Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 162257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2020, 20:08:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
ach dochodzenia co się dzieje z kombi pobawiłem się wałami. Ponad wszelką wątpliwość należy stwierdzić, że

Też zdejmowałem i zakładałem fabryczny wał, i powyżej 170 nic nie wibrowało.

Po prostu wszędzie pełno partaczy. Fabryczny wał nie wibrował.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2020, 20:19:59 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Skoda zrobiła w sumie ponad 1200km od świąt bez problemów  <spoko> Do poloneza przyszły białe tygrysy - trzeba będzie zabrać się za założenie.

Zacząłem też bawić się z przystosowaniem bingo-M do gaźnika na jednym przełączniku - problemów nie powinno być ;) . Niestety - stagi XL się już skończyły w ekspresowym tempie, wycofali też model 50 z oferty, a w kolejce do zagazowania na wiosnę są 3 gaźnikowce. Bingo szczęśliwie wróciło do sprzedaży, i jest chyba jeszcze ciągle produkowane. Będzie więc update do poradnika.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2020, 20:22:24 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2020, 17:47:54 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Jakoś tak zeszło, że nie zauważyłem długiego weekendu... W piątek zabrałem się za wymianę górnego sworznia, który trzeba było odciąć, nie tylko odwiercić nity, ale i sam sworzeń, co z nakrętką się w zwrotnicy kręcił. W sobotę dokończyłem, ale przewód elastyczny zacisku lewego był w takim stanie, że tego nie chciałem ignorować. Na szczęście z kłopotami, ale od stalowego odkręciłem, więc to przynajmniej nie masakrowało. Przy odpowietrzaniu zacisku lipa, bo ciągle powietrze, a pedał jak sprzęgło. W końcu wypatrzyłem mokrą plamę pod pompą i przypomniałem sobie, że przecież miesiąc temu płynu dolewałem, bo się kontrolka świeciła. Więc Karus na spowalniaczach pod dom, a Atuś na kanał. Podładowany w niedzielę po przejechaniu 10 km Atuś umarł na gorąco rozrusznikiem... Wymiana aku nic nie dała (miałem w bagażniku, bo ładowanie słabe), tylko trzeba było odczekać aż ostygnie. A więc wczoraj wieczorem reanimowałem inny rozrusznik, szukałem przyczyny  zacinania się bendixu (3h), a dzisiaj montaż. Przy okazji okazało się, że kompresor klimy mokry od oleju, coś mi się zdaje że klimatyzacja jest pusta, jak pasek założę, to się przekonamy. Jeszcze tylko kontrola hamulców z przodu, bo prawe koło za ostro hamowało (albo lewe za słabo  <lol2> ), i można się umyć. Po przejechaniu 20 km hamowanie jakoś się wyrównało. Teraz czekam na nowy stary alternator od Alfy, bo teraz ładowanie mam na poziomie 13,1 na światłach bez szyby i dmuchawy, i zamawianie pompy z serwem, tylko że serwo niepotrzebne, nie będę się kopać z jego wymianą. Jest gdzieś sprzedaż samej pompy hamulcowej nowej??
Jak teraz patrzę na opis prac, to rozumiem, dlaczego mnie tak ręce boleją...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2020, 17:58:53 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2020, 22:49:40 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Mamy już 2020 więc podzieliłem wątki stosownie do roczników.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2020, 23:03:26 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Zakupiłem nowy akumulator do rovera,centra z 2016 roku się poddała. Zakupiłem jakiś ruski elab,55ah za 200 zł,bo był dostępny od ręki w sklepie z lewym plusem,a nie chciało mi się jeździć szukać innego.
Zrobiłem też 6 km od garażu do stacji benzynowej na 4 litrach paliwa w rzemieślniczym baku,jazda typowo miejska,ze wskazaniem na styl emerycki,ani razu paliwo od pompy nie odleciało,czyli chyba nie jest źle.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 18, 2020, 11:07:45 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No, panowie, już miałem na końcu języka soczysty opier... za stracenie postów z ostatnich pięciu lat, a tutaj miła niespodzianka  <spoko>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 18, 2020, 11:11:34 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Wymiana prawego przewodu elastycznego odbyła sie wraz z przewodem stalowym do pompy, który wymieniłem po zdemontowaniu kolektora dolotowego, co skutkowało wymianą uszczelki pokrywy zaworów. Pedał jest w miarę, czasem rośnie. Pogrzebać trzeba jeszcze w samonieregulacju tyłu, a potem ew. wymiana pompy hamulcowej... .

 No i radość z odzyskanego śmietnika FSO foruma <lol2>
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 18, 2020, 13:04:05 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Wspólny śmietniczek odzyskany, teraz możemy wrócić do tradycji i znów zacząć się kłócić na forum.  :P
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 18, 2020, 14:12:44 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
To ja zacznę! Do Poloneza tylko olej mineralny 20w40 Selektol, ewntualnie 20w50 Lubro :) Na poważnie dobrze że udało się odzyskać posty. Ważne że forum nie padło.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 18, 2020, 16:24:18 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Do poloneza się wlewa zlewki ze złomowiska, a nie kupuje oleje jakieś w sklepie  :jezyk2:
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 18, 2020, 19:32:23 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie, no nie przesadzajmy z tymi zlewkami, ale żeby tłoki nie przyrdzewiały do cylindrów w czasie postoju, nie musi to być od razu jakaś górna półka.  ;p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 18, 2020, 23:42:47 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Im gęstszy olej tym lepiej,dłużej się będzie zużywał  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 19, 2020, 13:00:11 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Wspólny śmietniczek odzyskany, teraz możemy wrócić do tradycji i znów zacząć się kłócić na forum. 

