Autor Wątek: Polonez Caro Coupe Plus 3.3 Twin Turbo T-GDI  (Przeczytany 61903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez 1.8 Caro Coupe "Quattro" Turbo Plus
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 21, 2026, 01:25:44 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5409
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
No cóż, cytując pewną polską klasyczną komedię "Kupa czasu i energii psu w dupę". Tyle roboty i kasy włożyłeś w ten silnik, a teraz dupa. Wszystko wytrzymało oprócz tego, na co pożałowałeś, jak sam piszesz. Tak trochę głupio, ale tak zwykle bywa. Wrzuć jakieś foty nieboszczyka, jakby ci się chciało.
No i przyznam, że ciekawy wybór nowego serca. Na zdjęciu za dużo nie widać, więc zapytam, jak to tam siedzi w komorze? Ciasno było? Bo w końcu vka. Jak masz jakiś materiał zdjęciowy, to podziel się ze światem, nie wstydź się  :-)

Odp: Polonez 1.8 Caro Coupe "Quattro" Turbo Plus
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 21, 2026, 10:06:59 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1843
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
Dużo cięższy ten piec od K-serii?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Polonez Caro Coupe Plus 3.3 Twin Turbo T-GDI
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 21, 2026, 18:42:21 pm »

Offline maciek89

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 113
  • Płeć: Mężczyzna
No cóż, cytując pewną polską klasyczną komedię "Kupa czasu i energii psu w dupę". Tyle roboty i kasy włożyłeś w ten silnik, a teraz dupa. Wszystko wytrzymało oprócz tego, na co pożałowałeś, jak sam piszesz. Tak trochę głupio, ale tak zwykle bywa. Wrzuć jakieś foty nieboszczyka, jakby ci się chciało.
No i przyznam, że ciekawy wybór nowego serca. Na zdjęciu za dużo nie widać, więc zapytam, jak to tam siedzi w komorze? Ciasno było? Bo w końcu vka. Jak masz jakiś materiał zdjęciowy, to podziel się ze światem, nie wstydź się  :-)

No ale mimo wszystko pierwszy rok po zakuciu z mocą 330KM@420NM służył dzielnie, swoje uważam "odpracował" :)
Nie robiłem sekcji zwłok poza wyjęciem kilku kawałków ścianki cylindra przez otwór na świecę i w tym stanie został sprzedany wraz za całym osprzętem i elektroniką.
Sam słupek wszedł lajtowo do komory, ale niestety turbiny musiały zostać zrelokowane całkiem na boki.
Na wyjściu z głowic musiałem zaprojektować i zlecić druk 3D z nierdzewki ciaśniejszych kolanek tak, aby wyrobić się przed fartuchami. Dzięki zintegrowanym kolektorom głowice są szerokie na zewnątrz.
Po ubraniu całego osprzętu, rurek, zasilań itp zrobiło się dość ciasno pod maską, ale nie ma tragedii.
Maska zamyka się dosłownie na milimetry, ale nie kontaktu, a miska olejowa jest niżej 1cm od miski rovera.
Po więcej fotek z budowy raczej pozwolę sobię odesłać na instagrama: mleczko.motorsport , tam są zapisane relacje w osobnym folderze i raczej nigdy nie znikną, w przeciwieństwie do hostingów.


Dużo cięższy ten piec od K-serii?
Nie zważyłem go niestety, ale nie powinno być tragedii bo jest cały aluminiowy i w dwie osoby z założonym osprzętem, turbinami itp byliśmy w stanie go wyjąć z busa.
Przewiduję się że doszło około 90kg względem rovera. Ale niebawem pojadę na wagę i będę znał konkretną wartość.

PS.: jak zmienić nazwę wątku na stałe ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2026, 18:53:51 pm wysłana przez maciek89 »

Odp: Polonez 1.8 Caro Coupe "Quattro" Turbo Plus
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 21, 2026, 22:43:09 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5409
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Nie robiłem sekcji zwłok poza wyjęciem kilku kawałków ścianki cylindra przez otwór na świecę i w tym stanie został sprzedany wraz za całym osprzętem i elektroniką.
O proszę, to ciekawe, czy ktoś gdzieś się pochwali, co z tego zrobił. Ma praktycznie gotowy setup, chyba tylko nie licząc silnika, bo nie pisałeś, czy można z niego jeszcze coś zrobić.
Sam słupek wszedł lajtowo do komory, ale niestety turbiny musiały zostać zrelokowane całkiem na boki.
Na wyjściu z głowic musiałem zaprojektować i zlecić druk 3D z nierdzewki ciaśniejszych kolanek tak, aby wyrobić się przed fartuchami. Dzięki zintegrowanym kolektorom głowice są szerokie na zewnątrz.
Po ubraniu całego osprzętu, rurek, zasilań itp zrobiło się dość ciasno pod maską, ale nie ma tragedii.
Maska zamyka się dosłownie na milimetry, ale nie kontaktu, a miska olejowa jest niżej 1cm od miski rovera.
No to ciasno, wiadomo, sam silnik, jaki by nie był, to zwarty kawałek metalu, ale po dołożeniu osprzętu, robi się już problematycznie, ale na byle kogo nie trafiło.
Ale w sumie, sprawa ciekawa od strony czysto mechanicznej, bo przypomina mi się stary temat w artykułach o silnikach, które mogłyby wejść do poloneza. To już taka prehistoria, że przydałaby się aktualizacja bardziej do dzisiejszych czasów i silników.
Pisałem kiedyś, że przyjdą czasy, że będzie się wkładać te nowoczesne silniczki o małych pojemnościach i dużych mocach, a tu już poszło z grubszej rury.
PS.: jak zmienić nazwę wątku na stałe ?
Poproś moderatora Daniela.

Odp: Polonez Caro Coupe Plus 3.3 Twin Turbo T-GDI
« Odpowiedź #84 dnia: Dzisiaj o 09:36:07 »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3221
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & ML500'05 & Lancia Y'99 1.2 16V
To już taka prehistoria, że przydałaby się aktualizacja bardziej do dzisiejszych czasów i silników.

Otóz to, teraz to już prehistoria nikt nie swapuje zeby jeździć na codzień czymś bardziej cywylizowanym. Są grube projekty jak ten, ale autorzy takich nie potrzebuja poradników..

Jak przecxzytałem tytuł to się za głowę złapałem do czego to doszło. Bardzo fajnie, działaj dalej - super zabawka.


a propos prehistorii to pamiętam takie czasy (15lat temu) jak 200KM w Polonezie (jakkolwiek uzyskane) to był mega wyczyn i gruby projekt, teraz to już by na nikim nie robiło zbytnio wrażenia taka moc :P
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .