przełączyć na gaz, i sterownik leżący u mnie na biurku tak się zachowywał :) BTW setka w trybie "gaz" wymaga nawet kręcenia rozrusznikiem, bo - przynajmniej podłączony do zasilacza i komputera na stole - otwiera silnik krokowy, ale elektrozawory puszcza dopiero po wykryciu obrotów.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 29, 2020, 18:29:14 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Wrzuciłem alternator do Poldasa po renowacji-przy włączaniu odbiorników już nie zaczyna się żarzyć ładowanie, ale... no właśnie, jest wyjątek-wciśnięcie hamulca (a więc uruchomienie świateł stop) powodują żarzenie  <uoee>

I mam wrażenie, że po tygodniowym postoju zmarło sterowanie klapami powietrza w nawiewie, przedtem było ok-może zbieg okoliczności.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 29, 2020, 22:23:53 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna

I mam wrażenie, że po tygodniowym postoju zmarło sterowanie klapami powietrza w nawiewie, przedtem było ok-może zbieg okoliczności.

Raczej to nie ma związku z układem podciśnieniowym, no chyba że szczury przeżarły przewody.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E