W sensie mam napisać coś w stronę KGB, żeby znów powstała wymiana zdań na poziomie "a ty jesteś głupszy"? :D

W temacie - ostatnio most się postanowił zużyć (pękła jedna z tych dwóch najmniejszych zębatek) podczas katowania jakim była jazda po prostej drodze 50km/h, zakupiłem drugi most i czekam na lepszą pogodę by go wymienić.
Namierzyłem też do kupna Trucka w stanie takim, jakiego by się TomeKK nie powstydził zapewne, jak już będzie u mnie to pewnie go tu opiszę, bo to dość ciekawy egzemplarz.

Edit: po zobaczeniu tego Trucka "z marsa" jednak ten o którym mówię jest dużo mniej ciekawy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2020, 13:08:27 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 20, 2020, 01:29:57 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zatankowałem i przejechałem 20km. Fuck yeah. Niech żyją bezśnieżne, bezsolne zimy  <ok>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 20, 2020, 08:07:31 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
bezsolne zimy
U mnie od tygodnia sypią sól z piachem czy trzeba czy nie trzeba.

Widzę poprzedni temat wyleciał w kosmos, więc trzeba się powtórzyć.
Zakupiłem zaciski 257 mm z Palio Weekend i poczyniłem pierwsze przymiarki na samochodzi, pasuje tip-top. Zmieniłem  imbusowe śruby mocujące zaciski na "zwykłe", z sześciokątnym łbem.
Dostałem w prezencie następna przekładnię ZF, stan niestety niewiadomy, ale sztuka jest sztuka :)
Nakupiłem części blacharskich do malucha, jakość niektórych z nich należy uznać na poniższej wszelkiej krytyki, są tak niskiej jakości.
Skoro mam części to rzeźbię maluszka, pracę powoli ale posuwają się do przodu <ok>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 20, 2020, 08:18:10 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Nakupiłem części blacharskich do malucha, jakość niektórych z nich należy uznać na poniższej wszelkiej krytyki, są tak niskiej jakości.
Skoro mam części to rzeźbię maluszka, pracę powoli ale posuwają się do przodu <ok>

Uuu... szczerze Ci współczuje, nawet Michał Anioł przy tej rzeźbie polegnie.  ;p
Pierwszy i ostatni raz kiedy kupowałem części blacharskie do Malucha sugerując się ceną. Wszystkie reperaturki mniej lub więcej trzeba było dopasowywać. Najbardziej przeklinam tylne podszybie i progi, tylko nazwą są spójne, bo wymiarami raczej nie. Następnym razem będę szukał rzemiosła z PRL-u, lepiej pasuje od dzisiejszego.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 20, 2020, 10:31:05 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Obawiam się, że nawet kupując te droższe reperaturki dostałbym ten sam szmelc, więc nie widzę sensu przepłacać. Z resztą jak zamawiałem podłogę to była ona dostępna dosłownie w 2 hurtowniach, w praktycznie tej samej cenie, także wyboru za dużego niema...
I tak nie mogę narzekać, bo łatwej przerzeźbić element wstępnie ukształtowany niż robić go od nowa, a np. nadkola w maluchu to taki zawijas, że ręczne ich dorobienie z jednego kawałka blachy graniczy z cudem.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 20, 2020, 11:17:01 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Obawiam się, że nawet kupując te droższe reperaturki dostałbym ten sam szmelc, więc nie widzę sensu przepłacać.

Tutaj się nie zgodzę. Jak zamawiałem reperaturki do swojego (5,5 roku temu) to jeden próg kosztował 16zł a PRL-owskie rzemiosło ok 60 zł za próg (jak dobrze pamiętam), które lepiej pasuje od obecnego, więc tutaj uzasadnione jest dopłacanie. Co do jakości to podobno włoskie reperaturki są jednymi z lepiej wykonanych i już w podkładzie kataforezy (jak dobrze pamiętam) a nie tak jak nasze - goła i wesoła blacha. Co do podłogi to jedyne co musiałem przespawać ze starej podłogi to miejsca odpływów pod fotelami, ale generalnie nie mam zastrzeżeń do samej podłogi.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 20, 2020, 12:47:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tak jak pisałem wcześniej, poszedłem w najtańsze bo i tak nie wykorzystuje całych reperaturek, tylko ich kawałki, na dodatek w większości naprawiam miejsca  niewidoczne, gdzie idealna idealna linia i spas są wymagane tylko u prawdziwych ortodoksów :p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 20, 2020, 13:44:56 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Pokaż w ogóle to swoje Maluchatti.  :P
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?